Skocz do zawartości

Moje Malawi nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz...wydaje mi się ,że jedynym a definitywnie rozwiązującym sposobem będzie po prostu całkowity restart taki do zera. Wyrzucasz piasek ,wkłady , gąbki. podkład ( jeżeli jest to pcv to tym bardziej). Tło też bym wyrzucił. Kamienie wyparz a potem wstaw do akwa. Szyby umyj szmatką nasączoną octem. Zalej wodą , wrzuć z 3-4 tabletki nadmanganianu potasu ( kupisz bez problemu w aptece). Tło albo robisz nowe albo ryzykujesz poddając je też dezynfekcji. Ja bym jednak nie ryzykował. Tak zalane akwa zostaw na godzinę..Potem wylej wodę , przepłucz zbiornik i kamienie i zaczynaj start od nowa. Inaczej będziesz się motać...Skorzystaj z opisu Heńka mówiącego o szybkim starcie jeżeli chcesz.

Filtry beż wkładów też bym zdezynfekował.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Wyrzucasz piasek ,wkłady , gąbki. podkład ( jeżeli jest to pcv to tym bardziej). Tło też bym wyrzucił

Rozumiem, że węże też wyrzucam? 
Co z osprzętem - grzałka, cyrkulator - czym to umyć? Ocet? 

Tło kleiłem Mamutem do szyby od wewnątrz.., wątpię aby udało mi się to oderwać bez uszkodzenia szkła... 

11 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Filtry beż wkładów też bym zdezynfekował.

Nadmanganianem potasu, czy octem?

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, luck83 napisał:

Tło kleiłem Mamutem do szyby od wewnątrz.., wątpię aby udało mi się to oderwać bez uszkodzenia szkła... 

.....czytałem o tym kleju. Faktycznie bardzo mocno trzyma. To może być problem...Jeżeli jest tam ta pianka to ryzyko duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AndrzejWalb napisał:

Jeżeli jest tam ta pianka to ryzyko duże...

Może objechać dookoła przeźroczystym sylikonem akwarystycznym to tło, w taki sposób, aby zaślepić szczeliny pomiędzy pcv, a szybą? W efekcie, to co za tłem, wraz z mamutem, zostałoby odizolowane od wody.. - może to jest jakiś sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz......ja Tobie nie powiem ,żebyś tak robił. Bo potem malutki błąd typu jakaś szpara i problem ponownie się pojawi. Może po prostu zobacz czy da się jednak oderwać to od szyby? Fakt..szybę pewnie porysujesz....ale trudno. Byle nie zbić jej podczas odrywania...ale to musisz sam zobaczyć. Ja wiem ,że nawet te dobrze trzymające kleje do szyby pod wpływem wody  i gładkiej powierzchni szyby można jednak odkleić z mniejszym czy większym problemem. Nie powiem co masz zrobić bo nie będę brać za to odpowiedzialności..Ty jesteś  przy tym i musisz sam zobaczyć czy się da oderwać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, luck83 napisał:

Spróbuję oderwać to tło. - Gorzej, jak nie będzie chciało się odkleić..

..trudno dziś o tym przesądzić. Może są koledzy ,którzy coś takiego odklejali i doradzą jak to bezpiecznie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.