Skocz do zawartości

Akwarium po latach .


rafalniski

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz czyli potwierdza się to co pisałem. Nie wiem w jakim stopniu jesteś estetą ale już po sobie wiem, że następny baniak będzie na zamówienie. Jeżeli erybka się nie zepsuje to właśnie od nich.

Generalnie teraz wszystko widzisz bo masz puste akwarium. Wlejesz wodę, zasypiesz dno piachem, dasz tło, ustawisz kamienie to wszystkie większe niedociągnięcia znikną. A jak już ryby zaczną buszować po całym zbiorniku to w ogóle nic nie będziesz widział. ;)

A zrób jeszcze jeden test - chyba, że wolisz się nie denerwować. ;) Jak będzie wieczór i ciemno w pokoju, nawet bez światła w akwarium to pojeździj jakimś światłem ledowym po szybach (ledy najlepiej wyciągają wszelkie skazy), pod różnymi kątami to od razu zobaczysz jak fachowcy wyczyścili Tobie akwarium - pewnie brudną szmatką albo innym ustrojstwem. Ja u siebie przy takiej inspekcji mam bardzo dużo rysek. Jednak tak jak wspomniałem gdy baniak będzie pełny to wszystko zniknie a Ty też nie raz zrobisz na szybach rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, deccorativo napisał:

Po wałku silikonu czarnego w środku poznaję baniak Aquaela - masówka więc to normalne ale na pewno nie będzie ciekło.

Mnie tak brak kosmicznej perfekcji  klejenia nie przeszkadza chyba że jak w erybce idzie ta perfekcja wykonania z niższą ceną szkłem OW wraz z  dotrzymaniem terminu co do dnia.

Z tym terminem to trochę się popsuli a nawet bardzo! Baniak zamówiony 12 kwietnia i termin realizacji miał być 3 tygodnie. 5 maja dzwoniłem i lekki poślizg mieli a mianowicie 2 tygodnie. Od 3 dni się próbuje dodzwonić i nikt nie odbiera telefonu. Więc nie wiem ile jeszcze będę czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem trochę wody do akwarium i jak na razie nigdzie nie przecieka :-)

Chciałbym wrócić do kwestii tła strukturalnego. Zmierzyłem wysokość akwarium w środku i wygląda to tak:

glossy_3.thumb.jpg.ab70c4a077badcfd48dc194c3d6459d4.jpg

Ok 53 cm od dna do granicy pokrywy i ok 55 cm do poprzecznego kawałka wklejonego szkła.
Jak podaje sprzedawca, wymiary tła są kilka cm krótsze na szerokości i długości co gwarantuje że bez względu na grubość szyby zmieści się ono do akwarium.
I teraz zakładając, że wysokość tła będzie nawet o jakieś 3-4 cm niższa to chyba lepiej kupić 120x60 i ewentualnie kawałek je przyciąć niż mieć przerwę pomiędzy tłem a pokrywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się chyba trochę zamieszałem z tymi wzmocnieniami :-)
Wzmocnienia są tylko wzdłużne na szybie z przodu i z tyłu, nie mam wzmocnienia poprzecznego, pokrywę mogę zdjąć, więc bez problemy tło wejdzie.

Edytowane przez rafalniski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam baniak chyba też Aquael 120 cm, mam dwa wzmocnienia wzdłużne tylko, po jednym na przedniej i tylniej szybie. 

Co do jakości klejenia jest podobna jak u ciebie, baniak od 2-3 tygodni zalany i szczelny. 

Też się zastanawiałem nad tłem strukturalnym ale przy szerokości 40 cm stwierdziłem że nie mam z czym poszaleć :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.