Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy filtórw Sunsun z serii HW


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No tak problem dopasowania rurek nadal na tapecie :-)
Wczoraj trafiłem na ciekawe filmiki na YT prezentujące 602 i 603: https://www.youtube.com/watch?v=sKyCTLNPIO4 oraz https://www.youtube.com/watch?v=RA3QhEWaJME
W tym drugim @7:20 pokazany jest przelot zaworka - widać, że fi jest takie jak rurki :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właściwie to bez zastanowienia popadłem w euforię. Ochłonąłem i faktycznie sobie myślę, że struganie to niezbyt trafiony pomysł bo sam wąż nadal wchodzi z luzem na zawór i w każdej chwili może spaść.

@deccorativo to co proponujesz? Jeżeli nie koncepcja @Zygi i nie to co ja chciałem to co? A może inaczej zadam pytanie? Starać się powiększyć zaworek termokurczliwymi koszulkami z poprzedniej Twojej rady? Uważasz, że to najlepiej zda egzamin? A może zamiast koszulek to nawinąć trochę teflonu? Chociaż wydaje mi się, że teflon jest dobry w przypadku gwintu a tutaj nasadzamy. No chyba, że będę kręcił wężem to może zda egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, deccorativo napisał:

Moim zdaniem obaj macie żle.:D jednemu już bierze lewe powietrze a mówi że jest dobrze :(?? a drugiemu dopiero będzie brało:D

 

Nie zauważyłem żeby powietrze było brane z prefiltra. Kubełek gdzieś ma lewy zasys. Obczaje to przed wpuszczeniem obsady bo mam zamiar zainstalować purolite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze załapałem drugi filmik akwalobuza ale gwinty pod zawory w obu kubełkach HW602/3 są jednakowe a zawory już nie  - ten do HW603 ma większe fi i kosztuje tylko 10 zł na allegro - czyżby wystarczyło zakupić 2 szt  i wtedy zawory będą pasował do tego węża od 304A .??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch różnych aukcjach dot. 602 na allegro są rozbieżne opisy :-(
Tutaj http://allegro.pl/prefiltr-hw-602a-filtr-kubelkowy-gratis-wkłady-i6814367947.html jest "Zawór wylotowy z regulacją, średnica węża 16/22"
a tutaj http://allegro.pl/prefiltr-zewnetrzny-kubelkowy-hw-602a-1-5-l-i6829479215.html jest "W zestawie są 18mm (3/4 cala) przełącza do przewodów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zakupiłem 603 i on standardowo ma zawory na wąż 16mm a nie 18. Według mnie to one się tylko różnią pojemnością a nie zaworami.

Ja zarówno filtr jak i prefiltr zakupiłem od tego drugiego gościa więc te 18mm to nieprawda.

Z pierwszym allegrowiczem mam złe wspomnienia tj. zakupiłem od niego dwie, gęste gąbki. Co prawda gąbki przyszły ale obsługa pozostawia wiele do życzenia. W skrócie to stosunek do klienta mają bardzo olewający. Kiedy na drugi dzień po zakupie zadzwoniłem do kolesia oznajmił mi, że nie może rozmawiać ale mam powiedzieć co się stało. Więc tłumaczę, że chciałbym zasięgnąć informacji co z przesyłką, wyszła już, numer listu przewozowego itd. Usłyszałem, że go teraz nie ma w biurze i nie może sprawdzić. W takim razie poprosiłem telefon do biura bo może tam uzyskam bardziej szczegółowe informacje. Dowiedziałem się, że cóż ja takiego zamówiłem? Odpowiedziałem, że dwie gąbki. Na co Pan odpowiedział czy to takie ważne? Przecież nie są to przedmioty ratujące życie. Staram się tłumaczyć, że może nie są to artykuły pierwszej potrzeby ale skoro zapłaciłem to nie ważne czy to gąbka czy filtr dla mnie to ważne i najzwyczajniej chcę wyjaśnić sytuację. Usłyszałem, że nie może rozmawiać bo prowadzi i zaraz się rozbije i Pan odłożył słuchawkę. Po godzinie albo dwóch dostałem telefon, że dziś przesyłka powinna wyjść ale na 100% mi nie powie bo wysyłką zajmuje się jakiś 70 letni Pan. Ostatecznie gąbki przyszły ale niesmak pozostał.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, deccorativo napisał:

Nie wiem czy dobrze załapałem drugi filmik akwalobuza ale gwinty pod zawory w obu kubełkach HW602/3 są jednakowe a zawory już nie  - ten do HW603 ma większe fi i kosztuje tylko 10 zł na allegro - czyżby wystarczyło zakupić 2 szt  i wtedy zawory będą pasował do tego węża od 304A .??

Również tak samo skumałem z filmiku że wystarczy dokupić 2szt zaworów i będą pasować bez kombinowania do 304A ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem film i faktycznie jest na nim powiedziane, że są różne fi w tych modelach. Ale przeczytałem również opisy pod filmem i sam Łobuz piszę w jednym z komentarzy tak: " Pre filtry czyli wersje bez pompek mają zawory 16/20." No i tutaj się zgadza. Ja mam właśnie 16mm jednak problem polega na tym, że wąż od 304 ma 18mm. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Proponujecie wymienić zawory w 304 na takie same jak w prefiltrze?

Nawet na aukcjach gdzie można kupić same zawory, że 602 i 603 wersje A mają 16mm a wersje B 12mm dlatego też na filmie Łobuz mówi, że pompka od 602B nie spasuje do prefiltra 603A.

No ale cały czas pozostaje problem z wężem 18mm bo to jest za dużo na zawory 16mm. Teflon? Koszulki? A może jeszcze coś innego?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.