Artur67 Opublikowano 18 Września 2017 #1 Opublikowano 18 Września 2017 (edytowane) Hej, jestem nowy na forum. Akwarystyką zajmuję się odkąd pamiętam, ojciec postawił nam (mi i bratu) pierwsze akwarium z samcami gupika w wieku, bo ja wiem, 4-5 lat i już wtedy do hobby podchodziłem z szacunkiem. Nigdy nie miałem jakichś przygód patologicznych z akwarystyką gdzie trzymałem pawiookie w 112l czy wpuszczałem ryby do niedojrzałego akwarium. Aktualnie mam kilka zbiorników w domu, jednak tylko jedno jest jako tako zapełnione życiem: 54l - kwarantanna, myślę nad urządzeniem, by po prostu było to osobne, żyjące akwarium 112l - puste, zapewne przeniosę tam aktualną obsadę 240l - tytułowy baniak, aktualnie największy w moim dobytku gdyż większe boję się postawić na murowaną(cegła) podłogę pierwszego piętra Krótki opis 240: - 120x40x50 + pokrywa Aquael z dwoma belkami Leddu Tube RetroFit 18W sunny - pH 7.2, gh 13, temp. 23*C - podłoże - piasek ZEW, jakieś 40-50kg - ogrzewanie 2xAquael Gold 100W - filtracja: 2x Unimax 250, w środku lawa wulkaniczna + prefiltr narurowy na każdy z filtrów - flora - nurzańce, kryktokoryna i kilka sztuk moczarki, aktualnie po ostrym karczowaniu bo była dżungla - fauna: kilkadziesiąt sztuk danio pręgowanego (coś koło 20szt.) około 10 sztuk otoska przyujściowego (przez niego temperatura podniesiona do 23*C) 15 sztuk kiryska pstrego 2 samice wielkopłetwa wspaniałego Zapewne ta obsada pójdzie do 112l, wielkopłetwy postaram się oddać. Do 240l planuję obsadę Pseudotropheus Saulosi w ilości 3+9 lub 2+9, zależnie od rad Profil i temat założyłem bo na forach ,,ogólnych" dostawałem sprzeczne rady, jedni piszą o sporej agresywności Saulosi, inni zaś że ta praktycznie nie występuje. Jedni doradzają układ 3+9, inni zaś odradzają całkowicie Saulosi do tak małego baniaka. Dlatego mam nadzieję że na tym forum mi pomożecie, oby jednogłośnie Pozdrawiam. Edytowane 18 Września 2017 przez Artur67
MatiK Opublikowano 18 Września 2017 #2 Opublikowano 18 Września 2017 (edytowane) Cześć, na papierze wszystko wygląda fajnie, ale to dział przedstaw się więc i jakaś fotka by się przydała kwestię obsady poruszamy w odpowiednim dziale, załóż osobny temat i tam będziemy mogli dywagować Edytowane 18 Września 2017 przez MatiK
Artur67 Opublikowano 18 Września 2017 Autor #3 Opublikowano 18 Września 2017 (edytowane) Racja, fotki zabrakło bo nie byłem pewien czy pokazywać tu zbiornik w którym nie ma nic z Malawi No i już zakładam wątek w odpowiednim dziale (jak go znajdę). Tylko dla przypomnienia, jak w pierwszym poście pisałem - zbiornik po ostrym karczowaniu w ten weekend, widać cały osprzęt. Edytowane 18 Września 2017 przez Artur67 dodanie zdjęcia jako załącznik, nie link
MatiK Opublikowano 18 Września 2017 #4 Opublikowano 18 Września 2017 http://forum.klub-malawi.pl/forum/24-obsada-akwarium-z-pyszczakami/ a foty polecam dodawać jako załączniki w poście, a nie linki. Wtedy od razu będą widoczne jako zdjęcie i nie znikną za pół roku jak się coś pokręci z serwisem typu zapodaj.net
deccorativo Opublikowano 18 Września 2017 #5 Opublikowano 18 Września 2017 (edytowane) Witaj kolego, tak jak koledzy proszą przydałaby się fotka ale tu wklejona ( na dole jak piszesz przenosisz myszą a jak ściągnie plusem wklejasz gdzie jest kursor) - sam zobaczysz po czasie jak się zmieniło . Najpierw przenieś ryby i zwolnij ten baniak pod Malawi byś mógł w nim grzebać ale nie odłączaj filtracji - niech stale chodzi . Zapewne masz za dużo piasku - u nas zwyczajowo 5cm za niskie pH - minimum 7,4-7,6 ale mierzone testem o zakresie 7,4-9 temperatura jak będą ryby 24-26 C na te rośliny nie licz - mogą w jeden dzień zniknąć wszystko zależy od ryb czy pozwolą im rosnąć czy wyrwą od razu. fajnie że zaczynasz z nami od początku. powodzenia Edytowane 18 Września 2017 przez deccorativo
MatiK Opublikowano 18 Września 2017 #6 Opublikowano 18 Września 2017 @deccorativo przypominam, że to dział przedstaw się. Wszelkie porady dotyczące podstaw proszę zachować na dział podstawy, jeśli taki temat tam powstanie kolega raczej z tych ogarniętych, podałem linka do działu z obsadami i tam założy temat, który Go interesuje.
Artur67 Opublikowano 18 Września 2017 Autor #7 Opublikowano 18 Września 2017 Zapraszam i przepraszam że zacząłem z kwestią obsady w złym dziale
MatiK Opublikowano 18 Września 2017 #8 Opublikowano 18 Września 2017 1 minutę temu, Artur67 napisał: i przepraszam że zacząłem z kwestią obsady w złym dziale Nie ma sprawy, zdarza się
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się