Skocz do zawartości

Co z "umarlakami"?


sision

Rekomendowane odpowiedzi

Autorem jest Tomasz Nidecki osoba niewątpliwie znana w świecie akwarystyki, autor książki o zdrowiu ryb, osoba która wiele czasu poświęciła na leczenie i badanie ryb i spotykając tę osobę kiedyś z racji jakiegoś spotkania akwarystycznego, od tamtego czasu stosuję zamrażanie jako jedyną u siebie metodę eutanazji ryb.
ten sam człowiek w swojej książce pisze dokładnie na odwrót, tj. że ryby zamrażać sie nie powinno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie padła mi następna ryba :( samiczka Chewere, dorosła. Wczoraj wieczorem nie widziałem niczego złego. Dziś rano, przy karmieniu również ok. A po treningu, tj ok13 patrzę, że samiczka już leży na piasku. Szybki oddech, blade kolory, lekko powiększony brzuch. Ślad walki ( :?: ) przy odbycie. Tak mi się wydaje. Odłowiłem do osobnego baniaka, ale po 15 minutach....


Nie mam już sił.... :( już się zaczynam bać podchodzić do akwa.... straciłem 6 ryb w przeciągu dwóch miesięcy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje sision :? tym bardziej, że dość bezsilny jesteś. A nie myślałeś o tym czy to nie jakaś chemia wykańcza Ci osłabione sztuki? Nie wiem może coś z tła, z kamolców, może masz jakąś nieznaną skałę, która uwalnia toksyczne związki po jakimś czasie?

Hm :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś, co może być przyczyną. Właśnie badam sprawę i na razie wychodzi na to, że mogę mieć słuszne obawy i nie mylić się tym razem. Powiem, że chodzi o pokarm, który kilka dni temu odstawiłem. Wydaje mi się, że ryby od tego czasu lepiej wyglądają i to mogło być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie jesli chodzi o te zamrazarke. Faktycznie jest to najmniej bolesny dla ryby (i chyba dla nas) sposob jej usmiercenia. Pod wplywem temperatury ponizej 0, rybie spada temp. ciala i jej cierpienie mozna porownac do naszego zasypiania, to tak nawiasem bo kiedys akurat o tym czytalem. Mysle, ze sprawa nie lezy w pokarmie, bo tetra to dosc renomowany producent i raczej nie spotkalem sie, zeby ktos na te pokarmy sie skarzyl(szkoda ze ryby glosu nie maja :lol: ), o ile sie nie znam za bardzo na pyskach(jestem poczatkujacy) to jak mialem pielegnice meeka tez pewnego nie pieknego dnia 2 mi padly na raz i nie byla to parka(bo jak wiadomo sa to ryby zyjace w parach) po tych 2 zgonach wiecej nie bylo, dla tego mysle ze to nie pokarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowik jakoś mało przekonywujące porównanie do mekki tym bardziej że bez żadnego uzasadnienia i skierowania na inną drogę toku podejrzeń, niestety nawet renomowany pokarm może zaszkodzić, pomimo tego że innym rybom nie szkodzi.

Tym bardziej że po odstawieniu pokarmu widoczna jest poprawa to ciężko jest z tym dyskutować, wystarczy czekać i utwierdzić się w tym przekonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, yaro napisał dokładnie to, co chciałem odpowiedzieć na Twojego posta. Mnie to, co napisałeś, również nie przekonało.


Ja wiem swoje :mrgreen: obserwację prowadzę cały czas i nie widzę na razie (odpukać) niepokojących zmian. Napiszę, czy coś z biegiem czasu się zmieniło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak byc, nie wiem. Ale jesli dlugo stosowal pokarm to czemu nagle zaczal szkodzic(chyba ze stosowal go krotko :? ) A co do eutanazji, to sadzicie ze lepiej rybke na gnotek i w leb, a moze macie jakies inne sposoby bo juz nie wiem?? jak nie ma innego wyjscia to lepiej faktycznie skrocic meke, i to jak najlepszym dla ryby sposobem. co do porownania, wiadomo meka taka ja zadna, takie troche naciagane to porownanie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.