Skocz do zawartości

Aranżacja Malawi - wszystko na nowo / tło / pokrywa itd.


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, pozner napisał:

Brakuje mi kamieni po lewej stronie. Nie potrzebna jest ta plaża. Dołożył bym tam kamieni (oczywiście odpowiednio modyfikując układ), albo przesunął bym lewą grupę kamieni i coś dołożył w środku (np. duży płaski...niski z tyłu i ze dwa, trzy mniejsze z przodu). Takie jest moje wrażenie. 

..idę na łatwiznę cytując Krzysztofa. Ale dokładnie tak samo bym to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pozner i @AndrzejWalb daliście mi do myślenia...

Ta pusta przestrzeń miała dać miejsce dla ryb, na kopanie, tarło, na jeden z rewirów dla samca czy inne zabawy...

Co do kamieni to nie mam już płaskich, zostały mi jedynie ciemne i jeden o ciekawej strukturze jakby warstw...

 

Edit:

Przestawienie lewej strony w szczególności tego dużego kamienia, może mi trochę utrudnić życie i cyrkulację wody...  W tym rogu woda akurat będzie zawijać się w drugą stronę i obawiam się, że spowoduje to spowolnienie... No i kłopoty z pozbyciem się w tym miejscu zanieczyszczeń... Zagwozdkę mam jak nic...

Edytowane przez Morganelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie! Można by dodać coś z lewej strony, ale nic bym nie przestawiał. Szykuje się ładny baniaczek?. Przemyśl tylko sprawę z tą giganteą. Świetna roślina, u mnie rosła jak chwast w innym biotopie, ale osiąga długość do 2 metrów. Polecił bym ją, ale do wysokich i dużych zbiorników. Możesz ją przycinać, ale ma masywne liście i nie wygląda to najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby z mbuny kopią wśród kamieni, trą się wśród kamieni, a zabawy im nie w głowie. Dodatkowe kamienie pozwolą znaleźć azyl słabszym i gnębionym samcom i samicom.

26 minut temu, Morganelo napisał:

Co do kamieni to nie mam już płaskich, zostały mi jedynie ciemne i jeden o ciekawej strukturze jakby warstw...

Pokazałeś zdjęcia kamieni, ale nie ma punktu odniesienia. Dla mnie wszystkie te duże po lewej stronie wyglądają dość płasko. Nie wyglądają na wysokie.

 

26 minut temu, Morganelo napisał:

Przestawienie lewej strony w szczególności tego dużego kamienia, może mi trochę utrudnić życie i cyrkulację wody...  W tym rogu woda akurat będzie zawijać się w drugą stronę i obawiam się, że spowoduje to spowolnienie... No i kłopoty z pozbyciem się w tym miejscu zanieczyszczeń...

Nie musisz przystawiać kamieni do szyby. Wystarczy, że woda będzie je opływać. Swoją robotę będą robić też ryby, "wypłukując" syfek swoim ruchem. Jak cyrkulacja będzie działać, to teraz możesz sobie tylko przypuszczać. I tak wszystko wyjdzie w praniu. Zanim wpuścisz ryby wrzuć do akwarium jakieś farfocle, kawałki liści roślin i ustawiaj cyrkulację. Może się okazać, że będziesz i tak musiał lekko zmienić aranżację. Lepiej to zrobić, gdy nie ma ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciupek mi nie pasował tył, bo zakryte zostały małe kamienie, więc szybka poprawka :) dołożone w 2 kolejne kamyki i oto efekt...

DSC_2770.thumb.JPG.ec8ad44398d1dff8db2795fb73907ff5.JPG

DSC_2771.thumb.JPG.0cc044e92d3274ec3c8ce2c0aa228746.JPG

 

27 minut temu, przemo-h napisał:

Bardzo ładnie! Można by dodać coś z lewej strony, ale nic bym nie przestawiał. Szykuje się ładny baniaczek?. Przemyśl tylko sprawę z tą giganteą. Świetna roślina, u mnie rosła jak chwast w innym biotopie, ale osiąga długość do 2 metrów. Polecił bym ją, ale do wysokich i dużych zbiorników. Możesz ją przycinać, ale ma masywne liście i nie wygląda to najlepiej. 

Układ wstępnie zaakceptowany przeze mnie jak i małżonkę, ale jak zawsze istnieje niepewność... Razem osiągniemy więcej i lepiej....

Co do roślinności to padło na Vallisneria americana Gigantea ze względów właśnie na fakt, że jest duża, ale mam w razie coś na podmianę gatunku Vallisneria americana Asiatica...

Fakt zdjęcie nie oddało wyglądu i wielkości kamieni, mój błąd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pozner napisał:

Teraz lepiej.

Ufff - kolejny cel osiągnięty, choć jeszcze zapewne coś zmienię lub dodam...

Jakie rośliny byś widział w tym układzie??? Bo przyznam się, że chętnie je dołożę jako urozmaicenie całości... Fakt, że biotop jeziora Malawi nie posiada na ogół roślinności, ale gdzie nie gdzie występuje, a ja jestem indywidualistą, więc zawsze musi być inaczej niż inni :)...

Vallisneria jak i Nurzaniec - najbardziej odpowiadają i pasują do tego biotopu, waham się jedynie w sprawie Anubiasa... Trawę chce umieścić przy tylnej szybie za kamieniami, tak by dodały głębi oraz właśnie przy obecnie zmienionym lewym układzie kamieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Morganelo napisał:

Jakie rośliny byś widział w tym układzie??? Bo przyznam się, że chętnie je dołożę jako urozmaicenie całości... Fakt, że biotop jeziora Malawi nie posiada na ogół roślinności, ale gdzie nie gdzie występuje, a ja jestem indywidualistą, więc zawsze musi być inaczej niż inni :)...

Możesz jeszcze spróbować z Kryptokoryną ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.