MatiK Opublikowano 13 Grudnia 2016 #11 Opublikowano 13 Grudnia 2016 1 minutę temu, deccorativo napisał: Ale nad kamieniami które włożył - można się znęcać. Ale nie należy To kwestia gustu, jeśli Damianowi się takie podobają to tylko i wyłącznie Jego sprawa
niedzielek Opublikowano 13 Grudnia 2016 Autor #12 Opublikowano 13 Grudnia 2016 29 minut temu, deccorativo napisał: Kolega Damian niedzielek odkupił stary nie tylko dojrzały a raczej przejrzały baniak z kubłem i sumpem i najciekawszych zdjęć to on Wam nie pokazał hehe. Dużo widziałem ale te mnie powaliły. Poprzedni właściciel całość akwarium traktował jak kloakę, a sump jako śmietnik i wrzucał tam wszystko co było mu zbędne albo nie pasowało. Usunęliśmy zupełnie sump i by nie bujnąć zbytnio biologią piach został na razie jak jest, bo piach to też złoże biologiczne nitryfikacji. Jak się po 1-2 miesiącach już z rybami wszystko ustabilizuje to wtedy Damian zdecyduje co z piaskiem - na razie temat piasku - zawieszony. Ale nad kamieniami które włożył - można się znęcać. Teraz pora na wpuszczenie ryb bo kubeł wyczyszczony i powinien bez trudu utrzymać sam biologię w tym baniaku. Następnie zobaczymy ile ten kubeł wylewa wody i ile daje ten mechanik wewnętrzny i gdzie g.. zalega a wtedy zdecydujemy co dalej. Czy taka filtracja wystarczy czy trzeba jednak falownik dołożyć by cyrkulację wody poprawić. i to by było na tyle powodzenia w hodowli Damian Może te "najciekawsze zdjęcia" zachowajmy dla siebie, nie ma co pokazywać dla ogółu Co do kamieni, na chwile obecną znalazłem tylko takie. Nie mówie, że nie będę szukać innych ale na pierwszy raz chyba lepsze te granitowe niż "niby rafa" z piaskowca. Ten wewnętrzny to jest jakiś circulator więc wody trochę napowietrza i ruch jakiś jest. No ale zobaczymy Nie wiem tylko jak z jego wydajnością. Jak się uda to w tym tyg jeszcze wjadą rybcie i jakieś oświetlenie LED.
spiochu Opublikowano 13 Grudnia 2016 #13 Opublikowano 13 Grudnia 2016 A kamieni nie za dużo pod tą obsadę? Wysłane z telefonu
egon44 Opublikowano 13 Grudnia 2016 #14 Opublikowano 13 Grudnia 2016 Baniaczek ładny Kształt kamieni super dopasowany,o kolor się nie martw wszystko powinno zarosnąć glonem(oby ) ale życzę tobie żeby tak się stało ... No i teraz piasek ... Tu też podzielam zdanie niektórych kolegów że jest go zdecydowanie za dużo...
Paulstick Opublikowano 13 Grudnia 2016 #15 Opublikowano 13 Grudnia 2016 1 hour ago, niedzielek said: Może te "najciekawsze zdjęcia" zachowajmy dla siebie, nie ma co pokazywać dla ogółu Co do kamieni, na chwile obecną znalazłem tylko takie. Nie mówie, że nie będę szukać innych ale na pierwszy raz chyba lepsze te granitowe niż "niby rafa" z piaskowca. Ten wewnętrzny to jest jakiś circulator więc wody trochę napowietrza i ruch jakiś jest. No ale zobaczymy Nie wiem tylko jak z jego wydajnością. Jak się uda to w tym tyg jeszcze wjadą rybcie i jakieś oświetlenie LED. No to pan Decorrativo wytlumaczyl konkretnie sytuacje z piaskiem:). Kamieniami ja bym sie nie przejmowal, jak egon powiedzial glonem zarosna i nie bedzie widac roznicy:).
niedzielek Opublikowano 20 Grudnia 2016 Autor #16 Opublikowano 20 Grudnia 2016 No to na pokład wpłynęły Gisselki i Yellow. I nie wiem dlaczego już trzeci dzien siedzą w prawym dolnym rogu baniaczka. Musze się nauczyć robić dobre zdjęcia rybek Pozdrawiam,Damian
niedzielek Opublikowano 26 Stycznia 2017 Autor #17 Opublikowano 26 Stycznia 2017 No i wpadły kolejne rybcie Co prawda nie to co chciałem... Ale posłużyłem się znajomym który był w Zabrzu i podjechał do Pana od "Malawi Śląsk". Miały być Lethrinops sp. mbasi rainbow tanzania, a przywiózł mi kolejne Placki Tanzania.(Przynajmniej w haremie 1+3) Ot małe nie porozumienie. Malawi staje się niebieskie, Placki Gissel i Tanzania - ciekawe czy dadzą sobie radę w jednym akwa. Póki co po 24h nie wchodzą sobie w drogę. Gissel pływają przy dnie a Tanzania bardziej przy górze.
niedzielek Opublikowano 2 Lutego 2017 Autor #18 Opublikowano 2 Lutego 2017 Rybcie dostały dodatkowe pochłaniacze azotanow :-) i jakoś tak lepiej to Malawi wyglada....Szkoda tylko, ze tak wszystko sie w szybie odbija. Pozdrawiam,Damian
Andrzej Głuszyca Opublikowano 2 Lutego 2017 #19 Opublikowano 2 Lutego 2017 27 minut temu, niedzielek napisał: Szkoda tylko, ze tak wszystko sie w szybie odbija. .....to rób zdjęcie przy wyłączonym oświetleniu w pokoju.
niedzielek Opublikowano 2 Lutego 2017 Autor #20 Opublikowano 2 Lutego 2017 .....to rób zdjęcie przy wyłączonym oświetleniu w pokoju. Chciałbym mieć to akwa u siebie w pokoju niestety nie miałem miejsca i zmuszony byłem postawić w firmie kilka km dalej i nie mam pojęcia co tam w nocy w baniaczku sie dzieje a najlepsze pewnie tracę Pozdrawiam,Damian
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się