Skocz do zawartości

Dwutlenek chloru w moich wodociągach


MDRAGON87

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, MDRAGON87 napisał:

Ok, dzięki za info.

P.S możesz zapodać link do swojego akwarium - rozmiar imponuje :)

Link do galerii :

I do tematu budowy :

PS. Buduj kolego ustrojstwo z przyłączem do węża prysznicowego a zobaczysz jak łatwa i przyjemna stanie się podmianka wody w baniaku ;)

Edytowane przez lukas1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, egon44 napisał:

Henryku jak parametry wody(pH,NO2,NO3,NH4) razem w parze z normalnym zachowaniem ryb bez oznak chorobowych itd. są ok w zbiorniku to czego innego nam wszystkim trzeba żeby osiągnąć  "dobrostan ryb " / ''dobrostan akwarysty''?

Proszę wytłumacz to bo czasami nie potrafię zrozumieć twojego toku myślenia(bez urazy oczywiście bo nie mam tego na celu) ale troszkę wydaję się że próbujesz szukać dziury w całym starając się ułożyć schemat mega sterylnego akwarium dla naszych ryb pływających w zbiornikach a jak parametry wody są ok i reszta o czym napisałem powyżej to po co to wszystko komplikować.

Nie czuję urazy a nawet czekałem że spytasz bo z tym "dobrostanem ryb"  odniosłem się do wypowiedzi Andrzejów.:D

Masz rację że tak pojmujemy ten stan dobroci dla ryb.

Możliwe że patrzę na to za szeroko ale nie mam pretensji że ktoś czegoś nie wie jak i ja ale jak się dowie że robi za mało to nie reaguje i nie stara się poprawić tego o czym właśnie się dowiedział - nawet jakby to nie wpływało natychmiast i w sposób widoczny na zachowania ryb.

Opieram się na wiedzy fachowców  biologów, chemików i jeśli ci co zaprojektowali Purolite  zalecają formowanie wstępne to dlatego że wiedzą iż bez tego formowania wydziela ćóś co jest szkodliwe dla ludzi - czy dla ryb oczywiście nie ma takich badań. Więc nie znajdziesz mojej wypowiedzi mimo że działa też bez formowania wstępnego by tak stosować - zawsze polecę formowanie bo uznaję wiedzę tych co to stworzyli i zbadali i bez udawadniania że nie ma wpływu na drażnienie błony śłuzowe ryb.

Podobnie dyskusja z eljotem  Darkiem i wieloma innymi kolegami powraca w dyskusji o stosowaniu  sody fakt że ogromnie podnosi KH a tylko umiarkowanie pH więc nie ma badań wpływu KH na ryby - nawet 70 dH jakie osiągnełi sodowiarze ;) ale nawet bez badań stan gdy jakiś parametr przekracza 7x ten jeziorowy dla mnie nie jest dobrostanem ryb. Nie wiem czy wtedy lepiej dla naszych ryb gdy jest pH 7,4 czy  KH 70 dH  - w moim odczuciu lepiej jak oba są możliwie blisko tych z jeziora a nie tego co chemią uzyskujemy w baniaku.

Podobnie podchodzę do kwestii podmian wody czy przez ustrojstwo czy prosto z kranu do baniaka. Pomijając kwestię gwałtownego spadku temperatury i kubłowania  pozostają nie tylko aspekty zapachu chloru ( jak u ciebie) lub przy tematycznym ClO2 braku zapachu i smaku takiej wody.  Dajemy najlepsze złoża - drogie jak Matrix i wielokrotnie w nadmiarze by operować takim sloganem jak "nadfiltracja biologiczna"  a zupełnie świadomie wiedząc że kranówa  zawiera bakteriobójczy chlor czy chloraminę bądz ClO2 świadomie niszczymy lub osłabiamy tą biologię i to całą niezależnie jak dużo damy tego Matrixa - i nie tylko tą nitryfikacyjną ale łącznie z  glonami, drożdzami i bakteriami, denitryfikacyjnymi, gnilnymi i fermentacyjnymi które rozkładają najpierw ten szit by potem nitryfikacja to przerobiła.

Nie wspomnę tu o usuwaniu, metali ciężkich, pochodnych ropy naftowej, detergentów czy środków ochrony roślin.

Wiele z nich się kumuluje w ciałach ludzi i wiemy że i ryb i  to wiemy i mając molłiwości nie usuwamy -  to dlatego uważam ten stan za brak dobrostanu ryb.

Mając pokarmy premium dlaczego stosujesz te a nie najtańsze najuboższe - bo wiesz co zawierają i jak wpływają na ryby czyli dbasz o ich dobrostan a żyłyby i na takiej paszy najtańszej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.