Skocz do zawartości

Pomocy - ryby padają


GERWO73

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że to przyducha, ale jeśli tak, to musisz dbać o to, żeby cyrkulator cały czas chodził. Ja nie zgodzę się tylko z jednym, że spowodowała to niedotleniona woda ze studni. Podmieniłeś jej tylko 20%, więc taka ilość nie powinna mieć takiego wpływu. Większy wpływ moim zdaniem ma duże przerybienie I plexi utrudniająca dopływ świeżego powietrza. Wyłączony cyrkulator spowodował, że te dwa czynniki doprowadziły do przyduchy. Tak, czy nie, powinieneś coś z tym zrobić, bo cyrkulator może w każdej chwili Ci stanąć i problem wróci. Badasz wodę, więc wszystkiego się dowiesz, ale ja bym raczej taki powód obstawiał.

Jeszcze jedno. Napisałeś w pierwszym poście, że cyrkulator wyłączyłeś po tradycyjnej podmiance. Czyli w czasie podmianki był włączony? W innym poście napisałeś, że wężyk od nalewania wody skierowany jest na cyrkulator, tak że woda jest biała od pecherzyków powietrza. Jeśli było tak jak piszę, to niedotlenienie wody ze studni nie miało wpływu. Możesz to sprawdzić bez badania wody. Warunek jest jeden, musisz być w domu. Robisz dwa eksperymenty. Pierwszy, przed podmianą wyłączasz cyrkulator i obserwujesz zachowanie ryb. Drugi robisz po podmianie taki sam. Zachowanie ryb da Ci odpowiedź, czy to była przyducha i czym spowodowana, czy może powód był inny.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2017 o 15:33, GERWO73 napisał:

1. Wyłączyłem na chwilę cyrkulator - ale tylko cyrkulator, narurowiec chodzi cały czas z tym, że wylot schowany jest całkowicie w wodzie

....tym stwierdzeniem kolega  na samym  początku wprowadził nas w błąd. Jest to cytat z postu nr1.  dopiero później sprecyzował  ,że ta chwila to 21 godzin:)

22 godziny temu, GERWO73 napisał:

W niedzielę podmieniam wodę i nieszczęśliwie wyłączam cyrkulator. Po 21 godzinach ryby pływają przy powierzchni, dwie padają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wprowadziłem w błąd to tylko z powodu paniki.

Wodę podmieniam zawsze w niedzielę około południa i wszystko chodzi łącznie z cyrkulatorem a wlewana woda pada na cyrkulator i pęcherzyków powietrza jest całe akwarium.

W niedzielę wieczorem coś tam chciałem zrobić z kablami i wyłączyłem cyrkulator na chwilę i niestety ZAPOMNIAŁEM WŁĄCZYĆ i ta chwila przeciągła się do dnia następnego i wyszło ponad 20 godzin. Tyle w kontekście wyjaśnienia i nie celowego wprowadzenia w błąd.

Na codzień czyli normalnie cylkulator wyłącza się automatycznie dwa razy w ciągu dnia po 15 minut na czas karmienia i przez tak krótki okres nic niepokojącego się nie dzieje a jak jestem w domu to siedzę i obserwuję wszystko przez dużo dłuższy czas.

Nad plexi, wolną przestrzenią zaczynam myśleć i na pewno jest coś do przerobienia.

Natomiast jeśli chodzi i przerybienie to mam tego świadomość. Chcę wręcz za darmo oddać kilka sztuk ale jak ktoś do mnie przychodzi i chce rybki do 112 litrów no to niestety do takich warunków ich nie oddam.

Mam aktualnie 45 sztuk, które są od początku u mnie czyli od marca i koło 10-12 maluszków. Nad tymi drugimi nie panuję a złapanie ich graniczy z cudem.

Proszę o odpowiedź, chociaż to nie ten dział do jakiej ilości powinienem zejść przy takim akwarium? Może całkiem zrezygnować z jednego gatunku np. yellow? 

A tak na marginesie to oprócz tego zajścia to mimo takiej ilości nie mam, nie miałem żadnych kłopotów ani z NO3 ani z odchodami. Jest super można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, GERWO73 napisał:

Proszę o odpowiedź, chociaż to nie ten dział do jakiej ilości powinienem zejść przy takim akwarium? Może całkiem zrezygnować z jednego gatunku np. yellow? 

..załóż temat w dziale obsady i będzie OK.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.