Skocz do zawartości

Moje Malawi nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, luck83 napisał:

Szukam czegoś bardzo cichego (niesłyszalnego wręcz), obecnie testuję JVP-100 i albo trafiłem na felerny model, albo "one tak mają" - buczy, słychać jego prace w zbiorniku. Nie po to walczyłem z kubełkiem, aby go wyciszyć, żeby teraz cyrkulator 'uwierał' .. :)

Może zainwestuj w Jebao/Jecod RW-4...

W porównaniu do JVP które posiadałem ten falownik chodzi bardzo cichutko,chociaż są osoby które narzekały...

Osobiście jestem bardzo zadowolony z RW-4...

Do twojego litrażu będzie akurat,ma też regulację przepływu więc dostosujesz go do wymagań w zbiorniku...

6 godzin temu, luck83 napisał:

Wracając do tematu filtracji w moim akwa...

Dostałem "w prezencie" prefiltr HW602... spróbuję więc uruchomić filtrację mechaniczną na nim + jeśli konieczne dam cyrkulator do poprawy obiegu wody.

Na ten moment mam HW302 z następująco wypełnionymi koszami (patrząc od dołu) - ceramika, gąbka, watolina oryginalna od HW302.  Skoro będę miał prefiltr jako mechanik, to czy mogę do HW302 zastosować konfigurację (od dołu patrząc) - ceramika, seachem matrix, watolina? Czy zamiast watoliny, bądź  do koszyczka pod watolinę dać jeszcze jakieś złoże? 

Jeśli zastosujesz prefiltr HW-602 jako mechanik przed HW-302 to dałbym do HW-302 jako złoże biologiczne 0.5-1l ceramiki bądź matrixa i nic poza tym...Potem w puste kosze możesz dołożyć purolite a520e...

Tyle złoża spokojnie obsłuży biologię w tym zbiorniku...

W prefiltrze HW-602 zostawił bym tylko oryginalne gąbki z zestawu lub ewentualnie dołożył bym do nich troszkę waty filtracyjnej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wstępna aranżacja nowego baniaka.

Czy cyrkukator zamontowany na szybie w prawym tylnym rogu zbiornika, skierowany w kierunku przeciwleglym i nurtem wzdłuż tylnej ściany, zapewni dobre zamiatanie odchodów? - Czy też zmienić ustawienie kamieni?

Słowo odnośnie samego modelu cyrkulatora, czy ten da radę? - http://allegro.pl/jecod-jebao-falownik-sw-2-2500l-h-coralhouse-i6709168128.html 
Czy powinien być jednak mocniejszy, np. polecany RW-4?


cf1f8d0bbc44162baa84b29d0b47f9ec.jpg

 


aec3556146084c5b1dbdecf00e631954.jpg

 

Chcę też dołożyć dwa anubiasy wielkości ok. 10cm w strefie środkowego "gruzowiska", jako rośliny drugiego planu oraz dwa/trzy nurzańce wysokości 30-40cm, jako rośliny trzeciego planu... Ewentualnie przy gruzowisku jednego anubiasa i jedną kryptokorynę/zwartkę.
Naczytałem się sporo o roślinach w zbiornikach Malawi, zobaczymy jak to będzie, najwyżej polegną/-ę w tej kwestii.. :)

 

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eljot napisał:

Prawa strona trochę za bardzo menhirowato ;). Osobiście  pokombinowałbym z oparciem tych wysokich iglic o tło aby tworzyło to złudzenie całości.

Albo zmiana na kamienie w kształcie brył z których kolega ułoży coś bardziej konkretnego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, egon44 napisał:

Albo zmiana na kamienie w kształcie brył z których kolega ułoży coś bardziej konkretnego ;) 

Prawą stronę sugerujesz zmienić w bryły i zwalisko gruzu? - Czy może oprzeć to o ścianę, jak radzi kol. eljot i dorzucić jakieś rumowisko w to? :) Przyznam szczerze że akurat ta prawa strona mi się podoba, gorzej z lewą. 

Z tych "menhirów" po lewej natomiast wyrzucę ten mniejszy z przodu i zostawię dwa, a zamiast wyrzuconego mniejszego 'położę' jakąś bardziej płaską (albo mniej płaską?) bryłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luck83 napisał:

Prawą stronę sugerujesz zmienić w bryły i zwalisko gruzu? - Czy może oprzeć to o ścianę, jak radzi kol. eljot i dorzucić jakieś rumowisko w to? :) Przyznam szczerze że akurat ta prawa strona mi się podoba, gorzej z lewą. 

Wiesz osobiście to bym wszystkie kamienie wymienił na bryły bo moim zdaniem nie wygląda to ciekawie,ale jak Tobie się podoba to ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, egon44 napisał:

Wiesz osobiście to bym wszystkie kamienie wymienił na bryły

Miałem (mam) podobne przemyślenia,wstawiając te pionowe kamienie do akwarium. Na tym etapie mogę jeszcze pozmieniać trochę, ale przyznam, że zbyt dużo czasu poświęciłem na dobranie, osadzenie, maskowanie  brył w podstawach, żeby to teraz "zburzyć". Mam jeszcze kilka dni do przesiadki z mniejszego baniaka do omawianego. Pogłówkuję :). Ewentualnie zostawię prawą stronę i środek (środek też mi się nie podoba do końca..), a lewą zredukuję (?) np. do jednego "słupa" i jakieś małe rumowisko. Im bliżej końca, tym więcej kombinacji w głowie :)

 

Ustawienie kamieni - rzecz gustu, wiadomo :). Ale ważniejsze jest dla mnie, czy przy ustawieniu jak na w/w zdjęciach jestem w stanie zapewnić dobrą cyrkulację przy użyciu jednego cyrkulatora/falownika? 

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, luck83 napisał:

Ustawienie kamieni - rzecz gustu, wiadomo :)

Jak nie jak tak ;):P 

9 godzin temu, luck83 napisał:

Ale ważniejsze jest dla mnie, czy przy ustawieniu jak na w/w zdjęciach jestem w stanie zapewnić dobrą cyrkulację przy użyciu jednego cyrkulatora/falownika? 

Myślę że jest to do ogarnięcia a cały problem tkwi w prawidłowym ustawieniu falownika żeby zmiatał ci syfek wprost do zasysów filtra...

Wiadomo zawsze może się zdarzyć że jakiś syfek zostanie miedzy kamieniami ale ryby też pomogą w mniejszym czy większym stopniu swoimi ogonkami zmieść ten syfek z zakamarków między kamieniami a reszta pozostaje tylko w rękach cyrkulacji wody w zbiorniku :) 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.