Skocz do zawartości

Aranżacja Malawi - wszystko na nowo / tło / pokrywa itd.


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Morganelo napisał:

Ufff - kolejny cel osiągnięty, choć jeszcze zapewne coś zmienię lub dodam...

Jest lepiej, ale nadal mi brakuje z tej lewej strony większego kamienia. To tylko moje zdanie i nie musisz się nim kierować:)

25 minut temu, Morganelo napisał:

Jakie rośliny byś widział w tym układzie???

Jeśli mnie pytasz, to roślinność, owszem, rośnie miejscami w jeziorze, ale można ją spotkać na otwartych przestrzeniach, tam gdzie żyje non-mbuna. Możesz spróbować z Vallisnerią (Nurzaniec to polska nazwa), ale raczej nie przetrwa. Co do Anubiasa, to miałem go przez kilka lat i trzymał się dobrze. Do obrazu biotopu nie pasuje, ale ożywia akwarium. Mankamentem są zarastające glonem starsze liście. Nie wygląda to ciekawie. Anubiasa bym sobie odpuścił. Możesz też spróbować z Microsorium. "Trawę", jak pisałem, możesz spróbować. Najbardziej pasuje do tego biotopu, ale nie bardzo do mbuny. Giganteę u nas ktoś miał i nie była jakaś gigantyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pozner napisał:

Jest lepiej, ale nadal mi brakuje z tej lewej strony większego kamienia. To tylko moje zdanie i nie musisz się nim kierować:)

.....nie tylko Twoje Krzysztof. Kolega niepotrzebnie obawia się " zakłóceń " w cyrkulacji. To wszystko jest do przeskoczenia. Moim zdaniem fakt ,że ten kamień, który masz z lewej ( duży)  bliżej środka , powoduje jakby optyczne skrócenie akwarium. Jak go przesuniesz bliżej lewej to automatycznie , optycznie wydłużysz zbiornik. Ale to tylko moje sugestie...Masz jeszcze ten komfort ,że możesz śmiało przestawiać i bawić się zanim wpuścisz ryby:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

.....nie tylko Twoje Krzysztof. Kolega niepotrzebnie obawia się " zakłóceń " w cyrkulacji. To wszystko jest do przeskoczenia. Moim zdaniem fakt ,że ten kamień, który masz z lewej ( duży)  bliżej środka , powoduje jakby optyczne skrócenie akwarium. Jak go przesuniesz bliżej lewej to automatycznie , optycznie wydłużysz zbiornik. Ale to tylko moje sugestie...Masz jeszcze ten komfort ,że możesz śmiało przestawiać i bawić się zanim wpuścisz ryby:)

no dobra dajcie mi chwilkę, zaraz przestawię całość w lewą stronę uzyskując stary układ, ale dodając po środku jakieś kamienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pozner napisał:

Jeśli mnie pytasz, to roślinność, owszem, rośnie miejscami w jeziorze, ale można ją spotkać na otwartych przestrzeniach, tam gdzie żyje non-mbuna. Możesz spróbować z Vallisnerią (Nurzaniec to polska nazwa), ale raczej nie przetrwa. Co do Anubiasa, to miałem go przez kilka lat i trzymał się dobrze. Do obrazu biotopu nie pasuje, ale ożywia akwarium. Mankamentem są zarastające glonem starsze liście. Nie wygląda to ciekawie. Anubiasa bym sobie odpuścił. Możesz też spróbować z Microsorium. "Trawę", jak pisałem, możesz spróbować. Najbardziej pasuje do tego biotopu, ale nie bardzo do mbuny. Giganteę u nas ktoś miał i nie była jakaś gigantyczna.

Tak po części pytanie skierowałem do Ciebie :) dziękuję za opinię, chętnie się nią posłużę... Vallisneria to faktycznie Nurzaniec, nie wiem czemu pomyliłem się, Microsorium fajna roślinka, muszę się jej przyjrzeć dokładniej i jakoś umieścić wizualnie w akwarium... Na chwilę obecną o ile się nic nie zmieni, to umieszczę Vallisneria + Microsorium lub inną ciekawą trawę... Znajomy ma u siebie kilka gatunków trawy (nie pamiętam nazw) to poszperam u niego - czytać podkradnę kilka sadzonek dla siebie...

Anubias - mam mieszane uczucia z nim związane, dlatego też wycofam go z układu aranżacji, skoro nie tylko ja mam o nim słabą opinię

32 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

.....nie tylko Twoje Krzysztof. Kolega niepotrzebnie obawia się " zakłóceń " w cyrkulacji. To wszystko jest do przeskoczenia. Moim zdaniem fakt ,że ten kamień, który masz z lewej ( duży)  bliżej środka , powoduje jakby optyczne skrócenie akwarium. Jak go przesuniesz bliżej lewej to automatycznie , optycznie wydłużysz zbiornik. Ale to tylko moje sugestie...Masz jeszcze ten komfort ,że możesz śmiało przestawiać i bawić się zanim wpuścisz ryby:)

No i gotowe, namówiliście mnie na całkowite przesunięcie lewej strony aranżacji w lewą stronę :) ... Oto i efekty...

DSC_2772.thumb.JPG.61c48d908565a8fe8914136ba916af2f.JPGDSC_2773.thumb.JPG.1d4954863019fdc69a070d0b3b4e3630.JPGDSC_2775.thumb.JPG.22d334f9f73885561e22c409ed7e22e3.JPGDSC_2776.thumb.JPG.9f68354aa2db4280a846b80bbf45f782.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_j napisał:

Mi się też podoba :-) wygląda bardzo ładnie, lewej bym już nic nie ruszał, z prawej bym odjął tylko ten jeden ciemny kamień (taki warstwowy), położony na innych blisko środka akwarium, ale to już kosmetyka

To samo mi nie pasowało, już znikł całkowicie z układu...

DSC_2777.thumb.JPG.8d16fd6fc2483438c7c770aa0c1622c7.JPGDSC_2778.thumb.JPG.d9d22e37a8568ed541fc24d86c531cdd.JPG

Edytowane przez Morganelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo ładnie, ale może spróbuj połączyć te dwie grupy kamieni, żeby nie było przerwy między nimi. Na zdjęciu, pokazującym kamienie, są na dole, po lewej stronie, dwa nieduże kamienie (przynajmniej na takie wyglądają). Spróbuj włożyć ten większy z tyłu, a ten mniejszy z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.