Skocz do zawartości

Parametry w baniaku


pitik1247

Rekomendowane odpowiedzi

Wyraźnie napisałem:

W dniu 14.10.2017 o 14:12, pozner napisał:

podmień 50-60% wody. Po 1-2 godz. zmierz parametry. Jutro zrób to samo.

Napisałem też:

W dniu 14.10.2017 o 14:12, pozner napisał:

nie wlewaj teraz nic.

Czy czytałeś mój post?

Jeśli nadal poziom NO2 będzie wysoki, to rób następną podmianę. 

2 godziny temu, pitik1247 napisał:

No2 - < 1 to samo co przedwczoraj 

Dziwne. Powinno być mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pozner napisał:

Wyraźnie napisałem:

Napisałem też:

Czy czytałeś mój post?

Jeśli nadal poziom NO2 będzie wysoki, to rób następną podmianę. 

Dziwne. Powinno być mniejsze.

Zrobilem podmianke 60 % teraz. A jesli chodzi o to no2 to kolor był troszke jasniejszy ale do skali nie pasuje dalej jest taki malinowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pozner napisał:

Zrób pomiary. Nie zrobiłeś tego w dzień, nie zrobiłeś tego tak jak napisałem. Teraz nie będzie wiadomo, jaki jest faktyczny poziom NO2. 

Pomiary zrobiłem dzis rano a wczoraj tylko podmianke ale pozno już bylo bo chyba po 22 wiec nie mierzylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo teraz nie wiadomo jak odczytywać pomiary, a powinieneś codziennie je odczytywać. Zmierz teraz i jutro zmierz przy tym samym świetle i w tym samym miejscu. Zobaczymy przynajmniej tendencję. I nic nie wlewaj. Wlałeś AquaGuard, a on nie usuwa NO2. Odnoszę wrażenie, że nie piszesz wszystkiego. Cały czas wyciągam od Ciebie informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero doczytałem. Masz za słabą filtrację. Juwel Bioflow 8.0 jest do akwariów max 300l. Jego przepływ to max 1000l/h. Przy takiej filtracji (a to jest jedyna filtracja z tego co piszesz) i przy takim przerybieniu będzie ciężko ustabilizować parametry. Może z czasem bakterie zajmą odpowiednio dużą powierzchnię, ale przy świeżym akwarium może być i jest problem. Już nie wiem co Ci doradzić, wszystko masz źle.

Napisz uczciwie, co używasz w akwarium...wszystkie urządzenia. Co jest w środku filtra i ile tego jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pozner napisał:

 

Napisz uczciwie, co używasz w akwarium...wszystkie urządzenia. Co jest w środku filtra i ile tego jest. 

Filtr w srodku wyglada dokladnie tak wklad.biologiczny cirax u dolu 2 niebieskie drobne  u gory gruba niebieska bruba zielona gruba  1 weglowa i wata .Dzisiaj prawdopodobnie dotrze do mnie filtr mechaniczny z aquela turbo 2000 i ten uzdatniacz tak kordona i bakterie te co polecaliscie Screenshot_20171016-062124.thumb.png.e11d53003310b020560d5da9eacd159e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika wkładać, z Kordonem się wstrzymaj. Bakterie wlej jedną ampułkę. To są te Prodibio Biodigest?

Kolego, domyślam się, że jesteś zajętym człowiekiem, ale skoro zdecydowałeś się na prowadzenie akwarium, to powinieneś znaleźć czas na prawidłowe jego uruchomienie. Zorientowałeś się już, że zrobiłeś to w zły sposób, więc postaraj się to naprostować. Tam pływają żywe stworzenia i od Ciebie zależy ich zdrowie i życie. Gdy już akwarium wystartuje, to nie będzie tak absorbujące, ale na początku trzeba znaleźć czas.

To tyle. Gdy będziesz miał wyniki, to je podaj. Bez tego nie bardzo wiadomo co robić. Domyślam się, że ryby zachowują się normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ryby zachowuja się normalnie . Mechanik już pracuje weaz z ceramika do filtra wlozylem 1 kapsulke baktozynu i wlałem 1 ampułke tych bakterii doszla tez końcowka natleniajaca do juwela i natleniam tez tym z aquaela 

Aha i temperatura jest 27.9 odpowiednia czy zmniejszyc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.