Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Splendor napisał:

Tropical Soft Line  Africa Carnivore

IMHO może być pokarmem podstawowym. Popatrz jeszcze co było polecane wcześniej i zamów od sprzedawcy pokarm, który kupowane rybki jadły wcześniej.

Pół zdania OT - A4+B6+C1+D1+E1:icon_smile: - w Twojej obsadzie najsilniejsze zapewne będą Copadichromisy - wpuściłbym je nie jako największe lecz jako najmniejsze z obsady.

Powodzenia:icon_smile:

Edytowane przez tom77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podam co u mnie ryby bardzo chętnie jedzą:

Nature Food; Premium cichlid, Premium color plus

Aquatic Nature; Excel color, Energy food

Sera; granured

Tropical; soft line AFRICA carnivore, Krill gran (bardzo drobny, ale bardzo chętnie jedzony nawet przez duże ryby)

Podaję całą listę, chociaż wiem, że wystarczyłyby np. tylko pokarmy Aquatic Nature. Przez wiele lat karmiłem swoje ryby wyłącznie tymi pokarmami. Niestety, chyba ta firma wycofuje się z naszego rynku, bo coraz trudniej jest kupić jej produkty.

W związku z tym możesz spokojnie podawać np. tylko te dwa pokarmy firmy Nature Food. W zupełności zaspokoją potrzeby Twoich ryb.

 Z całej tej listy możesz ułożyć menu. Każdy z tych pokarmów zaspokoi potrzeby Twoich ryb. Na Twoim miejscu unikałbym jedynie mrożonek. Reszta to pokarmy wysoko przetworzone, zawierające wszystkie niezbędne składniki.. Wybór, jak widzisz, masz szeroki.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2016 o 20:31, pozner napisał:

Tropical Krill Chips ma różne opinie u akwarystów, dużo jest negatywnych.

Karmiłem tym pokarmem i karmię ( dodatek do Northfina dla drapieżników) ryby i uważam go za dość dobry pokarm w szczególności płatki dla tzw ,, niejadków" lub ryb po odbytej kuracji leczniczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stan napisał:

Karmiłem tym pokarmem i karmię ( dodatek do Northfina dla drapieżników) ryby i uważam go za dość dobry pokarm w szczególności płatki dla tzw ,, niejadków" lub ryb po odbytej kuracji leczniczej. 

Może płatki tak, ale chipsy mogą przytykać ryby, szczególnie te mniejsze. Karol (Mortis) też ma nieciekawe doswiadczenia. Gdzieś w necie też taką opinię znalazłem. Dlatego je odstawiłem. Twoje basiory wchłoną wszystko. Co najwyżej pierdną, wspomagając cyrkulację :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tom77 napisał:

Pół zdania OT - A4+B6+C1+D1+E1:icon_smile: - w Twojej obsadzie najsilniejsze zapewne będą Copadichromisy - wpuściłbym je nie jako największe lecz jako najmniejsze z obsady.

Niestety rybcie już zamówiłem i aktualnie czekają na mój zbiornik u kolegi Malawiana więc już chyba za późno, ale zapytam się czy jest taka opcja bo miał również w ofercie mniejsze jak się będę pytał o to czym on je karmi i czym karmione były na Słowacji bo stamtąd niby pochodzą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam kolejne pytania... przed chwilą natknąłem się na takie coś EXOTICA PASTE MALAWI http://allegro.pl/discusfood-paste-pasta-malawi-tanganika-350g-i6090931707.html   ktoś coś słyszał wie? co to w ogóle jest?

Drugie zaś to co powiecie Nature Food Supreme Artemia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎16 o 11:50, pozner napisał:

Może płatki tak, ale chipsy mogą przytykać ryby, szczególnie te mniejsze. Karol (Mortis) też ma nieciekawe doswiadczenia. Gdzieś w necie też taką opinię znalazłem. Dlatego je odstawiłem. Twoje basiory wchłoną wszystko. Co najwyżej pierdną, wspomagając cyrkulację :D 

Nie chodzi tu o wielkość pokarmu, on zawiera 50% białka co odpowiada diecie drapieżników. W skład pokarmu wchodzi duża zawartość tłuszczu co nie jest dobre nawet dla drapieżników z tego biotopu. Drapieżniki z chłodniejszych wód potrzebują więcej tego składnika, 15% to zbyt wiele. Masz racje drapieżniki wchłoną to bez problemu, ryby o inne diecie już nie.

Splendor
Swojego czasu stosowałem pastę w karmieniu tych ryb, jaka jest ta trudno powiedzieć. Sugeruje dobierać pokarmy przynajmniej zbliżone do tego co potrzebują , jest coś takiego jak skład pokarmu z którego można się wiele dowiedzieć.
pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację. Ja miałem złe doświadczenia z chipsami, a Karol z granulatem. Obydwa pokarmy mają ten sam skład, więc wszystko by się zgadzało. Napisałem, że mogą przytykać ryby, gdyż u mnie dwie ryby dostały zaparcia.  Jadły, zachowywały się normalnie, ale nie wydalały. Po pewnym czasie były bardzo grube, a po kolejnym pewnym czasie zdychały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy piszecie o Krylu, możecie podpowiedzieć gdzie kupujecie i jaki?

Również myślę o dodaniu krewetek, czy kupujecie je w Biedronce?

Post przeniosłem z innego wątku. Pytanie dotyczyło non-mbuny (bez drapieżników).

Tu ma większą szansę na odpowiedź.

Edytowane przez tom77
przeniesienie postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.