Skocz do zawartości

Moje Malawi nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

Klej lupek do czarnego pcv. Pomiedzy lupkami zawsze moze byc jakasz szpara i co wtedy bedzie widac, sciane. Teraz sobie wyobraz cos pojdzie nie tak i odrywaj kamienie.
Sudoal turbo doskonale klei kamien do pvc, mialem tak oklejonego kaseciaka otoczakami nawet sporymi i ani drgnelo.
Uwazaj jak bedziesz kleil, zeby klei nie wychodzil poza obrys kamienia bo bedzie biale widac, jak cos wyjdzie to czarna farba (do zabawek) pomazierz.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aurban6 napisał:

Uwazaj jak bedziesz kleil, zeby klei nie wychodzil poza obrys kamienia bo bedzie biale widac, jak cos wyjdzie to czarna farba (do zabawek) pomazierz.

Mam klej Soudal All fix w kolorze czarnym, więc kwestia estetyki pozostanie nie zachwiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, nie wiedzialem ze jest czarny, zawsze mialem bialy. Ale i tak kleil bym do spienionego, poniewaz nie musisz oklejac calosci moze wykombinujesz cos w stylu modulow (czesciowo poklejone kamieniami). Kombinuj moze cos ciekawego wyjdzie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luck83 napisał:

Zastanawiam się nad tym, aby wyeliminować całkowicie spienione pcv i łupki kleić bezpośrednio do czyby.

Odpuść sobie to. Co będzie, gdy za rok lub dwa dojdziesz do wniosku, że nie chcesz tła. Znowu będziesz walczył z odklejaniem tła? Przyklej te łupki, jak się na nie uparłeś, do jakiegoś podkładu ( może to być też np. plexi), złap w dwóch miejscach u góry, po brzegach klejem, u dołu dociśnij kamieniem i to w zupełności wystarczy.

I nie pisz, że czegoś nie doczytałeś, bo w ogóle nie czytałeś. Gdyby tak było nie nie zdziwiłbyś się strukturą mamuta. W charakterystyce jest opisane, że po wyschnięciu jest elastyczny (jak silikon). O niestosowaniu pod wodą już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pozner napisał:

Przyklej te łupki, jak się na nie uparłeś, do jakiegoś podkładu ( może to być też np. plexi), złap w dwóch miejscach u góry, po brzegach klejem, u dołu dociśnij kamieniem i to w zupełności wystarczy

Kwestię "uparcia się" przemilczę.. - Jeden wybiera klejoną folię, inny pakuje styropian i smaruje zaprawą, jeszcze inny klei łupki. Pozostawmy subiektywne preferencje na boku... Zadałem pytanie, o rozwiązanie klejenia łupków do szyby w kontekście technicznym. Mam pełną świadomość, że klejenie do szyby jest trwałe i nic z tym "za rok, czy dwa" już nie zrobię. 
 

21 minut temu, pozner napisał:

I nie pisz, że czegoś nie doczytałeś, bo w ogóle nie czytałeś. Gdyby tak było nie nie zdziwiłbyś się strukturą mamuta. W charakterystyce jest opisane, że po wyschnięciu jest elastyczny (jak silikon).

Rozumiem, że wiesz lepiej niż ja, czy czytałem, czy nie czytałem w ogóle, czy też ominąłem coś w treści? :) 
Przepraszam, ale swoje błędy poniosłem już konsekwencje, więc dodatkowe komentarze w tonie jak wyżej  są mi zupełnie zbędne. 

Licząc na merytoryczną dyskusję, życzę dobrego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kontekście Soudal Fix All. Pamiętaj, żeby zastosować odpowiedni. Do łupków zastosował bym Classic lub Crystal (bieleje pod wodą) bo minimalna grubość spoiny dla nich to 2mm. Czyli nie można go żałować. Turbo IMHO nie nadaje się do nierównych powierzchni bo maksymalna grubość spoiny to 0,5mm.
Żebyś przy swoim "szczęściu" nie miał potem katastrofy budowlanej...

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.