kwiq Opublikowano 4 Września 2017 #1 Opublikowano 4 Września 2017 Heja, jako że ostatnimi czasy oglądałem to coraz ładniejsze Wasze zbiorniki w galerii padła decyzja - sprzedaję nerkę i stawiam nowy baniak Tak całkiem na poważnie to pierwszy zbiornik traktowałem czysto doświadczalnie i gdy już z pełną świadomością zachorowałem na chorobę zwaną Malawią to zamówiłem nowy zbiornik. Wybór padł na wymiar 160x60x60, a wykonawcą był Przmek z Akwarium Szczecin. Mimo tego że wiele rozbieżności przeczytałem we wcześniejszych opiniach to zdecydowałem się na zakup u niego całego zestawu - tj: akwarium, stelaża, zabudowy oraz pokrywy. Dodatkowo baniak miał mieć folię na tylniej szybie oraz rant zasłaniający piach do okoła akwarium. Jeśli chodzi o terminowość to nie mam zastrzeżeń, równe 10tyg i dostałem wiadomość że gotowe i mogą wysyłać, później wystąpiły lekkie problemy logistyczne z transportem (akwarium musiało przejechać praktycznie całą Polskę żeby do mnie dotrzeć) ale się udało i efekty pracy można zobaczyć na poniższych zdjęciach: Całość prezentuje się pięknie i nie mam co to tego żadnych zastrzeżeń. Padło więc pytanie co dalej. Technikę miałem w głowie ułożoną ale co z aranżacją. Zależało mi żeby jak najbardziej odzwierciedlić naturalność w baniaku więc pojechałem na skład po serpentynit oraz po szary piach różnej gradacji: Dodatkowo żeby nadać smaczku aranżacji dokupiłem kilka modułów z firmy Aquadecor (polecam bo to na prawdę super ludzie): Co do filtracji to wiedziałem że chcę narurowca, poprzednio miałem kaseciaka i zasadniczo nie mam żadnych zastrzeżeń co do niego bo spełnia swoją rolę doskonale - jednak nie chciałem brzęczącego klocka w akwarium więc decyzja zapadła. W poprzednim akwarium oświetlenie było na modułach led i sterowniku Romana i wiedziałem że chcę tu dokłanie to samo rozwiązanie. Zakupiłem wcześniej wszystkie niezbędne elementy i zacząłem sobie spokojnie ukłądać jakoś projekt w głowie. Całość napędza pompa IBO Beta 25/60 oraz wspomaga falownik Tunze 6045. Jednak gdy przyszedł komplet główny okazało się że w szafce takie rozwiązanie nie przejdzie i potrzebna będzie lekka modyfikacja: Jako zasys przyciałem sitko spływu i wkleiłem w mufkę, dodatkowo zarówno wlot jak i wylot pomalowałem czarnym Plastdipem. Tutaj wielkie podziękowania dla @stanoraz @marcin73mza wszelkie porady i pomoc w walce z demonami niepowodzenia Już wiem że nigdy więcej nie chce innej filtracji, mimo problemów z zapowietrzoną pompą jakość filtracji i kultura pracy powala na kolana. Wreszcie możemy siedzieć z Małżonką w salonie w kompletnej ciszy - przy delikatnym chlupotaniu wody. Co do oświetlenia to temat był prosty, moduły zakupiłem, sterownik z zasilaczem już miałem ale chciałem uzyskać maksymalnie estetyczne rozwiązanie więc zakupiłem dwa profile "LOWI" wraz ze szronionymi kloszami oraz zaślepkami - gdzie to umieściłem 16 modułów białych 11k oraz 16 modułów RGB: Profile są o tyle fajne że są dośc głebokie i światło się nie rozprasza mocno na boki więc daje to w efekcie bardziej punktowe oświetlenie. Co do tego jak wygląda całość po zmontowaniu to potrzymam Was jeszcze chwilę w niepewności. Zachęcam do przeglądania galerii gdyż tam niebawem wstawię fotkę ale mogę z całą pewnością powiedzieć że moje Malawijskie marzenie się spełniło, a teraz sobie siedzę, patrzę i czekam na pierwszy glon 5
MatiK Opublikowano 4 Września 2017 #2 Opublikowano 4 Września 2017 No to czekam na pierwsze fotki wygląda na to, że wszystko szczegółowo przemyślane. Mam tylko uwagę co do odległości modułów LED. Niby się nie grzeją, ale producent wyraźnie zaznacza, że odległości między nimi powinny mieć te 8-10 cm (takiej długości są kabelki między modułami). Oby Ci się tam nic nie grzało
marcin73m Opublikowano 4 Września 2017 #3 Opublikowano 4 Września 2017 he he.. a ja już co nieco widziałem Fotorelacja super, dokładność i profesjonalizm widać na każdym etapie realizacji. A najważniejsze, że przedsięwzięcie zakończone sukcesem, a zbiorniczek cieszy oko ja już mogę śmiało pogratulować dobrej roboty, co niniejszym czynię, brawo!
kwiq Opublikowano 4 Września 2017 Autor #4 Opublikowano 4 Września 2017 @matik w poprzednim baniaku miałem je co prawda nie wzdłużnie lecz przyklejone w poprzek do listy dosłownie jeden przy drugim, rok czasu działały i nic się nie stało - zobaczymy jak będzie tutaj
MatiK Opublikowano 4 Września 2017 #5 Opublikowano 4 Września 2017 Czyli będzie działać wrzucaj zdjęcia
marcin73m Opublikowano 4 Września 2017 #6 Opublikowano 4 Września 2017 11 minut temu, MatiK napisał: Niby się nie grzeją, ale producent wyraźnie zaznacza, że odległości między nimi powinny mieć te 8-10 cm dobrze, że o tym wcześniej nie wiedziałem, bo bym miał stresa u mnie moduły są rozmieszczone jeszcze bliżej siebie, prawie jeden przy drugim i dodatkowo nie na profilu alu, lecz z pcv. Dotykając go, czy nawet bezpośrednio samych modułów, nie czuć, żeby się nagrzewały. Co najwyżej są lekko ciepłe. Więc tym bym się nie martwił. O widzę, że Kolega w międzyczasie też napisał nt. temat.
kwiq Opublikowano 4 Września 2017 Autor #7 Opublikowano 4 Września 2017 Miałem Marcin dokładnie tak samo w poprzednim baniaku - nic się nie działo
egon44 Opublikowano 4 Września 2017 #8 Opublikowano 4 Września 2017 Ekstra fotorelacja!!! Bardzo mi się podoba zbiornik jako zestaw...Naprawdę super Jak na razie wcześniej miałem przyjemność popatrzeć (na pewnej grupie Facebookowej ) tylko na fotkę twojego zasysu więc również czekam z niecierpliwością na fotkę efektu końcowego Ps.Co do modułów Led to też mam u siebie ułożone blisko siebie i jak dotąd wszystko śmiga dwa lata bez żadnych problemów...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się