Skocz do zawartości

Akwarium po latach .


rafalniski

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.06.2017 o 18:00, rafalniski napisał:

Mam już wstępnie zaplanowaną aranżację - czy nie będzie ona kolidowała z ustawieniami rurek filtra?
Skała to Dark Grey Stone - na mokro będzie ciemniejsza :-)

Przepraszam, ile płaciłeś za tą nazwę Dark Grey Stone :) 

Nad Wisłą leży tego tony do wyboru do koloru wszystkie rozmiary i odcienie, tylko nie mają naklejki Dark Grey Stone i nieświadomie zwiozłem tego do dwóch akwariów i jeszcze zostało mi do obłożenia paleniska na działce. Ale teraz to się zastanawiam czy nie popełniam jakiejś gafy z tym paleniskiem ;). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń + ok 40 kg skały kosztowało mnie z przesyłką 190 zł.
Kontaktowałem się ze sprzedawcą przez aledrogo: http://allegro.pl/15-kg-dark-grey-stone-zestaw-skal-do-akwarium-wro-i6616448054.html
Przed zakupem sprzedawca podesłał mi przykładową aranżację, więc nie kupowałem kota w worku i mogę go polecić z czystym sumieniem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafalniski napisał:

Generalnie starałem się porobić dużo zakamarków

Wg mnie to najlepsze rozwiązanie, ponieważ dzięki takiej aranżacji jest możliwość posiadania większej ilości samców, niż wynika to np. z kalkulatora. U mnie zawsze się sprawdzała duża ilość kryjówek, czy też potencjalnych rewirów i grot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rafalniski napisał:

Korzeń + ok 40 kg skały kosztowało mnie z przesyłką 190 zł.
Kontaktowałem się ze sprzedawcą przez aledrogo: http://allegro.pl/15-kg-dark-grey-stone-zestaw-skal-do-akwarium-wro-i6616448054.html
Przed zakupem sprzedawca podesłał mi przykładową aranżację, więc nie kupowałem kota w worku i mogę go polecić z czystym sumieniem :-)

No właśnie troszkę mnie śmieszy takie nazywanie kamieni które gość zebrał za friko i sprzedaje to za ciężkie pieniądze.

Nie wiem jak jakość Twojego zdjęcia, jednak śmiem twierdzić, że dostałeś zwykły szary kamień jaki się wysypuje nad rzekami do umocnienia brzegu, a pokruszony bardziej leży na torach ;) i nie przypomina zdjęć z allegro.

Niemniej mi się ten kamień bardzo podoba i sam mam go w obu akwariach tak jak pisałem.
Tak to wyglądało przed okrzemkami.

large.PLE_6914.jpg.6c9b6441dd7626bddaabc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pleziorro napisał:

No właśnie troszkę mnie śmieszy takie nazywanie kamieni które gość zebrał za friko i sprzedaje to za ciężkie pieniądze.

Nie wiem jak jakość Twojego zdjęcia, jednak śmiem twierdzić, że dostałeś zwykły szary kamień jaki się wysypuje nad rzekami do umocnienia brzegu, a pokruszony bardziej leży na torach ;) i nie przypomina zdjęć z allegro.

Mi też kamień bardzo się podoba.

Niestety tak to już bywa z hobby - tego nie można do końca przeliczać na kasę. Zresztą tak jest z każdą pasją - na tym najlepiej się zarabia. Po pewnym czasie człowiek przestaje liczyć. ;)

Tak jak kolega @rafalniski napisał, że był na składzie ale nic ciekawego nie było. Za darmo też nie pojechał. Sprzedawca może i zebrał kamienie za darmo ale przetransportować to też jakoś musiał. Jeżeli prowadzi działalność gospodarczą to też swoje kosztuje. Dodatkowo czasami też trzeba się najeździć i naszukać bo takie kamienie nie leżą na trawniku pod blokiem.

Na samym początku też prowadziłem rozpiskę w excelu by wiedzieć co za ile jednak po kilku zakupach czym prędzej skasowałem ten plik aby przypadkowo nie dostał się w niepowołane ręce czyt. żony. :e_biggrin:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beki, w Gdańsku mieszkasz, nie myślałeś o ślicznych otoczakach z plaży ? 

Ja planuję niebawem wyjazd gdzieś gdzie można nazbierać takich kamoli, bo to podwójna satysfakcja mieć takie wybrodzone z rzeki ;) albo przydźwigane z plaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.