Skocz do zawartości

Dwutlenek chloru w moich wodociągach


MDRAGON87

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, deccorativo napisał:

Można i tak - pojmować pojęcie "dobrostan ryb " jako stan gdy nie zdychają i się mnożą, a można też tak że gdy dowiadujemy się że coś może być szkodliwe i być odstępstwem od wody w Jeziorze Malawi to staramy się to poprawić.

Dobrostan akwarysty to stan gdy wiemy że coś nie jest OK bo tak piszą fachowcy chemicy czy biolodzy ale nam ryby żyją to sami sobie wmawiamy że jest OK i po co się wysilać , lepiej tak pozostawić.

Henryku jak parametry wody(pH,NO2,NO3,NH4) razem w parze z normalnym zachowaniem ryb bez oznak chorobowych itd. są ok w zbiorniku to czego innego nam wszystkim trzeba żeby osiągnąć  "dobrostan ryb " / ''dobrostan akwarysty''?

Proszę wytłumacz to bo czasami nie potrafię zrozumieć twojego toku myślenia(bez urazy oczywiście bo nie mam tego na celu) ale troszkę wydaję się że próbujesz szukać dziury w całym starając się ułożyć schemat mega sterylnego akwarium dla naszych ryb pływających w zbiornikach a jak parametry wody są ok i reszta o czym napisałem powyżej to po co to wszystko komplikować...Nie piszę tu o ustrojstwie bo to jak najbardziej przydatna rzecz w przypadku chlorowania naszej wody przez niektóre wodociągi...

Sorki za małe OT w temacie...

1 godzinę temu, MDRAGON87 napisał:

W środę będę zmieniał media w filtrze( wszystkie) oprócz gąbki.

Powiedz mi proszę czemu zamierzasz wymieniać złoża w filtrze?

Jakie masz złoża w kubełku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, egon44 napisał:

Powiedz mi proszę czemu zamierzasz wymieniać złoża w filtrze?

Jakie masz złoża w kubełku?

Od roku siedzi tam z 2 kg zeolitu i gąbki. Planuje wymienić to na ceramikę - już zakupiłem

Edytowane przez MDRAGON87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MDRAGON87 napisał:

cały czas

...to długo. Stracił już swoje możliwości absorbowania pierwiastków metali ciężkich . Teoretycznie powinno wymieniać się co 3 miesiące. Teoretycznie bo to wszystko zależy od tego jaką masz wodę. Ale mniej więcej. Owszem..teraz spełnia rolę wkładu , który czyści wodę mechanicznie ale nie to jest jak wiesz jego zadaniem. Wymiana jego na ceramikę to dobre Twoje posunięcie..zrób to w 2-3 ratach co tydzień aby nie zachwiać biologią i za każdym razem możesz dodać ampułkę  Prodibio Biodigest.

 

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MDRAGON87 napisał:

Od roku siedzi tam z 2 kg zeolitu i gąbki. Planuje wymienić to na ceramikę - już zakupiłem

Zapewne masz zeolit w dwóch koszach to sugeruję postąpić dokładnie tak jak sugeruje kolega @AndrzejWalb czyli-

5 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Wymiana jego na ceramikę to dobre Twoje posunięcie..zrób to w 2-3 ratach co tydzień aby nie zachwiać biologią i za każdym razem możesz dodać ampułkę  Prodibio Biodigest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No póki co to niedziela była pracowita :)

Byłem w sklepie, w filtrze już siedzi 1 l carbo max plus, woda spuszczona w ilości 60l , 20 świeżej już dolałem. Kolejna dolewka za 2-3 h co by nie zrobić szoku z temp pyską.

Zeolit wiem że po 3 miesiącach nie działa, prawdę mówiąc przez jakiś czas wymieniałem go po połowie co 2-3 miesiące ale różnicy nie widziałem dlatego zaprzestałem to robić i siedział sobie tak pewniej czas, jednak ceramika będzie lepsza wg mnie. Co do wymiany to zrobię to jednak na raz co by kubła nie otwierać co tydzień z tym że część zeolitu dam do siatki i wsadzę do akwarium na tydzień. Bakterii oczywiście też dodam. Przy wymianie wsadzę też od razu do kubła puriote. Dziś przy okazji wypłukałem też gąbki w kuble w wodzie z akwarium co by tego nie robić za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz dobre posunięcia i widać że czytanie forum nie poszło na marne :) 

Co do samego purolite to przed włożeniem go do kubełka zwróć uwagę aby poziom NO3 był jak najniższy w zbiorniku wtedy dłużej będzie działał bo złoże nie zapcha się od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MDRAGON87 napisał:

Kolejna dolewka za 2-3 h co by nie zrobić szoku z temp pyską.

...jak masz możliwość dolewania wody mieszanej ( ciepła z zimną ) to możesz tak śmiało robić. Ja leję  z kranu ( spod prysznica)  poprzez moje ustrojstwo ale temperaturę ustawiam mniej więcej  taką jak mam w akwa i nie ma wtedy obawy o zbyt gwałtowne skoki temp. Szkoda czasu na zabawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.