Skocz do zawartości

840l (200x70x60) Mbuna przema-h


przemo-h

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, troad napisał:

Świetny film! Jak zwykle ogląda się super :).
Lubię patrzeć na swoje akwarium, ale po obejrzeniu Twojego kolejny raz naprawdę się mbunarium zachciewa. Już to pisałem ;).
Przemek co się wydarzyło po walce Maisonów (3:25)? Skąd całe to poruszenie? Polują na coś?
Nie widać dokładnie na filmie.

Chmara gapiów się zleciała😁. Wystarczy, że jeden podpłynoł zaciekawiony, myśląc, że to pora na żarcie i cała reszta za nim. Szarańcza😁

Dzięki! Moje zdanie już znasz- absolutnie tego Twojego baniaka nie przerabiaj na mbunarium, bo jest na prawdę piękny. Chociaż znając Ciebie, to był by z tego super projekt. Nie to żebym namawiał... 🙄😁

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 00:54, przemo-h napisał:

Jest już w zbiorniku kolejny gatunek z obszaru skalistych raf Chilumby- Cynotilapia aurifrons Luwino Reef. Dodatkowo dla urozmaicenia dokupiłem parę młodych Labeotropheus trewavasae Chilumba z samcem morfu podstawowego. Wszystkie ryby przebyły długą drogę z Żor do Ełku, a następnie do Kuopio dzięki pomocy @Tom74 i @Przezda Dzięki jeszcze raz panowie! 

Powoli zmierza to w tematyczny kierunek. Są już trzy gatunki z tej lokacji, a w planach następne. 

Dzisiaj udało się nagrać filmik o Maisonach. Trochę zalotów i walka między samicami. Zapraszam do obejrzenia! 

 

 

A proszę Cię bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czas na aktualizację. 

Jest już pewny układ Metriaclimy fainzilberi Ikombe. Z dziewięciu sztuk trafiła się para O morfów. Są jeszcze dwa samce MC i jestem raczej pewny, że jest 3+6.

Wczoraj po podmianie zaczęła się rywalizacja samców, a dzisiaj pierwsze zaloty. Na zdjęciach bardzo dobrze widać jak zmienia się ubarwienie tego samego samca MC w zależności od nastroju. 

Fotka poniżej: samce MC

IMG_1550348246693.thumb.jpg.3adba7194dcfb422acab3f56c6e127a7.jpg

Samiec O morph

20190213201247_IMG_9294__01.thumb.jpg.69b1c301440a10ae3259c69d9567a93f.jpg

Ten sam samiec, który jest na pierwszym planie (fotka nr.1).20190217112401_IMG_9470__02.thumb.jpg.b001dd2df5df2a13af4af5085ae17541.jpg20190217112922_IMG_9504__01.thumb.jpg.5039ee27e8323c758724c77fdcf3dad0.jpg

Jeszcze raz ten sam samiec z samicą OB oraz O morph. 20190213195610_IMG_9278__01.thumb.jpg.ceb39046a3d8e3282741fa53e05b70ed.jpg

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne masz te ryby Przemku... 👌👍👏

Jako że jestem wielbicielem ryb w odmianie OB/MC I mam u siebie Metriaclima Callainos OB ( choć ostatnio mam wątpliwości czy to na pewno ten gatunek, gdyż ryby niestety nie pochodzą ze sprawdzonego źródła). No ale skoro są ze mną już 3 lata to niech sobie będą ale podejrzewam że za jakiś czas postaram się o ryby ze sprawdzonego źródła. Myślę o Metriaclima Mbenji z samcami MC ale na chwilę obecną ciężko je dostać (są dostępne ale z samcem standard),  ale bacznie obserwuję Twoje wątki i jestem ciekaw co wyrośnie z tych Twoich Metriaclima Fainzilberi Ikombe i może skuszę się na tą odmianę... 😉

P.S. Wstaw fotki do galerii bo są świetne... 📸👌👍👏

Edytowane przez Robson79
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robson79nie wiem jak długo u mnie będą. Zbyt silna pokusa na łaciate fuelleborni Katale i tym samym resztę brakujących ryb do planowanego biotopu Chilumba (Melanochromis loriae i Tropheops chilumba). Wszystkie trzy są dostępne w Szwecji i jeśli zdąże do Maja, to zamykam temat z obsadą na dobre. Warunek jest jeden Ikombe mogę oddać tylko za te Katale. Jeśli się nie uda, to zostają ze mną.

Mbenji są piękne, ale rzeczywiście problem z nimi. Trzymam kciuki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bezprym napisał:

Robson skontaktuj się w sprawie mbenji OB z dr. Pawlakiem

Kilka lat temu miałem właśnie od niego Metriaclima Mbenji ale z samcami standard. Co prawda on miał samca MC z odłowu  ale jak sam mówił to bardzo rzadko trafiają się samce MC a przynajmniej jemu się jeszcze nie trafił... Ja też je przez długi czas rozmnażałem i niestety też nigdy nie trafił mi się samiec OB/MC...

Edytowane przez Robson79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.