Skocz do zawartości

Oświetlenie do akwarium kolegi fenser


fenster

Rekomendowane odpowiedzi

Heniu, w Twoim przypadku, gdy paski są wewnątrz komór poliwęglanu, sytuacja jest idealna. \w przypadku RGB COB po 10W każda (ja miałem po 20W) tez nie ma problemu przejścia światła przez komory, a nawet zaletą jest rozpraszanie światła. Ale obecnie gdy mam moduły samsunga i jak pisałem w wątku o nich "światła jest w sam raz", nie chciałbym ograniczać ani mlecznym ani komorowym poliwęglanem. Każdy moduł biały ma 1,08W, a RGB jeszcze mniej, nie ma potrzeby rozpraszać (a tym samym osłabiać) go.

Niemniej szyby nakrywkowe mnie wkurzają, bo są ciężkie i na moim baniaku mam 6 dużych szyb i mycie ich co jakiś czas jest dość upierdliwe. Szukam więc alternatywy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak poradzilibyście rozmieszczenie modułów Samasunga 14 RGB i 14 White pod pokrywą ze spienionego PVC - akwa 160x55x60h aby uzyskać mocne bliki? Wydaje mi się że jak rozłozyłem moduły równomiernie w dwóch rzędach obok siebie (na rys poniżej - model B to jakoś słabo widoczne są te bliki.. świeci równomiernie jak świetlówka.. Czy nie lepiej zagęścić diody, tzn. poukładać je równolegle względem siebie i tym samym boki akaarium nie byłyby doświetlone..może byłoby ciekawiej?

Zrzut ekranu 2017-01-29 o 10.56.35.png

Edytowane przez fenster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam pod pokrywą rozmieszczone białe moduły z przodu a RGB z tyłu,ale gdybym miał to robić drugi raz to wymieszał bym je na przemian tak jak masz to pokazane w modelu A...Jeśli chcesz mieć boki akwarium niedoświetlone(tak własnie mam u siebie) to jak najlepiej umieścić je jak najbliżej siebie na środku pokrywy...

Kluczem to osiągnięcia fajnych bilków jest zapewnienie dobrego ruchu wody na tafli przez falownik...

Przynajmniej tak mam u siebie że jak wyłączę falownik na czas karmienia to bilki znikają...Po ponownym uruchomieniu falownika znów się pojawiają ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fenster napisał:

A jak poradzilibyście rozmieszczenie modułów Samasunga 14 RGB i 14 White pod pokrywą ze spienionego PVC - akwa 160x55x60h aby uzyskać mocne bliki?

Ja uważam że obojętne jak je dasz to na bliki nie będzie miało większego wpływu.

Takie skupienie modułów powoduje jedynie zaciemnienie rogów.

Silne bliki otrzymasz z silnego punktowego światła np RGBW 12W a nie z modułów gdzie całe te twoje 2 x 14 szt modułów to mniej więcej dwie takie diody RGBW 12W  no i z falowania lustra wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.