Skocz do zawartości

Nowy gatunek w Malawi by Piotr II


spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.10.2017 o 19:48, spiochu napisał:

Obecnie w akwarium 200x50x55h pływają:

9 x Pseudotropheus Acei Luwala

5 x Protomelas Taeniolatus Boadzulu

4 x Labidochromis Caeruleus Yellow

3 x Synodontis Poli (ale jakby ich nie było ;) )

Do ryb które pływają (toniowiec, wszędobylski, skalniak i coś ekstra) dodałbym grzebacza, silnego, ze względu na obecność Protomelasa - czyli .... B6 lub B7 :biggrin: z arta o 200cm

..... ale to tylko moje zdanie ..... Pozdrawiam Januszów:)

Edytowane przez tom77
Sorry za zwód uszami - pomyliłem A z B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 może być za delikatny przy Protomelasie. B7 też może być za delikatny. Lethrinops lethrinus to prawie to samo co Otopharynx tetrastigma, a wg. harisimiego delikatniejszy od tetrastigmy. Miałem kuzyna taenilatusa, czyli Stefana i tetrastigma nie istniała przy nim. Jedynie mdoki dawały radę. Dlatego je zaproponowałem. Poza tym to piękne ryby. Piotrze, dokup kilka yellowów, będzie dostatecznie żółto. Acei są blado niebieskie, ale też mają akcenty żółte. Kup z 15 mdok i będzie super. Acei są niebieskie, ale bardzo bladziutkie. Mdoki są wyraziste i pięknie szafirowe i te piękne białe, wystające pyszczki....No i samice są ładne, w przeciwieństwie do propozycji Tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2017 o 09:15, Merlot napisał:

Spiochu a szukasz bardziej sprawdonego gatunku czy bardziej "mało spotykanego" ?

 

A co proponujesz?

 

Na razie na placu boju pozostały:

Opcja 1. Metriaclima Msobo Magunga (czy w Tan-Mal występuje jako Pseudotropheus?)

Opcja 2. Dokupić ze 4 Yellowy i do tego mdoki. Tylko czemu @pozner proponujesz aż 15 szt.? Wtedy w akwarium będzie naprawdę ciasno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spiochu napisał:

Tylko czemu @pozner proponujesz aż 15 szt.? Wtedy w akwarium będzie naprawdę ciasno...

Tak rzuciłem ilość, bo lepiej je trzymać w dużej grupie, ładniej się też prezentują, ale jeśli za dużo, to kup 10. Zawsze biorę pod uwagę to, że jakieś pojedyncze sztuki mogą paść. Mi na dzień dobry padły chyba 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem Lethrinops lethrinus, bo rosną duże i je .... mam. Nie widzę by były jakoś specjalnie delikatne. Ale faktem jest, że towarzystwo Protomelasów (tych podjadających roślinki) jest zawsze ryzykowne.

Nie proponowałem stada Mdok, bo zastąpiłbym nimi Acei. Ale zrozumiałem, że mają pozostać.

Przecież każdy wie, że Mdoki są najładniejszymi rybami:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.