Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 godzinę temu, nazar1703 napisał:

Karmie pokarmami z firmy Tropical może nie jakieś super drogie ale jedzą to już ze 3-4 miesiącei było ok Karmie 2 razy dziennie pokarm nie spada na piasek

A konkretnie jakimi pokarmami karmisz?Daj jakieś linki lub fotki...

1 godzinę temu, nazar1703 napisał:

Nie wszystkie pyszczki chciałem mieć ale wyszło jak wyszło i są

Rozumiem ale z drugiej strony zastanowił bym się nad redukcją obsady bo sam widzisz że coś jest nie tak...

Zrób rybkom 2-3 dniową głodówkę na początek...

Opublikowano
Dnia 23.03.2017 o 21:30, Mortis napisał:

 

Jak nie ma oznak chorobowych to stawiam na agresora. Pokarmy w płatkach jakoś szczególnie nie powinny mieć wpływu na padające ryby, chyba że są ostro przekarmiane, na po zdjęciach nie widać by pływały prosiaczki. 

  • Dziękuję 1
Opublikowano

http://tropical.pl/tropical/product/super-spirulina-forte-tablets

http://tropical.pl/tropical/product/malawi

http://tropical.pl/tropical/product/malawi-chips

Zrobiłem już im głodówkę

11 godzin temu, Stepn napisał:

A te problemy z oczami miałeś w tej samej obsadzie i/lub w tym samym wystroju dna?

Tak ten sam wystruj i te same pyszczki Tylko wtedy chodziło o to ze było za wysokie NO3

Opublikowano

Kolor tych kamieni warto byłoby jeszcze dokładnie obejrzeć. Czy nie mają one przypadkiem zielonkawego odcienia? Za dużo miedzi w wodzie też może przynieść takie problemy.

Opublikowano

Cześć kamieni jest zielonkawa bo takie kupiłem(nazwy nie pamiętam) reszta jest to kamień polny Wodę do akwarium dolewam przez filtr węglowy

Opublikowano

Mały cytat:

" Począwszy od „kamyczków” (wapień, marmur, dolomit, magnezyt, gips, niektóre piaskowce i in.), które zwiększają twardość wody (nie wszystkie ryby to lubią) są nawet takie, które mogą być wręcz trujące dla ryb i roślin. (...) Aby uniknąć zatrucia dobrze jest unikać skałek znalezionych w rejonach, gdzie znajdują się „cenne” minerały, bo może się okazać, że mogą zawierać metale ciężkie (arsen, miedź, żelazo i inne). Szczególnie podejrzane są te o odcieniach zielonych, czerwonych, z wykwitami o różnych kolorach."

Opublikowano
5 godzin temu, Stepn napisał:

Mały cytat:

" Począwszy od „kamyczków” (wapień, marmur, dolomit, magnezyt, gips, niektóre piaskowce i in.), które zwiększają twardość wody (nie wszystkie ryby to lubią) są nawet takie, które mogą być wręcz trujące dla ryb i roślin. (...) Aby uniknąć zatrucia dobrze jest unikać skałek znalezionych w rejonach, gdzie znajdują się „cenne” minerały, bo może się okazać, że mogą zawierać metale ciężkie (arsen, miedź, żelazo i inne). Szczególnie podejrzane są te o odcieniach zielonych, czerwonych, z wykwitami o różnych kolorach."

A teraz jeszcze znajdź jaka jest rozpuszczalność tych pierwiastków w twardej zasadowej wodzie ;). 

Opublikowano (edytowane)
17 minut temu, Stepn napisał:

Tych pierwiastków? Praktycznie żadna, ale ich soli już spora.

A czy sole występują w kamieniach? (oczywiście pomijam sól kamienną ;) )

Obaw co do kamieni jest uzasadniona w biotopach z wodami kwaśnymi i zazwyczaj tam kamieni jest jak na lekarstwo, natomiast królują korzenie które pomagają zachować kwaśny odczyn wody. W naszym biotopie praktycznie każde kamienie są bezpieczne o czym świadczy stosowanie (bez skutków chorobowych) serpentynitu odradzanego w necie.

Edytowane przez eljot
  • Dziękuję 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Co do przepływu to ja przez ostatni rok zmniejszyłem pompę 25/40 na I bieg i ogarnia spokojnie moja 500 z dużym przerybieniem. Ważne aby był odpowiedni obieg wody Przezroczyste korpusy niestety ścierają się wewnętrznie. Po 7 latach w biologi zeżarło mi te wypustki na dole  a wczoraj jeden z korpusów  poprzez mikrodziureczkę zaczął puszczać wodę. Dobrze, że popatrzyłem pod akwa. Ja bym wolał korpusy nieprzezroczyste bo chyba są mocniejsze.
    • Zawsze mogę rozwiercić korpusy. Te korpusy posiadam u siebie w domu(link na dole) w instalacji i producent deklaruje przepływ do 4000 litrów/ h. Troszkę droższe są ale ja na filtracji oszczędzać nie chce.  Co do BB10 problem jest taki że nie znalazłem transparentnych no i cena w porównaniu do innych rozwala 😁 https://allegro.pl/oferta/wessper-pojedynczy-korpus-filtr-wstepny-do-wody-1-17685366315?srsltid=AfmBOooUPk0u8GTOhZ7cjXZCpK6h23uVjxVYQ2kC75d0itBohz_kwjyb Czy mi zależy aż tak bardzo na przepływie? I tak i nie. Pomyślałem o zastosowaniu kolanek 45° ze względu na łatwiejszy przepływ wody, może to spowodować cichszy układ że tak powiem. Bez wibracji rezonansu czy co tam występuje w układzie 😁 A jak woda ma łatwiej to i wydajność się zwiększy, więc to już samo za siebie mówi. Dlatego właśnie założyłem ten temat aby omówić to, zza i przeciw. Wrócę z pracy to siądę jeszcze nad tym i będę myślał 😉  
    • Jeżeli tak bardzo zależy Ci na przepustowości, to rozważyłbym korpusy BB10. One mają większe średnice wewnętrzne, zatem woda powinna przez nie szybciej płynąć.
    • Pamiętam, że kiedyś na forum było o tym, że korpusy narurowe niezależnie od rozmiaru przyłącza i tak miały w środku przewężenie do chyba 1/2" i trzeba było je rozwiercać żeby uzyskać maksymalny przepływ. Nie chcę siać zamętu, ale może ktoś pamięta gdzie to było i które korpusy najlepiej kupić.
    • Witam. Dziękuje wszystkim za sugestie. Jak pisał Bojar na temat zaworów, zawory będą przed każdą sekcja mechaniczna i za nią. Zapomniałem na górnej sekcji mechanicznej dorysować zawór  Odległościami na rysunku pomiędzy elementami proszę się nie sugerować ponieważ jest to rysowane tak na oko   Zawory jakie będą najprawdopodobniej zastosowane: https://www.pvcu.pl/zawor-kulowy-pvcu-epdm-d-32-dn25-p-143.html   Co do miejsca i czy to wszystko się zmieści, Hmm Głębokość akwarium ma 70 cm, szafka będzie miała 80 cm, długość natomiast 180 cm. Jest to zbiornik 756 litrów którego miałem zakładać jakieś 4 lata temu ale kupno domu i związane z nim remonty spowodowały odstawienie projektu na bok. Czas jednak wrócić do akwarystyki Yaro dzięki za sugestie w kwestii grzałki. Faktycznie można by było ja zamontować w inny sposób. Co tez spowodowałoby więcej miejsca dla korpusów od biologii   Panowie dziękuje ślicznie za wszystkie sugestie jeszcze w wolnej chwili popracuje nad tym narurowcem i będę się dzielił pomysłami 
    • Dokładnie tak. U siebie mam na rurze wylotowej za wszystkimi korpusami. Mnie natomiast zastanawia inna kwestia. Czy koledze wystarczy szerokości szafki żeby to wszystko upchać. Ja mam 3 korpusy równolegle w szafce 60cm i jest prawie na styk, także łatwo nie będzie. W takim układzie jak niżej szerokość sekcji z korpusami to około 45cm.
    • Jakie problemy widzę? 1. Koszt, jednak to opinia subiektywna 2. Gdy przytka Ci mechaniki, pompa nie dostanie tyle wody na co pozwala jej przepustowość i będzie dochodziło do kawitacji 3. Grzałka, pomimo tego, że dajesz tam zaworek to opływ wody może być nie taki jak sobie życzysz i grzałka nie będzie do końca spełniała swojej roli. Budowę tego odcinka bym sovie odpuścił, a grzałkę wstawił bym w główny odcinek przepływu wody.
    • Na zwykłych kolankach 90 łatwiej chyba jest posklejać całość Ja mam biologię bez bypass i grzałkę za tym. Nie ma z tym problemów. Patrząc na Twój ostatni schemat dałbym zawory zaraz przed jak i za każda sekcją mechaników. Zbyt duża odległość to duży wypływ wody przy odkręcaniu korpusu co denerwuje przy serwisie Dodatkowo IMHO warto zastosować zawory rozkręcane co umożliwia rozłożenie instalacji na krótsze kawałki      
    • Bartek trójniki jakie miałem zastosować to takie jak na zdjęciu które dodałeś. Jednak przerobiłem całą filtracje jeszcze raz i myślę że będzie to ostateczna wersja jaka będzie montowana. Trójniki jakie zastosuje przed sekcjami również na zdjeciu. Mimo wszystko czekam jeszcze na opinie innych.
    • Ta dodatkowa sekcja jest bez sensu, to tylko dodatkowy, niepotrzebny koszt. W niczym Ci to nie pomoże. Również bym z tego zrezygnował. Jak zatrzymasz pompę na kilka czy nawet kilkanaście minut to nic się nie stanie. Inna sprawa to to w jaki sposób chcesz zrealizować te połączenia (zaznaczone). Z takimi czwórnikami się nie spotkałem. Będziesz musiał zastosować normalne czwórniki 90° plus kolanka 45°, albo dwa trójniki 45° jeden za drugim
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.