niedzielek Opublikowano 5 Grudnia 2016 #1 Opublikowano 5 Grudnia 2016 Witam, Jako, że jestem nowy na forum to przedstawiam swój baniak. Akwa 375L 150x50x50 - Filtr JBL e1500 - sump - circulator AquaEl - jakieś tam LEDy, ale idą do wymiany. Zbiornik kupiłem używany w całości z całym sprzętem, biologia wciąż utrzymywana, obecnie bez mieszkańców (oprócz świderków :D) W tym tygodniu czeka mnie czyszczenie baniaczka i finalne ułożenie kamieni, planowane jest na nie-mbuna. Po lepsze łupki musze skoczyć gdzieś na pole Późniejsze etapy wiadomo, jakieś obicie stelaża i sumpa, bo nie wygląda to apetycznie Planowana obsada: Placidochromis sp. „Phenochilus Gissel” Copadichromis trewavasae Labidochromis caeruleus
leszek_00 Opublikowano 12 Grudnia 2016 #2 Opublikowano 12 Grudnia 2016 Troche mało wody Czekam na rozwój akwarium i na kolejne zdjęcia
pozner Opublikowano 12 Grudnia 2016 #3 Opublikowano 12 Grudnia 2016 Wszystko fajnie się szykuje, ale wszystkie prace zrób przed wpuszczeniem ryb. One i tak będą bardzo zestresowne. Mam nadzieję, że ten post był zbędny, ale wolałem chuchać na zimne Obsada fajna. Powodzenia.
niedzielek Opublikowano 12 Grudnia 2016 Autor #4 Opublikowano 12 Grudnia 2016 Baniaczek wyczyszczony i zalany do pełna woda przefiltrowana przez filtrek z wkładem węglowym. Tutaj największe podziękowania należą sie@deccorativo który przeszedł ze mną, w moim odczuciu męczarnie Zrezygnowałem z siedliska zła, czyli sumpa.Został filtr kublowy plus wewnetrzy, chociaż jego parametrów nie znam. Wpadły do akwy łupki (badz co badz bardziej oszlifowane) granitowe. Z lewej czerwone, z prawej białe. Pośrodku narazie włożyłem piaskowiec ale pójdzie na bok. Mam nadzieje ze w tym tygodniu wpadną rybki i bedzie miód malina :-) Sorki za zdjęcie ogółu ale juz nie chciało mi sie przycinać :-) Foto z wczoraj tuż po zalaniu baniaczka. Teraz juz woda jest ładna ale nie miałem chwili na cykniecie fotki..Heh, nawet kawałek mnie sie złapał i mojej kobiety która dzielnie mi kibicowała Pozdrawiam,Damian
Paulstick Opublikowano 12 Grudnia 2016 #5 Opublikowano 12 Grudnia 2016 Jest moc, bedzie dobrze:). Nie czepiam sie, ale piasku masz jak na moje gusta z 3 cm za duzo. No, ale o gustach sie nie rozmawia:).
niedzielek Opublikowano 12 Grudnia 2016 Autor #6 Opublikowano 12 Grudnia 2016 Jest moc, bedzie dobrze:). Nie czepiam sie, ale piasku masz jak na moje gusta z 3 cm za duzo. No, ale o gustach sie nie rozmawia:). Wiesz co, piasku jest zaledwie 3 wiadra 10litrowe. Napewno jest zle rozgarnięty, moze byc do poprawy :-) bo z tylu akwa jest go mniej niz z przodu stad takie zludzenie. Pozdrawiam,Damian
Paulstick Opublikowano 12 Grudnia 2016 #7 Opublikowano 12 Grudnia 2016 4 minutes ago, niedzielek said: Wiesz co, piasku jest zaledwie 3 wiadra 10litrowe. Napewno jest zle rozgarnięty, moze byc do poprawy :-) bo z tylu akwa jest go mniej niz z przodu stad takie zludzenie. Pozdrawiam, Damian No ja planuje 25kilo okolo na akwarium 182x60 nauczony, ze pyski uloza piasek tak jak im sie podoba:).
MatiK Opublikowano 12 Grudnia 2016 #9 Opublikowano 12 Grudnia 2016 Lubią, ale spokojnie starcza im do tego ilość 3x mniejsza Moim zdaniem również jest za dużo piachu i nie jest rozsypane na tyle krzywo żeby tworzyło aż takie złudzenie, widać to w bocznych szybach...
deccorativo Opublikowano 13 Grudnia 2016 #10 Opublikowano 13 Grudnia 2016 Kolega Damian niedzielek odkupił stary nie tylko dojrzały a raczej przejrzały baniak z kubłem i sumpem i najciekawszych zdjęć to on Wam nie pokazał hehe. Dużo widziałem ale te mnie powaliły. Poprzedni właściciel całość akwarium traktował jak kloakę, a sump jako śmietnik i wrzucał tam wszystko co było mu zbędne albo nie pasowało. Usunęliśmy zupełnie sump i by nie bujnąć zbytnio biologią piach został na razie jak jest, bo piach to też złoże biologiczne nitryfikacji. Jak się po 1-2 miesiącach już z rybami wszystko ustabilizuje to wtedy Damian zdecyduje co z piaskiem - na razie temat piasku - zawieszony. Ale nad kamieniami które włożył - można się znęcać. Teraz pora na wpuszczenie ryb bo kubeł wyczyszczony i powinien bez trudu utrzymać sam biologię w tym baniaku. Następnie zobaczymy ile ten kubeł wylewa wody i ile daje ten mechanik wewnętrzny i gdzie g.. zalega a wtedy zdecydujemy co dalej. Czy taka filtracja wystarczy czy trzeba jednak falownik dołożyć by cyrkulację wody poprawić. i to by było na tyle powodzenia w hodowli Damian
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się