Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy ktoś z Was drodzy forumowicze używa/używał produktów ReeFlowers Salt African i ReeFlowers Cichlid Trace ?

Obecnie używam produktów firmy Seachem, ale zastanawiam się nad zmianą na ReeFlowers, które są sporo tańsze.

 

 

Opublikowano (edytowane)

I jak tu żyć Panie Prezesie jak tu u nas piasek tylko z Bałtyku i bez Cichlid Tace i Salt African.

O Turcy to mają dobrze -  Trace z Bosforu spływa z Istanbułu ,  African Salt z Pamukkale,  piasek i sól morska z M. Śródziemnego

ci to mają dobrze i siup do Polski.:D. Wiesz że te cwaniaki wodę morską sprzedają w kanistrach.:D

@Kubeq kupuj tylko betonowej wody nie zrób .;) to jak mówi moja sprzątaczka "jeden pies" czy Seachem czy ten Turek

To tak nowa firma i tak zupełnie nie znane produkty że aż strach pytać  - erybka jest dystrybutorem na Polskę więc masz to w Zabrzu.

http://reeflowers.com/urunler/tatli-su?lang=en

dla słodkowodnych mają 7 produktów w tym dla pysków  ewentualnie 2  - właśnie te wymienione.

Ale to samo da kranówa z Zabrza + narurowiec na miedzianych rurach:D

sorry jakieś żarty się mnie dziś trzymają.

 

 

 

Edytowane przez deccorativo
Opublikowano

Dziękuje za tak dowcipną odpowiedź :P

Mam jeszcze zapas Seachem, ale chyba przetestuję te produkty jak już mi się skończy to co mam.

Ktoś musi przetrzeć szlak na początek, widać trafiło na mnie :D

ps. też nie chcę betonowej wody ;)

Opublikowano (edytowane)

Jeszcze tego nie używam(mam na myśli ReeFlowers) , używanie tych specyfików nie ma na celu zmiany parametrów wody, tylko uzupełnienie pierwiastków i mikroelementów.

Edytowane przez Kubeq
Opublikowano
13 godzin temu, Kubeq napisał:

Dziękuje za tak dowcipną odpowiedź :P

Kuba coś jest ze mną żle - dalej mnie trzyma ta dowcipność:lol: jak tak zostanie to mnie wyrzucą z forum.:(

13 godzin temu, Kubeq napisał:

Jeszcze tego nie używam(mam na myśli ReeFlowers) , używanie tych specyfików nie ma na celu zmiany parametrów wody, tylko uzupełnienie pierwiastków i mikroelementów.

Jeśli chodzi o używanie przez nas tych tureckich ReeFlovers :lol: (w języku tureckim nie ma litery "w" ) to najważniejsze by nie pozostawiały śladów używania i dotyczy to wszystkich Minerals i Tracy każdej firmy. Nie wiem jak te używane obecnie Seachema ale ja używałem firmy Azoo bo właśnie nie pozostawiały śladów po wlaniu, Seachema nie znam bo dla mnie był zbyt drogi. A te JBLa leżą w szafce bo na dwa dni robią z wody mleko.

Wszystkie jednak zmieniają parametry wody  nawet jak tego nie chcesz, więc trzeba używać z umiarem:) i tylko wtedy gdy robisz co tydzień podmiany by nie wyszło takie Pamukkale czyli betonowa woda.

Proponuję byś zaczął od tego  2in1 czyli  od tego

15e1968c6f1b18be6374a87d656769b756df2b7d3cd13_pure_250_salt_african.thumb.jpg.212aa18e50576c8e5d3cd0f84d2d9750.jpg

 

Ponieważ z opisu wynika że zawiera i Cichlid Minerals z Pamukkale łącznie z Tracy  więc  nie trzeba kupować dwu, masz od razu 2in1 - czyli coś takiego;) .

turkiye17_billiejeanstyle.thumb.jpg.f64c916d0286371cee1ed41ee13f8da8.jpg

 

Używanie tego ReeF lovers Cichlid Salt + Tracy  podnosi i to znacznie GH  - nie wiem jak z KH ale podnosi się też pH.:lol:

Napisali na opakowaniu że ta Tracy to jest  Cichlid z South America .;) a mnie wygląda że z  South Africa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Opublikowano
42 minuty temu, deccorativo napisał:

Nie wiem jak te używane obecnie Seachema ale ja używałem firmy Azoo bo właśnie nie pozostawiały śladów po wlaniu, Seachema nie znam bo dla mnie był zbyt drogi. A te JBLa leżą w szafce bo na dwa dni robią z wody mleko.

Też się nad Azoo zastanawiam w sumie, a skoro nie pozostawiają śladu po sobie w parametrach to duży plus.

Można zapytać dlaczego przestałeś ich używać?

Opublikowano
15 godzin temu, Kubeq napisał:

używanie tych specyfików nie ma na celu zmiany parametrów wody, tylko uzupełnienie pierwiastków i mikroelementów.

Osobiście uważam ,że dodawanie mikroelementów w postaci o jakiej piszesz jest zbędne z tego powodu ,że nie mamy tutaj roślin a ponadto woda kranowa dolewana podczas podmiany czy też uzupełniania  odparowanej ma w sobie te mikroelementy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego biotopu. W roślinnym i owszem..ale i w roślinnym dodawanie mikroelementów to bardzo często równało się powstawaniu glonów. Coś czuje ,że przekombinujesz nie mając do tego powodów:)

Opublikowano (edytowane)
40 minut temu, Kubeq napisał:

Można zapytać dlaczego przestałeś ich używać?

Używałem trzech czyli  Azoo African Cichlid Mineral Salt + Seachem Malawi/Victoria Buffer + Azoo Vitamins jak prowadziłem akwarium na wodzie RO/DI przez 2 lata. Ten Mineral Salt po rozpuszczeniu jest żółty ale po wlaniu do baniaka żółtość  znika po godzinie i nie było wcale mętności wody.

Teraz gdy używam wody kranowej z Węgrowa o GH - 15    a wiem że w Jeziorze Malawi jest GH ok 5-7  to zaprzestałem - trudno   dodając może i wartościowych minerałów i mikroelementów obniżyć te GH - raczej je tylko możesz jeszcze bardziej podwyższyć choć już jest 2x za wysokie.

Po drugie mam w baniaku i Purolite i TMBT i stale NO3 - od 1-7 ppm więc podmiany robię okazjonalnie ( nie liczę miesięcy a robię jak mnie najdzie ochota)  więc i tak powoli rośnie te GH  z dolewek odparowanej wody . To po co jeszcze pogarszać ten parametr który i tak już znacznie odbiega od tych jeziorowych.

Dlatego przestrzegałem przed betonową wodą.

Dodawanie Tracy :) czyli mikroelementów ma o tyle sens że bardzo mało podnosi GH   a na pewno kranówa nie zawiera tych poziomów mikroelementów jakie występują w jeziorze Malawi - z makroelementami czyli mineralizacją już tak nie jest - mocno podnosi GH i minimalnie KH .

Edytowane przez deccorativo
Opublikowano

Czyli wychodzi na to że na kranówce nie ma sensu używać soli , ewentualnie sam trace.

W tej chwili używam Malawi buffera, cichlid salt , cichlid trace i gh mam 14 kh 9, ph 7,8-8.0 , ale szczerze mówiąc nie zauważyłem drastycznych zmian parametrów odkąd zacząłem ich używać, gh skoczyło o 1-2 stopnie, kh bez zmian, ph też o około 0,2-0,4.

 

Opublikowano (edytowane)
27 minut temu, deccorativo napisał:

Dodawanie Tracy :) czyli mikroelementów ma o tyle sens że bardzo mało podnosi GH   a na pewno kranówa nie zawiera tych poziomów mikroelementów jakie występują w jeziorze Malawi

Henryk...nigdy w takiej postaci dla Malawi nie dodawałem  mikroelementów. Naprawdę uważam ,że jest to zbędne.

Edytowane przez AndrzejWalb

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.