Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Jako, że jestem nowy na forum to przedstawiam swój baniak. 

Akwa 375L 150x50x50 
- Filtr JBL e1500
- sump
- circulator AquaEl
- jakieś tam LEDy, ale idą do wymiany. 

Zbiornik kupiłem używany w całości z całym sprzętem, biologia wciąż utrzymywana, obecnie bez mieszkańców (oprócz świderków :D) 

W tym tygodniu czeka mnie czyszczenie baniaczka i finalne ułożenie kamieni, planowane jest na nie-mbuna. Po lepsze łupki musze skoczyć gdzieś na pole :) Późniejsze etapy wiadomo, jakieś obicie stelaża i sumpa, bo nie wygląda to apetycznie ;)

Planowana obsada:
 

 Placidochromis sp. „Phenochilus Gissel”  
 Copadichromis trewavasae 
 Labidochromis caeruleus  

Plik_001 (4).jpeg

Opublikowano

Wszystko fajnie się szykuje, ale wszystkie prace zrób przed wpuszczeniem ryb. One i tak będą bardzo zestresowne. Mam nadzieję, że ten post był zbędny, ale wolałem chuchać na zimne :) Obsada fajna. Powodzenia.

Opublikowano

Baniaczek wyczyszczony i zalany do pełna woda przefiltrowana przez filtrek z wkładem węglowym.
Tutaj największe podziękowania należą sie@deccorativo który przeszedł ze mną, w moim odczuciu męczarnie
Zrezygnowałem z siedliska zła, czyli sumpa.
Został filtr kublowy plus wewnetrzy, chociaż jego parametrów nie znam.
Wpadły do akwy łupki (badz co badz bardziej oszlifowane) granitowe. Z lewej czerwone, z prawej białe. Pośrodku narazie włożyłem piaskowiec ale pójdzie na bok.
Mam nadzieje ze w tym tygodniu wpadną rybki i bedzie miód malina :-)
Sorki za zdjęcie ogółu ale juz nie chciało mi sie przycinać :-)
Foto z wczoraj tuż po zalaniu baniaczka. Teraz juz woda jest ładna ale nie miałem chwili na cykniecie fotki..

Heh, nawet kawałek mnie sie złapał :D i mojej kobiety która dzielnie mi kibicowała :D
bf4f6c6660540cf713f3f9f9414e5740.jpg


Pozdrawiam,
Damian

Opublikowano
  W dniu 12.12.2016 o 19:22, Paulstick napisał(a):
Jest moc, bedzie dobrze:). Nie czepiam sie, ale piasku masz jak na moje gusta z 3 cm za duzo. No, ale o gustach sie nie rozmawia:).


Wiesz co, piasku jest zaledwie 3 wiadra 10litrowe. Napewno jest zle rozgarnięty, moze byc do poprawy :-) bo z tylu akwa jest go mniej niz z przodu stad takie zludzenie.


Pozdrawiam,
Damian
Opublikowano
  W dniu 12.12.2016 o 19:35, niedzielek napisał(a):


Wiesz co, piasku jest zaledwie 3 wiadra 10litrowe. Napewno jest zle rozgarnięty, moze byc do poprawy :-) bo z tylu akwa jest go mniej niz z przodu stad takie zludzenie.


Pozdrawiam,
Damian

Rozwiń  

No ja planuje 25kilo okolo na akwarium 182x60 nauczony, ze pyski uloza piasek tak jak im sie podoba:).

Opublikowano

Lubią, ale spokojnie starcza im do tego ilość 3x mniejsza ;)

Moim zdaniem również jest za dużo piachu i nie jest rozsypane na tyle krzywo żeby tworzyło aż takie złudzenie, widać to w bocznych szybach... ;)

Opublikowano

Kolega Damian niedzielek odkupił stary nie tylko dojrzały a raczej przejrzały :(baniak z kubłem i sumpem i najciekawszych zdjęć to on Wam nie pokazał :D hehe. Dużo widziałem ale te mnie powaliły.

Poprzedni właściciel całość akwarium traktował jak kloakę, a sump jako śmietnik i wrzucał tam wszystko co było mu zbędne albo nie pasowało.

Usunęliśmy zupełnie sump i by nie bujnąć zbytnio biologią piach został na razie jak jest, bo piach to też złoże biologiczne nitryfikacji.

Jak się po 1-2 miesiącach już z rybami wszystko ustabilizuje to wtedy Damian zdecyduje co z piaskiem - na razie temat piasku - zawieszony.  Ale nad kamieniami które włożył - można się znęcać:D.

Teraz pora na wpuszczenie ryb bo kubeł wyczyszczony i powinien bez trudu utrzymać sam biologię w tym baniaku.

Następnie zobaczymy ile ten kubeł wylewa wody i ile daje ten mechanik wewnętrzny i gdzie g.. zalega a wtedy zdecydujemy co dalej.

Czy taka filtracja wystarczy czy trzeba jednak falownik dołożyć by cyrkulację wody poprawić.

i to by było na tyle

powodzenia w hodowli :DDamian

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.