Skocz do zawartości

Prefiltr firmy Eheim


Andrzej Głuszyca

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Jerry_jerry napisał:

Przez prefiltr rozumiesz koszyk na zasysie?

..wcale nie musi to być gąbka na zasysie.  Ja na zasysie mam prefiltr eheim i żaden paproch nie ma prawa znaleźć się w wodzie podczas czyszczenia.

https://www.google.pl/search?q=prefiltr+eheim&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjH8Pjp67jUAhXCDZoKHUT3DFgQ_AUIBigB&biw=1152&bih=587#imgrc=pmGuC-jLy8cqZM:

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Ja wiem tylko ten Eheim to straszna kobyła.

...wbrew pozorom nie jest wielki. Jest mniejszy od gąbki od mojego mechanika , która to ma 13x9 cm. Ja zamiast oryginalnych gąbek daję bardzo gęstą watę akwarystyczną. Ma tę zaletę,że nie spada  z niego  brud w czasie wyjmowania i nie musisz co tydzień czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

...wbrew pozorom nie jest wielki. Jest mniejszy od gąbki od mojego mechanika , która to ma 13x9 cm. Ja zamiast oryginalnych gąbek daję bardzo gęstą watę akwarystyczną. Ma tę zaletę,że nie spada  z niego  brud w czasie wyjmowania i nie musisz co tydzień czyścić.

Całkowicie zgadzam się z Andrzejem, ja też na obu zasysach mam eheimowskie prefiltry i absolutnie nie gubią żadnego syfu przy wyciąganiu do czyszczenia.

Czego nie mogę powiedzieć o gąbce od mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejWalb i @KOMENDANT faktycznie sprawdziłem i wcale tak źle nie jest;)

Stosujecie cały dwu-elementowy moduł czy tylko jeden?

Myślicie, że włożenie do środka po jednym pasku do każdego koszyka waty załatwi mechanikę? Mam wate w paskach - Aquaszuta.

A co z filtrem? Zostawić do kompletnie pustego  (nawet bez koszykow) i wykorzystac samą głowicę do napedzania mechaniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Stosujecie cały dwu-elementowy moduł czy tylko jeden?

...ja stosuje dwa moduły.

 

20 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Myślicie, że włożenie do środka po jednym pasku do każdego koszyka waty załatwi mechanikę? Mam wate w paskach - Aquaszuta.

..nie wiem jak wygląda wata w paskach  Aquaszuta. Ja po prostu bardzo gęsto wciskam watę  Symec JBL

 

24 minuty temu, Jerry_jerry napisał:

A co z filtrem? Zostawić do kompletnie pustego  (nawet bez koszykow) i wykorzystac samą głowicę do napedzania mechaniki?

...tu Ci nie odpowiem bo nie  wiem o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jerry_jerry napisał:

Stosujecie cały dwu-elementowy moduł czy tylko jeden?

Stosuję oba moduły

 

Godzinę temu, Jerry_jerry napisał:

Myślicie, że włożenie do środka po jednym pasku do każdego koszyka waty załatwi mechanikę? Mam wate w paskach - Aquaszuta

Póki co mam jeszcze oryginalne gąbki, ale po ich zużyciu tez przejdę na watę.

Edytowane przez KOMENDANT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju chodziło mi o to by na zasysie HW-304 zamiast koszyczka dac prefiltr Eheima (do środka dac wate) a sam filtr  (HW-304) zostawić pusty i wykorzystać go tylko do zasysu odchodów. Dzięki temu zabiegowi nie musiałbym go otwierać. Tylko nie wiem jak to się sprawdzi.

A wata nie zapycha się częściej niż gąbka?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jerry_jerry napisał:

Andrzeju chodziło mi o to by na zasysie HW-304 zamiast koszyczka dac prefiltr Eheima (do środka dac wate) a sam filtr  (HW-304) zostawić pusty i wykorzystać go tylko do zasysu odchodów. Dzięki temu zabiegowi nie musiałbym go otwierać. Tylko nie wiem jak to się sprawdzi.

      Teraz rozumiem. Oczywiście  prefiltr montujesz na zasysie zamiast koszyczka . Właśnie temu między innymi służy prefiltr  aby jak najrzadziej otwierać kubełek. Ja po zastosowaniu tego prefiltra z ciekawości zajrzałem po 3-4 miesiącach i jak się okazało niepotrzebnie. Potem zajrzałem jak zmieniałem wkłady i też okazało się ,że wszystko było OK w kubełku. Był czysty od odchodów. Dlatego zamiast oryginalnych gąbek używam waty jak pisałem wyżej. Spokojnie raz na rok go otworzysz....no chyba ,że co innego spowoduje jego otwarcie.

    Natomiast jeżeli chodzi o pomysł wykorzystania pustego HW 304 tylko  do zasysu odchodów to wg mnie mija się celem. Sam filtr nie spowoduje zassanie...musi coś te odchody w stronę zasysu pchać...inaczej będą zalegać pod zasysem. A następna sprawa to  kubełek z wkładami będzie przecież filtrem biologicznym u Ciebie(?). Chyba ,że Twoją intencją jest posiadanie jednego filtra kubełkowego jako filtra biologicznego i mechanicznego. Ale wtedy ten o którym piszesz jest zbyt słaby  do tego celu .

 

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.