Skocz do zawartości

Powrót do Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzięki
Oświetlenie to morskie LED od fluvala
Dzisiejsze zdjęcia po podmianie i czyszczeniu szyby
b36a3601df8f87e8686d06050dc81197.jpg
7deff2b5ccc7ee3b06edfbdd1f9eea81.jpg
047bac6256d1183a3cfcddeb0cdc2dab.jpg
0f4d544cbf516408f77b374a361c0856.jpg
7c830942dab19a90bca0d21dc48a79b6.jpg
7674fa7d9b720c6a6a556c23e6884315.jpg
78e8d43df4b0670d368f114138d4a2ff.jpg
afcd3d3601db7dd0879e4f1407e904c5.jpg
577a3f431497f24b86165ae914832787.jpg
2d14e96870313f77073a9a3d1aba6fa4.jpg

Sorry za jakość zdjęć, teraz je na kompie widziałem nie wiem dlaczego na telefonie tak wszystko ładnie pięknie ostre a na kompie lipa na maksa...
Pozdrowienia

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Działam
Wyniki testów-wczoraj była podmiana
PH-8
NO3-20
NO2-0
PO4-3


Akwarium z przodu
8d30af43695d9be7195e912ed38f792e.jpg

Z lewej strony
ac8d7e75b25071f2018d413ce99dcb58.jpg
Z prawej strony
ff13caea67defaff81a998a9e482b220.jpg

Kurde tragedia a wczoraj wodę zmieniałem

Pierwsma komora
94aa2fd85b1b7b300e15e53003ff3e8a.jpg

Druga
5e563c06f60a347ee1c13e550a51ab4d.jpg

Trzecia
de4d18aac2d80115189854439ed8e644.jpg (nie mam grysu jednak, stoi jeszcze w wiaderku w piwnicy)

Czwarta
5c0e639025203c53e4a83f948e99feeb.jpg

Na dnie w sumpie nic nie leży, pierwszą komorę wczoraj płukalem, jutro wypłukam drugą.
Mam nadzieję że zdjęcia coś pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zdjęcia mówią wszystko - masakraaa

Niby najlepsza z możliwych filtracja bo kilogramy złóż i hektolitry gąbek a efekt tragiczny.

 

Po pierwsze prośba do moderatora o wydzielenie tematu mętnej wody w de:D bo to dawno już nie Obsada.

 

Z tą bombą fosforową też trafiłem - jako stary morszczak wiesz że w solnej zupie PO4 max  -0,1ppm a w słodkiej zupie 0,2-0,4ppm .

Nie podajesz jakim testami te pomiary robiłeś ale jeśli PO4 mierzyłeś JBLem to na prawdę masz PO4  - 9ppm  bo ten test zaniża wynik o 300%.

Jak ci została mała Hanka albo inny fotometr do PO4 to zobacz.

Bardziej by mnie interesowały pomiary przed podmianką  pH, NO2 , NO3 ale zrobione testami Saliferta lub JBLa i dokładnie bo te nie mają wyniku NO2 - 0ppm a ten wynik wiele mówi o stanie biologii i przyczynie mętności wody. Pomierz też ile wody w l/h powraca z sumpa do akwarium. Jak będzie za mało to stała mleczność wody jest.

Potrzebne też są pomiary kranówy albo podanie w twoim profilu miejscowości to wtedy sam znajdę jaką masz kranówę.

Pozostał ci syndrom morszczaka po przejściu na Malawi - a tu nie masz odpieniacza i du..a z parametrami wody. Nasze ryby kupkają jak słonie afrykańskie i nie ma co usuwać tego szitu.  Podobne problemy ma @wojtekr a były morszczak @inmar je ominął i nie ma tych problemów.

Podmianki owszem usuwają NO3 ale PO4, SO4, SiO2, metale ciężkie, detergenty i pestycydy -  to wszystko ci się kumuluje w tym ogromnym złożu albo w organizmach ryb no i bum:cry:

A  widzisz - zdjęcia ci wychodzą nie ostre bo masz niebieskie światło - do robienia zdjęć w morskich klimatach i przy aktynicznym oświetleniu potrzebne są specjalne ustawienia fotopstryków. Ryby też masz nienaturalnie wybarwione - w starych dziejach było super oświetlenie dla Malawi zdjęcia ostre i ryby w naturalnych kolorach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dzięki za spostrzeżenia. Myślałem o tym, z tego powodu zbiornik nie będzie wystawał poza światło otworu drzwiowego, stąd szerokość maksymalnie 68 cm, by akwarium "wpadało" nieco za ościeżnicę, jak na zdjęciu. Takiej wysokości szafkę planuję, również akwarium będzie miało 65, maksymalnie 68 cm wysokości właśnie. Uchwyt do TV będzie oczywiście regulowany. Fakt, gdyby akwarium miało mieć 80 cm szerokości, to telewizor zginąłby za nim. Akurat ściana jest spora, sufit wysoko, więc jestem raczej spokojny o komfort użytkowania. Z jednej kolumny nie zrezygnuję, to są właśnie konieczne kompromisy. 😉
    • Od strony wejścia (przy niskiej szafce) bałbym się trochę o róg/narożnik zbiornika, który jest tak blisko miejsca, gdzie częściej/rzadziej ale będzie się ktoś kręcił. Nie wiem czy bezpieczniejsze nie byłoby pociągnięcie zbiornika do samej sciany (przy wejściu). Wtedy narożnik nie byłby narażony, że ktoś go uderzy. Możesz wtedy zrezygnować z jednej kolumny i nawet delikatnie wydłużyć akwarium. Może jestem przewrażliwiony bo córka w wieku przedszkolnym, a zdarza się też, że ktoś z dzieciakami przyjdzie, a wiadomo jak jest czasem z dziećmi.  Co do tv to czym szerszy (głębszy) zbiornik i mniejsze pomieszczenie tym komfort oglądania TV spada. Sam zastanawiałem się nad taką opcją, ale chciałem szerokość 80cm i miałem wrażenie, że albo będę musiał dać bardzo niska szafkę, albo przy większym tv będzie kończył się prawie pod sufitem. Ku pokrzepieniu serc dopisze, że akurat w tym miejscu ta niska szafka średnio by pasowała (ostatecznie zdecydowalem się na 65cm wysokosci szafki i 68cm wysokości akwarium), no ale po XXX amatorskich projektach, przestawianiu mebli udało się wszystko pomieścić, choć traciłem już nadzieję, bo zawsze coś nie pasowało, nie dało się wyjść na balkon, wstawić normalnego stołu, albo kanapy. W każdym razie ważne, że u Ciebie etap już zaawansowany i składa się to w jedną całość. Co do tv dodam tylko, że przy odpowiedniej pokrywie (raczej szczelnej i bez wielu otworów/wywietrzników bezpośrednio pod tv) śmiało można dać nad akwarium. Tak jak wspominałem drążyłem trochę temat i zdarzyły się mniej optymistyczne ,,wpisy" ale większość nie zauważyła problemów z zauważalnym skróceniem żywotności telewizora itp. (oczywiście mam tu na myśli akwaria z pokrywą). U siebie miałem w planie zainstalować go w ścianie plus dokupić regulowany w różnych płaszczyznach uchwyt, dzięki czemu mimo szerokości zbiornika, podczas ogladania miałbym możliwość odsunięcia trochę tv od sciany i ustawienia pod dogodnym kątem.
    • @Pikczer Dzięki za uwagę. Prawda, po uwzględnieniu faktycznych wymiarów telewizora (ok. 100x70 cm) wygląda to lepiej. Sufit mam dość wysoko, ponad 2,7 m, a jeśli nie będę szalał z wysokością zbiornika, np. 65 cm maks., to nie powinno być źle, wydaje mi się. Rysuję, to za dużo powiedziane. To jest darmowy programik Sweet Home 3D. Cudów tam nie wyczarujesz, ale dla celów poglądowych wystarczy.
    • @pulpet wata wyłapie te same drobinki gdy będzie ostatnim medium. Wg mnie w prefiltrze powinna znajdować się jedynie gruba gąbka typu powiedzmy ppi 15. Wata na "pierwszej linii" oprócz drobinek wyłapie wszystko co jest duże i zapcha się momentalnie. Pewnie po kilku godzinach już znacznie ograniczy przepływ. To trochę tak jakby kruszywo zacząć przesiewać najdrodniejszym sitkiem. Natomiast zgodzę się, że na początku funkcjonowania zbiornika może to być dobrym pomysłem. Można wtedy szybko wyłapać drobinki z piasku, którego nie oszukujmy się ale nie da się wypłukać idealnie  
    • Fajnie to wygląda:) Dość mocna rewolucja, ale usiądź i pomyśl czy nad tak potężnym szkłem dobrze będzie wyglądał tv? To jednak nie wiaderko z gupikami i będzie miało swoją wysokość plus mały odstęp tv od pokrywy i później do tego wysokość akwarium.  Na projekcie to tablet wystawiłeś a nie tv Chyba że lubisz minimalizm Wiem, że to nie na temat ale w jakim programie to wszystko rysujesz? 
    • A żebyś wiedział, spodobało mi się. Mogę Ci machnąć projekt łazienki, jakieś Malawi wcisnę. 😆 Na tyle mi się spodobało, że efektem główkowania jest układ jak poniżej. Zachowam drewniane meble na wymiar, nie będzie rewolucji, tylko większe przemeblowanie - czasem warto poświęcić na coś więcej czasu, bo wg najnowszego projektu znalazłbym miejsce na 1100-1200 litrów, zależnie od wysokości zbiornika. Telewizor nad zbiornikiem, ale chyba trochę osób tak ma i nie narzeka. Prawie 2,5 m szkła! 👊
    • Które media według Ciebie to wynalazek😁
    • Akurat w prefiltrach nie rezygnował bym z waty. Zostawił bym przynajmniej w jednym. Pozwoli wyłapać z wody bardzo drobne cząstki i pomoże uzyskać bardziej  "krystaliczną " wodę.  Zwłaszcza na początku pewnie nie obędzie się bez jakichś zmętnień i pływających farfocli. Co do reszty mediów, to wywalił bym wszystkie wynalazki i zastąpił je zwykła gąbką 10-20 ppi. I będziesz Pan zadowolony, na pewno z filtracji biologiczno mechanicznej. Co do cyrkulacji, to już osobny temat, zobaczysz jak odpalisz zbiornik jak się poukłada i czy kupska po kątach nie zalegają. Pokombinujesz z ustawieniami i najwyżej dołożysz coś w miarę potrzeby.
    • Ok czyli zeolit i wata z prefiltrow wylatuje jak się dobiorę do filtrów to zrobię jakieś fotki i wrzucę.W sobotę reszta dotychczasowej obsady zmieni właściciela to coś podziałami jak czas pozwoli bo niestety na 2 zmianę trzeba iść do pracy ale będę chciał do poniedziałku zrobić aranżacje i zalać akwarium
    • @jacekW wata filtracyjna w prefiltrze zapcha się dosyć znacząco pewnie już po pierwszym dniu. Nie mówię, że nie będzie to działać ale na pewno będzie działać gorzej niż jeśli wata będzie tylko jako ostatnie medium w filtrze. Inna sprawa, że u siebie nie zauważyłem aż takiej różnicy przy filtracji z watą i bez niej żeby mi się chciało bawić w jej wyciąganie co jakiś czas  najlepiej jakbyś przy czyszczeniu filtra podczas prac serwisowych wstawił jakieś zdjęcia poszczególnych koszy i opisał dokładniej jakie masz gąbki. Wtedy można byłoby doradzić jakieś bardziej precyzyjne zmiany (o ile w ogóle trzeba byłoby coś zmieniać). 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.