Skocz do zawartości

Pompa IBO Beta 25-60 - pytania o narurowiec


JemioloSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Po wstawieniu sekcji biologicznej i prawie dwóch tygodniach działania na sznurkach oto jak prezentuje się moc pompy na poszczególnych biegach. Dodam, że cała instalacja jest na rurach 3/4, 3 korpusy mechaniczne (równolegle) i dwa korpusy biologiczne + bybass.

I bieg:

 

II bieg:

 

III bieg:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/14/2017 at 6:09 PM, michal_j said:

Pisząc 3/4 masz na myśli 25mm po zewnątrz (średnica rurki)?

Jak to jeden z Kolegów z forum określa "wytrysk" jest sowity :-)

Przecież bypass może zamknąć całkowicie, dlaczego miałoby mijać biologię?

Michal rozumiem, ze te filmy byly nagrane z otwartym bypassem. Nie sprecyzowalem swojego pytania za dobrze. Chcialbym wiedziec jaki jest przeplyw przy bypassie zamknietym, zeby porownac 2 korpusy rownolegle z 3. U siebie mam 3 i pomysl byl, ze takie ustawienie zapewni lepszy przeplyw. Niestety mam zawory tylko przed i za cala sekcja biologiczna, takze nie moge zamknac pojedynczego korpusu. Mozliwe, ze faktycznie zapewnia...albo i nie :). Dobrze by bylo to porownac dla przyszlych projektow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spiochu napisał:

Panowie, bądźmy poważni. Zmierzcie ile leci w l/h bo na oko to można sypać karmę dla ryb. ;)

A co to apteka? Co mi to da czy jest 3000 czy 3500? Chyba potrafię ocenić na oko czy przepływ jest dobry czy słaby. Filtracja działa jak należy to po co mam stać jak głupi z wiadrem i liczyć ile litrów płynie. Bądźmy poważni.

 

32 minuty temu, Paulstick napisał:

Michal rozumiem, ze te filmy byly nagrane z otwartym bypassem. Nie sprecyzowalem swojego pytania za dobrze. Chcialbym wiedziec jaki jest przeplyw przy bypassie zamknietym, zeby porownac 2 korpusy rownolegle z 3. U siebie mam 3 i pomysl byl, ze takie ustawienie zapewni lepszy przeplyw. Niestety mam zawory tylko przed i za cala sekcja biologiczna, takze nie moge zamknac pojedynczego korpusu. Mozliwe, ze faktycznie zapewnia...albo i nie :). Dobrze by bylo to porownac dla przyszlych projektow. 

 

Woda przez biologię płynie bo mam korpusy przezroczyste i stwierdzam to na oko :) Bypass nie był otwarty na full tylko tak na 3/4. Przy następnej podmianie porównam jak to leci przez samą biologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, JemioloSeba said:

 

Woda przez biologię płynie bo mam korpusy przezroczyste i stwierdzam to na oko :) Bypass nie był otwarty na full tylko tak na 3/4. Przy następnej podmianie porównam jak to leci przez samą biologię.

Dzieki Seba, mysle, ze warto to sprawdzic, biorac pod uwage ilosc pytan w pmach padajacych "co jest lepsze" i "ile korpusow" itd. Skoro 2 rownolegle dzialaja, moze mozna oszczedzic i nie dawac trzeciego? Jesli chodzi o bypass, to jesli mnie pamiec nie myli, czytalem gdzies, ze zawory kulowe nie powinny pracowac na wpol otwarte, do tego typu obslugi sluza zawory dlawiace (z angielskiego przetlumaczylem, ale jesli nazwa prawidlowa w polskim jesti inna to wybacz :)). W naszym zastosowaniu, pewnie to nie ma duzego znaczenia, bo cisnienia w instalacji slabe, ale lepiej, zebys wiedzial :) .

Edytowane przez Paulstick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.