Tomek1985 Opublikowano 6 Marca 2017 #1 Opublikowano 6 Marca 2017 Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Jako, że po kilku miesiącach przygotowań, zdobywania wiedzy i podpytywania wielu z Was w końcu udało mi się założyć mój pierwszy zbiorniczek 100x40x50h, chciałbym się oficjalnie przedstawić. Jestem Tomek i mieszkam w Gliwicach na Śląsku, odkąd pamiętam interesuję się akwarystyką i tak mi już raczej zostanie Posiadałem już wiele mniejszych baniaczków z reguły były to akwaria ogólne, w końcu przyszedł czas na (dalej małe jak się okazuje ) akwarium biotopowe Malawi. Udało mi się wyskrobać zbiornik o wymiarach jak wyżej z oświetleniem standardowym LED 24 W, filtrem zewnętrznym JBL GREENLINE 1501E, do tego cyrkulator i skimmer. Póki co pływają u mnie 10 maluchów Iodotropheus Sprengerae RED oraz 10 Pseudotropheus Saulosi, obsada do redukcji po 2 x 1+4 jak dorosną. Pod spodem fotka mojego zbiornika (wybaczcie jakość zdjęcia) Zdaje sobie sprawę, że mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia przy tym akwarium... dlatego będę wdzięczny za wszelakie podpowiedzi i sugestie Pozdrawiam ! 1
Fireman40 Opublikowano 6 Marca 2017 #3 Opublikowano 6 Marca 2017 akwarium i plany jakie masz oczywiście do zaakceptowania, generalnie podoba mi się akwarium i obsada,z czasem pomyśl o filtrze wewnętrznym bo sam zewnętrzny może być mało,a może ci zastąpić cyrkulator. Filtr o wydajności w granicach1500l/h
mareckee Opublikowano 6 Marca 2017 #4 Opublikowano 6 Marca 2017 Fajne. Widzę że piasku nie żałowałeś Przy obecnych maluchach może obejdzie się bez filtra mechanicznego. Ale jak podrosną i zaczną walić większe klocki to przy obecnym ustawieniu kamieni, nieczystości mogą zalegać między nimi
Tomek1985 Opublikowano 6 Marca 2017 Autor #5 Opublikowano 6 Marca 2017 Jeśli chodzi o cyrkulator to miałem zamiar założyć osobny temat we właściwym miejscu, mam z nim problem bo jest zbyt silny (JVP-101B 3000l/h) i podnosi mi piasek (Kreisel 099)... Także tak jak mówicie w przyszłości bez wewnętrznego z wielu powodów raczej się nie obędzie 7 minut temu, mareckee napisał: Widzę że piasku nie żałowałeś Cały czas mam w głowie że "pyśki kopią" więc chciałem dać im pole do popisu Dzięki za miłe powitanie
Andrzej Głuszyca Opublikowano 6 Marca 2017 #6 Opublikowano 6 Marca 2017 (edytowane) ..witam na forum! Ciemne klimaty...takie lubię;) Edytowane 6 Marca 2017 przez AndrzejWalb
egon44 Opublikowano 6 Marca 2017 #7 Opublikowano 6 Marca 2017 Siemanko! Ładny zbiorniczek no i oczywiście obsada 1 godzinę temu, Tomek1985 napisał: Jeśli chodzi o cyrkulator to miałem zamiar założyć osobny temat we właściwym miejscu, mam z nim problem bo jest zbyt silny (JVP-101B 3000l/h) i podnosi mi piasek (Kreisel 099)... Daj mu czas aż się trochę zapcha i przepływ lekko spadnie Będzie ok.
Tomek1985 Opublikowano 6 Marca 2017 Autor #8 Opublikowano 6 Marca 2017 2 godziny temu, AndrzejWalb napisał: Ciemne klimaty...takie lubię;) I w mój gust trafiają 24 minuty temu, egon44 napisał: Daj mu czas aż się trochę zapcha i przepływ lekko spadnie Dostanie trochę czasu... głównie z racji, że finansowo mnie trochę baniak szarpnął i na razie mam od Żonki szlaban na dalsze zakupy Tak jak piszesz, poczekam, poobserwuje, zobaczymy.
jaras Opublikowano 6 Marca 2017 #9 Opublikowano 6 Marca 2017 Witaj na forum. Akwarium bardzo ładne. Jako mechanik to jakiś chinol powyżej 1000l/h będzie ok. Wtedy cyrkulator nie potrzebny np. taki http://allegro.pl/aqua-nova-nbf-1200-filtr-wewnetrzny-akwarium-200l-i6156324060.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plasma-aquanova Tylko polecam górne wloty zasłonić (lepiej ciągnie) W razie co to zadawaj pytania w odpowiednim dziale, bo zaraz nas pogonią
marcin73m Opublikowano 7 Marca 2017 #10 Opublikowano 7 Marca 2017 Akwarium, jak i podejście do tematu jak najbardziej zasługuje na pochwałę Witaj i powodzenia!
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się