egon44 Opublikowano 11 Maja 2017 #11 Opublikowano 11 Maja 2017 14 godzin temu, Stojek napisał: Moje wapienie zaczynają zielenieć i wiem że to normalne ale chciałem zapytać czy jednak jest jakaś metoda żeby tych glonów na kamieniach jednak nie było i kamienie były zawsze czyste i białe? Tak jak piszą koledzy taki mamy urok w tym biotopie że glony są bardzo pożądane a piękne glony zielone właśnie widać na twoich kamieniach Druga sprawa to w otworach tych kamieni będzie osadzał się cały syf który spowoduje podwyższenie parametrów wody...Nie wiem jak długo posiadasz akwarium ale podnieś sobie po jakimś czasie ten kamień i sam zobacz ile syfu w nim jest... No i ostatnia rzecz to taki kamień posiada ostre końce o które mogą pokaleczyć się ryby a w najgorszym przypadku zaklinować i w efekcie czego następuje powolne umieranie w męczarniach(czytałem wpisy kolegów z poza tego forum którzy mieli właśnie takie przypadki które opisuje) 1
MatiK Opublikowano 11 Maja 2017 #12 Opublikowano 11 Maja 2017 2 minuty temu, egon44 napisał: No i ostatnia rzecz to taki kamień posiada ostre końce o które mogą pokaleczyć się ryby Takie krawędzie ma akurat większość kamieni, poza otoczakami, Twój serpentynit też gładki nie jest, chyba że go spolerowałeś przed włożeniem do baniaka...
egon44 Opublikowano 11 Maja 2017 #13 Opublikowano 11 Maja 2017 Teraz, MatiK napisał: Twój serpentynit też gładki nie jest, chyba że go spolerowałeś przed włożeniem do baniaka... Gładki może nie jest ale... na bank nie ma takich ostrych krawędzi jak filipinek
Stojek Opublikowano 11 Maja 2017 Autor #14 Opublikowano 11 Maja 2017 3 godziny temu, egon44 napisał: Tak jak piszą koledzy taki mamy urok w tym biotopie że glony są bardzo pożądane a piękne glony zielone właśnie widać na twoich kamieniach Druga sprawa to w otworach tych kamieni będzie osadzał się cały syf który spowoduje podwyższenie parametrów wody...Nie wiem jak długo posiadasz akwarium ale podnieś sobie po jakimś czasie ten kamień i sam zobacz ile syfu w nim jest... No i ostatnia rzecz to taki kamień posiada ostre końce o które mogą pokaleczyć się ryby a w najgorszym przypadku zaklinować i w efekcie czego następuje powolne umieranie w męczarniach(czytałem wpisy kolegów z poza tego forum którzy mieli właśnie takie przypadki które opisuje) No to będę musiał zmienić kamienie A jakie kamienie polecacie na których glony wyglądają dobrze
egon44 Opublikowano 11 Maja 2017 #15 Opublikowano 11 Maja 2017 Teraz, Stojek napisał: No to będę musiał zmienić kamienie Oczywiście nie namawiam na zmianę ale napisałem wady tego kamienia... Możesz zostawić jak masz obecnie ale chyba musisz się przyzwyczaić to widoku glonów na kamieniach... 1 minutę temu, Stojek napisał: A jakie kamienie polecacie na których glony wyglądają dobrze Możesz wybierać praktycznie w każdym kamieniu jak np -otoczaki,serpentynit,granit,szarogłaz itp...
Andrzej Głuszyca Opublikowano 11 Maja 2017 #16 Opublikowano 11 Maja 2017 1 godzinę temu, Stojek napisał: A jakie kamienie polecacie na których glony wyglądają dobrze ..najlepiej wg mnie ciemne bo nie kontrastują. Pomyśl o serpentynicie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się