Skocz do zawartości

Pompa IBO Beta 25-60 - pytania o narurowiec


JemioloSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z @marcin1ja1. 450l utrzymywało mi 0,5-1l ceramiki. Teraz na tym samym złożu działa 1000l i parametry w normie. Dodam, że to najtańsza ceramika jaką mogłem kupić.

Wróćmy jednak do tematu mojego narurowca bo biologia u mnie już ustalona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JemioloSeba zmienił(a) tytuł na Pompa IBO Beta 25-60 - pytania o narurowiec
9 minutes ago, JemioloSeba said:

Zgadzam się z @marcin1ja1. 450l utrzymywało mi 0,5-1l ceramiki. Teraz na tym samym złożu działa 1000l i parametry w normie. Dodam, że to najtańsza ceramika jaką mogłem kupić.

Wróćmy jednak do tematu mojego narurowca bo biologia u mnie już ustalona ;)

Sebastianie jakie sa rozmiary tej wneki po lewej stronie? Moze zludzenie optyczne, ale wydaje się nieco inny rozmiar niz ta po prawej. Pomierze u siebie i moze się uda ustalic czy się zmiesci czy nie...

Jesli jestes mi w stanie podac dokladne wymiary szafki, wnek, wysokosci, szerokosci itd to sprobowalbym to nawet rozrysowac.

Edytowane przez Paulstick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian ja bym dał całość na 1calu do tego dwa korpusy równolegle przed i za pompą. I zamknął temat filtracji narurowej w tym akwarium.  

P. S.

Jeżeli chodzi o biologię u mnie to jest delikatna różnica pomiędzy moim, a waszymi nawet o tej samej wielkości akwarium.  Ma drapieżniki,  gdzie śmiało mogę się założyć ze sam buccochromis wagowo będzie podobny do 30% przeciętnej obsady ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stan napisał:

Sebastian ja bym dał całość na 1calu do tego dwa korpusy równolegle przed i za pompą. I zamknął temat filtracji narurowej w tym akwarium.  

 

Stasiu kurde kupiłem dziś wszystko na 3/4 cala. 1 cal to dużo miejsca a u mnie jak widzisz kiepsko z tym. Musi zostać na 3/4. Pytanie tylko czy dać 3 równoległe czy 2 wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minute ago, JemioloSeba said:

Stasiu kurde kupiłem dziś wszystko na 3/4 cala. 1 cal to dużo miejsca a u mnie jak widzisz kiepsko z tym. Musi zostać na 3/4. Pytanie tylko czy dać 3 równoległe czy 2 wystarczą?

Przy 3/4 mysle, ze nie ma sensu wrzucac 3.

Edytowane przez Paulstick
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... powoli się rozjaśnia. Jest jeszcze jeden problem. Nie zmieści się układ z zaworami na każdy korpus. Muszę dać jeden zawór zamykający dopływ do 3 korpusów i drugi za nimi. Czy to bardzo duże utrudnienie w obsłudze? Zamknę jeden zawór przed i drugi za korpusami. Coś to zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,  jak masz miejsce daj 3 równolegle mechaniki, bo jednak ta  pompa ma moc na 3biegu i przy zapchaniu się mechaników może występować efekt kawitacyjny.  Jak dasz owatoline na mechaniki to na dwa tygodnie powinna styknie. No max po tygodniu podmienisz jeden mechanik :-). 

Zawory daj jak piszesz, przy biologii możesz w ogóle nie dawać jak nie masz miejsca. Przy podmienia mechaników po prostu wylaczysz pompę, a kranem przed pompą odpowietrzysz pompę. 

Acha kup sobie te zawory z pełnym przelotem są zdecydowanie lepsze. Następny projekt będzie na nich. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, JemioloSeba said:

Ok... powoli się rozjaśnia. Jest jeszcze jeden problem. Nie zmieści się układ z zaworami na każdy korpus. Muszę dać jeden zawór zamykający dopływ do 3 korpusów i drugi za nimi. Czy to bardzo duże utrudnienie w obsłudze? Zamknę jeden zawór przed i drugi za korpusami. Coś to zmienia?

Przy biologii nie ma sensu nawet robić przy kazdym korpusie, przy mechaniku to już troche inna sprawa, aczkolwiek wciaz nie jakis wielki problem. Bedziesz musial wylaczac pompe do czyszczenia i musisz liczyc się z wiekszym wyplywem wody przy otwieraniu korpusow, co moze byc dosc uciazliwe przy ograniczonym miesjcu w szafce.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, stan napisał:

Acha kup sobie te zawory z pełnym przelotem są zdecydowanie lepsze. Następny projekt będzie na nich

Tak jak pisałem - wszystko już kupione. W Leroy Merlin mieli takie zawory jak na zdjęciu. Palec serdeczny przechodzi na wylot :) 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.