Skocz do zawartości

Moje Malawi nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełniając informacje odnośnie startu:

Woda wlana rzecz jasna przez ustrojstwo.
Temp. - 26 st. C.
NH4 - poniżej 0,05
NO2 - poniżej 0,025
NO3 - 1

Po wlaniu WA o stężeniu 25% w ilości 0,8 ml na ok. 200 l wody netto pomiar wody po 15 min wykazał NH4 w  ilości pomiędzy 1 a 1,5 (ze wskazaniem  na bliżej 1).
Wlałem 2 ampułki probidio biodigest.
Grzałkę podkręciłem na 29-30 st. C.

Kolejny pomiar za 2-3 dni. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizując, wykonałem pomiary dziś po 36h od wlania WA, i tak:

NH4 - pomiędzy 0,1 a 0,2
NO2 - 0,2
NO3 - 5
pH - pomiędzy 7,5 a 8
GH - 11
KH - 9
Temp. 29 st. C.

Zdaje się, że idzie w dobrym kierunku .. :)


Zauważyłem jednak problem z przejrzystością wody, jak u kolegi @Wyderka , dodałem dziś rano dwie dodatkowe watoliny do prefiltra i zwiększyłem  cyrkulację (w cyrkulatorze na 8-stopniowej skali, dałem nastawę 3 w pracy ciągłej, bez wytwarzania fal, itp - wodę mieli, piasku nie podrywa, zobaczę po kilku dniach, najwyżej zwiększę). 
Tu przy okazji mam pytanie do kolegi @egon44 - jeśli dobrze pamiętam, też także masz u siebie cyrkulator RW-4? - Jak ustawiłeś parametry jego pracy? Na jakiej wysokości od lustra wody masz umieszczony cyrkulator?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, luck83 napisał:

Tu przy okazji mam pytanie do kolegi @egon44 - jeśli dobrze pamiętam, też także masz u siebie cyrkulator RW-4? 

Tak posiadam RW-4...

13 minut temu, luck83 napisał:

Jak ustawiłeś parametry jego pracy?

Falownik pracuje u mnie na 4 biegu w trybie H...

14 minut temu, luck83 napisał:

Na jakiej wysokości od lustra wody masz umieszczony cyrkulator?  

Około 10cm pod taflą wody...

Wiru nie wytwarza za to super porusza taflą bardzo dobrze natleniając wodę przez co nie mam również żadnego filmu bakteryjnego...

22 minuty temu, luck83 napisał:

Aktualizując, wykonałem pomiary dziś po 36h od wlania WA, i tak:

NH4 - pomiędzy 0,1 a 0,2
NO2 - 0,2
NO3 - 5
pH - pomiędzy 7,5 a 8
GH - 11
KH - 9
Temp. 29 st. C.

Zdaje się, że idzie w dobrym kierunku .. :)

Co do parametrów wody to idziesz w dobrą stronę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, egon44 napisał:

Falownik pracuje u mnie na 4 biegu w trybie H...

30 minut temu, luck83 napisał:

Na jakiej wysokości od lustra wody masz umieszczony cyrkulator?  

Około 10cm pod taflą wody...

Wiru nie wytwarza za to super porusza taflą bardzo dobrze natleniając wodę przez co nie mam również żadnego filmu bakteryjnego...

U mnie  falownik pracował od zalania baniaka na 2 biegu w trybie H i co prawda nie było filmu bakteryjnego, to miałem wrażenie, że woda "stoi", a gdy nurt napotykał na kontrę z wyrzutu biologa z przeciwległego końca akwarium, to odbijał się, przez co woda za wyrzutem biologa też jakby stała i tam robiła się malutka zastoina filmu bakt. w narożniku.
Ustawiłem na 4 bieg, widać zauważalną poprawę - tafla wody zauważalnie cyrkuluje po owalu, piachu także nie podrywa. 
Zobaczę za kilka dni czy to pomogło na tę nieprzejrzystość wody (w odpowiednim świetle daje się zauważyć maluteńkie drobinki/pyłek w wodzie - pewnie to jest rozbity film, który z tafli spadł w toń i trzeba go teraz wyfiltrować - tu liczę na dodatkową porcję watoliny w pefiltrze i zwiększoną cyrkulację). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, luck83 napisał:

Ustawiłem na 4 bieg, widać zauważalną poprawę - tafla wody zauważalnie cyrkuluje po owalu, piachu także nie podrywa. 
Zobaczę za kilka dni czy to pomogło na tę nieprzejrzystość wody (w odpowiednim świetle daje się zauważyć maluteńkie drobinki/pyłek w wodzie - pewnie to jest rozbity film, który z tafli spadł w toń i trzeba go teraz wyfiltrować - tu liczę na dodatkową porcję watoliny w pefiltrze i zwiększoną cyrkulację). 

Będzie ok ;) 

Teraz wszystko w rękach filtracji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.