Skocz do zawartości

Budowa szafki.


M_sobo

Rekomendowane odpowiedzi


Wstępna próbę wytrzymałościową już przeszła. Siadłem na niej ja oraz 5 dziewczyn z mojego mieszkania. Razem dobrze ponad 300 kg (podejrzewam, że około 350-360). W uroczej ciasnocie spaliliśmy na niej po marlboro, szafka nawet nie stęknęła, nigdzie nic nie wylazło, nic nie trzasnęło, nic się nie rozparło.



No gratuluję koledze - ładny mebelek

Widzę że kolega również we własne życie wprowadza system haremowy. 5 dziawczyn w mieszkaniu i to po odjęciu ok 70 - 80 kg na kolegę wychodzi średnia ok 55kg na koleżanki, więc bardzo przyzwoicie. Nic tylko pozazdrościć.

POZDROWIENIA DLA SZANOWNYCH KOLEŻANEK!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi się podoba - szafka, wykonanie, a szczególnie procedura testowa ;)


Niestety moja żona we mnie nie do końca wierzy, i nie wiem, czy dałaby się namówić/pozwoliłaby, bym się za to zabrał ;)


Szoda tylko Zealota, że u Ciebie członkinie haremu palą :( uważaj, żeby się rybki nie zapatrzyły na Was i same nie zaczęły ćmić ;) Co prawda rośliny by może rosły, ale wtedy akwa zamieniłoby Ci się w bulgocące gorące źródła z wyziewami ;)


Pozdrawiam i gratuluję szafki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Niestety moja żona we mnie nie do końca wierzy, i nie wiem, czy dałaby się namówić/pozwoliłaby, bym się za to zabrał ;)



za tworzenie takiego haremu ?? :lol: :lol: ;)


Szafeczka wyglada fajnie...dla mnie ciut za duzo konfirmantow - pewnie daloby rade z mniejsza iloscia i byloby rownie stabilne. No ale to pierwsza szafeczka :)


M_Sobo tu pewnie zajrzy wiec mam pytanko wykorzystujac ten watek -- czy mozna by taka biala plyte zabejcowac na jakis inny kolor ??? Tylko obrzeze trzeba by dobrac wczesniej aby pasowalo do koloru po bejcowaniu. Chyba ze obrzeze kleic juz po nalozeniu jakiejs bejcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Szafeczka wyglada fajnie...dla mnie ciut za duzo konfirmantow - pewnie daloby rade z mniejsza iloscia i byloby rownie stabilne. No ale to pierwsza szafeczka :)


M_Sobo tu pewnie zajrzy wiec mam pytanko wykorzystujac ten watek -- czy mozna by taka biala plyte zabejcowac na jakis inny kolor ??? Tylko obrzeze trzeba by dobrac wczesniej aby pasowalo do koloru po bejcowaniu. Chyba ze obrzeze kleic juz po nalozeniu jakiejs bejcy.



Fakt z boków zwłaszcza tego nawaliłem, ale skoro miałem konfirmanty to czemu by nie zużyć :) Poza tym racje masz, moja pierwsza, więc zbudowałem jak pancerną :oops:


Jeśli chodzi o bejcowanie to nie widzę sensu 30- 40 zł więcej i jest od groma kolorów, bez dodatkowej roboty. Gdyby się uprzeć to pewnie by można obrzeże dobrać po bejcowaniu, czemu nie. Tylko z trafieniem w odcień już gorzej, w casto widziałem tylko podstawowe wzory typu buk, orzech, olcha itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


M_Sobo tu pewnie zajrzy wiec mam pytanko wykorzystujac ten watek -- czy mozna by taka biala plyte zabejcowac na jakis inny kolor ??? Tylko obrzeze trzeba by dobrac wczesniej aby pasowalo do koloru po bejcowaniu. Chyba ze obrzeze kleic juz po nalozeniu jakiejs bejcy.



odpowiadając na pytanie powiem, że można :wink:

Na początek proponuję zmatować płyty papierem ściernym - 600, tylko nie do przesady, łatwiej będzie z szlifierką oscylacyjną, chodzi o to by się lakier trzymał, po zmatowaniu można nakładać farbę lub lakierobejcę wałkiem gąbkowym, a na końcu naklejać obrzeża i po kłopocie, nie jest z tym wiele roboty, jak ktoś lubi majsterkować- czemu nie :wink: Pewnych kolorów nie ma w ofertach sklepowych więc jak najbardziej polecam taki sposób.


Zealota szafeczka wyszła ładna, gratulacje się należą :!: :D

Jeśli miałbym coś powiedzieć to mogłeś dać po 1 konfirmacie na środku blatu, który łączy się z przegrodami, ale bez obaw- szafka jest atomowa :D Watro jeszcze zainwestować w otwornice do drewna ( kosztują jakieś 7 zł) i wyciąć ładne otworki na kable i węże od filtrów.

Jeszcze raz gratuluję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Zealota szafeczka wyszła ładna, gratulacje się należą :!: :D

Jeśli miałbym coś powiedzieć to mogłeś dać po 1 konfirmacie na środku blatu, który łączy się z przegrodami, ale bez obaw- szafka jest atomowa :D Watro jeszcze zainwestować w otwornice do drewna ( kosztują jakieś 7 zł) i wyciąć ładne otworki na kable i węże od filtrów.

Jeszcze raz gratuluję :wink:



a dziękuje :) heh no właśnie myślałem nad tym czym wyciąć okrągły otwór w warunkach domowych. Otwornica do drewna? jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.