Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cały czas szukam rozwiązania. Co do młócenia wody.

No bo na jednym filtrze to chyba nie pociągnie. Jakie znacie o największym przepływie.

Ostatnio byłem w wielu sklepach akwarystycznych i wyniki poszukiwań są bardzo marne.


Oprócz młócenia wody, zależy mi także na dobrym ściąganiu rybiego syfku.


Na zewnętrznym robił będzie sump 165l.

Opublikowano

Przy tej długości i aby starczyły dwa filtry po przeciwległych stronach to dla mnie wybór jest jeden ... Weipro którys z najmocniejszych modeli

Opublikowano

nie ma co przesadzać z mocą tych pomp bo przy tak duzym akwarium, jeżeli zastosujemy jedna pompę a może i dwie to i tak moze być za mało aby był fajny ruch, natomiast jak pójdziemy tylko w moc pompy to przy wylocie będzie mocny strumień który nie pozwoli rybom przebywać w tym rejonie a po drugiej stronie już będzie za slaby.

Opublikowano

na jendym koncu dal bym mocna pompe z gabka + wylot z sumpa a na drugim koncy takie same dwie mocne pompy ale oddalone od sie o te 50-60cm . Na tych 80cm co Ci pozostaly ( zakladam ,ze masz tam komin ) spokojnie zmiescisz 2 pompy z gabkami . Ja w 240x70x65 zamontowalem 2 mechaniki ale w Twim moze byc jednak malo...

Uzywam Kaskada 2000 Aqua szut-a .

Opublikowano

Wstępnie padło na Weipro z przepływem 3500 oraz Atman203 dużą gąbką.

Założone będą na przeciwległych końcach akwa, jeden na tylnej szybie akwa,

jeden na bocznej szybie w przodu akwa, dodatkowo deszczownica na

powrocie z sumpa, zamontowana na jednej z poprzeczek.



Dzięki za podpowiedzi

Opublikowano

Jak już gdzieś pisałem... Atman nie jest dobrą głowicą i na pewno nie nadaje się do zbiornika typu 2000L. Parametry na nim napisane można se w buty wsadzić. Wszystkie ATMANy pod delikatnym obciążeniem drastycznie zmniejszają przepływ.


Swoją opinie opieram na własnym doświadczeniu oraz kilkuletnim katowaniu różnych pompek przy chłodzeniu wodnym komputerów. Robiliśmy testy wszelakie.. atman nigdy nie wypadał dobrze. Ale gdyby ktoś zapytał się mnie czy aquael, aqauszut czy atman od razu wcisnąłbym atmana.


Jeżeli eheim pisze, że jest 1000L/h to znaczy ze jest w tych granicach. Jak któryś z powyższych producentów to pisze to..... pisze ;D

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Sprzedam w bardzo dobrym stanie dwa filtry AQUAEL ULTRAMAX 1500 wraz z pudełkami i akcesoriami.  Cena za oba to 500 zł. Przesyłka w cenie. Oferta tylko tutaj i tylko dla osób z forum.   🍻  
    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.