Skocz do zawartości

Opinie o hodowli dr. Pawlaka


Jargos

Rekomendowane odpowiedzi

Po negatywnej ocenie kolegi @Jargos dokupiłem 5 demsonów z Tan-Mala (uchodzącego za dobre źródło), żeby porównać jakość. Powiem tak- te od dr Pawlaka są ładniejsze. Z Tan-Mala 4/5szt ma sklejony 3 i 4 pas, od doktora jest takich może tyle samo ale na 25szt. Co do barwy to nie widzę różnicy. Przestałem żałować, że większość kupiłem gdzie kupiłem, i myślę, że nie należy tak od razu przekreślać jakość ryb od dr Pawlaka.

Demasoni z Tan-Mala:

IMG_0263.thumb.JPG.d20d56a61e1246d2d75acbbb93932f3f.JPG

Od Pawlaka większość wygląda tak:

IMG_0264.thumb.JPG.27442fde95c65d06713154a404b1a00d.JPG

Edytowane przez bakus_44
  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chociaż porównanie :-) ja z moich demasoni od Pawlaka jestem zadowolony,jak chce się odpowiedni układ i żeby wszystkie miały równe pasy to trzeba kupić przynajmniej 150 % tego co się chce finalnie otrzymać i zrobić selekcję...

Mój przykład z demasoni (19 ryb i 16 samców), Pleziorro (mam nadzieję, że się nie obrazi) - kupił 25 Saulosi i 15 samców)

Odnośnie tego kolegi z problemem,z mojego punktu widzenia - jechać kupować ryby i oglądać je dopiero po powrocie do domu to chyba trochę niepoważne, jak to mówią "widziały gały co brały".


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus_44 napisał:

dokupiłem 5 demsonów z Tan-Mala (uchodzącego za dobre źródło), żeby porównać jakość.

ryby były kupione przez Panią Monikę, czy sprzedający twierdził, że są z TM

Godzinę temu, michal_j napisał:

Odnośnie tego kolegi z problemem,z mojego punktu widzenia - jechać kupować ryby i oglądać je dopiero po powrocie do domu to chyba trochę niepoważne, jak to mówią "widziały gały co brały".

Dnia 11.05.2017 o 12:29, Jargos napisał:

ryby wybierał Dr. ja ich nie widziałem bo szyby akwarium były całe pokryte kamieniem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jargos napisał:

ryby były kupione przez Panią Monikę, czy sprzedający twierdził, że są z TM

 
 

 


Kupione bezpośrednio, dzisiaj przyjechały.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez bakus_44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, bakus_44 napisał:

Kupione bezpośrednio, dzisiaj przyjechały.

to jestem nie miło zaskoczony,

 

 jest to moje zdanie, byłem osobiście i widziałem jak jest. Ktoś się nie zgadza, dobrze,  nie piszę tego aby kogoś obrażać i wciskać swoje racje. Pytanie jedno kto z kupujących był osobiście u Dr. w przeciągu pół roku ? oprócz Ciebie bakus_44  Teraz pozdro lecę kontynuować imprezę ;) (nie czytałem całego wątku)

Edytowane przez Jargos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jargos nie ważne jakie szyby ma Pawlak u siebie tylko jakie ryby sprzedaje a z tego co widzę gorsze osobniki wszędzie się trafiają, gorzej jest jeśli to staje się regułą. Chłopina nigdzie się nie reklamuje o sprzedaży i jakości zaintetesowani dowiadują się pocztą pantoflową może gdyby miał większy rich w interesie to by się bardziej starał, ale widać że to jest tylko jego poboczny dochód.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bezprym napisał:

Jargos nie ważne jakie szyby ma Pawlak u siebie tylko jakie ryby sprzedaje

Tak właśnie miałem napisać. Nie chcę bronić Pawlaka, ale przede wszystkim zdrowe ryby się liczą a nie brudne szyby akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jargos napisał:

 

to jestem nie miło zaskoczony,

 

 jest to moje zdanie, byłem osobiście i widziałem jak jest. Ktoś się nie zgadza, dobrze,  nie piszę tego aby kogoś obrażać i wciskać swoje racje. Pytanie jedno kto z kupujących był osobiście u Dr. w przeciągu pół roku ? oprócz Ciebie bakus_44  Teraz pozdro lecę kontynuować imprezę ;) (nie czytałem całego wątku)

Ja byłem u doktora w listopadzie albo grudniu 2016. Nic złego nie mogę napisać. Kupowałem Acei oraz Protomelasy. Rybki bardzo ładne. Doktor miał mi dobrać z Acei 2 chłopaków i 6 dziewczyn- co też bez pudła uczynił. Co do Protka to pierwszy raz widziałem aby ktoś 15cm rybkę po złapaniu w siatkę przekładał dłonią do worka. Powiedział wtedy z uśmiechem do mnie, ze mniej się  ona pokaleczy. Akwaria jak to w hodowlach nie ich piękno jest najważniejsze. Jednak ryby jakie w nich pływały uznaję za wzorowe. Co do Auratusów to mam z zoologa 3 samice- dopiero jak pojechałem do Pawlaka to zobaczyłem jak one prawidłowo powinny wyglądać- głównie chodzi o żółty kolor samic.

Drugi raz piękne Auratusy widziałem na żywo u kolegi Sławka - Bezprym, który je kupił właśnie od Doktora... Zresztą udało mi się od niego wyłudzić największego samca:)

Podkreślę- rybki od Doktora są nadal wzorowe. A gorsze sztuki zawsze się trafią obojętnie od kogo byśmy nie brali.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

10 godzin temu, michal_j napisał:

Jakby nie było to nie druk z matrycy, zawsze będą lepsze i gorsze osobniki

każdy wyraził swoje zdanie i myślę, że na tym można zakończyć ten temat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.