Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy filtórw Sunsun z serii HW


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.google.pl/search?q=głowica+filtra+hw-304b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiTovO1vv_UAhVGaRQKHUDCCH0Q_AUIBygC&biw=1152&bih=589&dpr=1.25#imgrc=_dSRQ0_f_EHeCM:

Wirnik tak powinien być dociśnięty aby nie było luzu w tych miseczkach. Same miseczki powinny być dobrze osadzone w gniazdach. Nie wiem jak w tym filtrze reguluje się docisk  ale pewnie sam dojdziesz. Warto w te miseczki wcisnąć troszkę wazeliny. To zawsze wycisza pracę wirnika. Ja tak robię jak już otwieram kubełek ( ale mam inny) . Chyba ,że masz faktycznie pęknięty albo sam wirnik jest luźny na ośce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jestem przekonany, że kwestię samej głowicy dosyć pedantycznie opracowalem. Wirnik nasmarowany wazelina techniczną, gumki również ładnie osadzone w gniazdach. Eh sam nie wiem co jeszcze mogę zrobić. :confused: Pozostaje mi tylko kontakt ze sprzedającym i zobaczymy co z tego wyjdzie. Może doczekam się ciszy i ładnej pracy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek spróbował wymienić wirnik(koszt mały) a może pomoże...Oczywiście tak jak kolega @AndrzejWalb radzi przed wsadzeniem nowego nasmaruj go wazeliną...

Widocznie mogłeś rzeczywiście trafić na felerny egzemplarz a jak masz możliwość to reklamuj go...

Sam posiadam już około 2lat mniejszy model HW-302 i do tej pory nie miałem z nim żadnego problemu...Nic nie buczy,nie stuka cicha praca...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

..a czy wirnik nie rusza się na ośce? Bo to też jest często przyczyną głośnej pracy..

Andzeju tzn. o jakie ruchy chodzi? Luzy itp.?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jerry_jerry napisał:

Andzeju tzn. o jakie ruchy chodzi? Luzy itp.?

..jak weźmiesz wirnik w palce to drugą ręką spróbuj poruszać ośką. Ośka nie może obracać się w wirniku lub wirnik na ośce. Ja miałem u siebie tak ,że wirnik ( łopatki ) robiły 1/4 obrotu na ośce i głośno pracował. To musi być jedność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie łopatki wirnika robią u mnie obrót na samym wirniku ok. 90 stopni i się blokują. Sam wirnik nie jest w 100% jednością.

Sam wirnik kręci się na osce bez problemu. 

Może jestem głupi ale chyba to normalne?!:confused: Oska jest nieruchoma (sztywno siedzi na gumkach) a wirnik się na niej obraca. Tak chyba pracuje każdy filtr?!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jerry_jerry napisał:

 Oska jest nieruchoma (sztywno siedzi na gumkach) a wirnik się na niej obraca. Tak chyba pracuje każdy filtr?!

...mam zapasowy nowy. Nic mi się nie rusza. Teraz sprawdziłem. Łopatki z ośką są jednością. A jak pisałem wyżej , gdy łopatki mi się ruszały na ośce to też głośno chodził. Jeżeli Twój wirnik kosztuje grosze to kup go wysyłkowo. Chyba ,że masz zapasowy filtr to reklamuj. Ale to będzie przyczyną.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AndrzejWalb napisał:

...mam zapasowy nowy. Nic mi się nie rusza. teraz sprawdziłem. Łopatki z ośką są jednością. A jak pisałem wyżej , gdy łopatki mi się ruszały na ośce to też głośno chodził. Jeżeli Twój wirnik kosztuje grosze to kup go wysyłkowo. Chyba ,że masz zapasowy filtr to reklamuj. Ale to będzie przyczyną.

Generalnie postaram się załatwić sprawę bez ponoszenia dodatkowych kosztów czyli reklamacja. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Oczywiście dam znać jak sprawa się skończyła. W razie czego mam wewnętrzny z prefiltrem Eheim (ot taka moja mała modyfikacja ;)).

Dziękuję za pomoc i życzę spokojniej i cichej nocy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....może jeszcze w kwestii luzu łopatek na ośce wypowie się ktoś kto ma taki filtr? Albo zadzwoń jutro ale do serwisu i się upewnij...Tak naprawdę nie widzę innych potencjalnych przyczyn.

1 minutę temu, Jerry_jerry napisał:

W razie czego mam wewnętrzny z prefiltrem Eheim (ot taka moja mała modyfikacja ;)).

..to spokojnie reklamuj. Przesyłka na koszt sprzedającego. Ale to już musisz dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.