Skocz do zawartości

akwarium 450L - dojrzałość wody


mikrus2201

Rekomendowane odpowiedzi

Karolu dałem autorowi 3 opcje - sam wybrał tą z dolewką WA bo ryby będą nie wiem kiedy ale nie już jak zrozumiałem.

Gdyby wlał na początku właściwą dawkę pożywki to by mu urosła elegancka biologia ale w końcu tak majstrował z tą WA że zostawił tylko 1/2 dawki więc i biologia urosła cherlawa  czyli na 1/2.

Normalnie w trakcie dojrzewania ludziom NO2 dupy urywa i skala się kończy a on miał tylko 0,2-0,4ppm NO2

Mało pożywki więc i efekt końcowy wzrostu NO3 też miał znikomy - wzrost od 0,5ppm do >1ppm więc mało i słusznie koledzy zwracali na to uwagę.

Ponieważ na 100% ma biologię tylko słabą a ryb też na razie nie wpuszcza to dolewka WA powinna zostać przerobiona w 4 dni a taki zabieg na pewno biologię nitryfikacyjną wzmocni więc  jest sensowny taki zabieg w tej konkretnej sytuacji.

W normalnym starcie na WA a nie na 1/2WA :( nie byłoby takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mortis juz za późno wpuściłem Wa....

wiec idziemy juz w tym kierunku. 

Za chwilę wrzucę wynik NH4 ... na dobrą sprawę rybki planuje wpuścić ok 7 grudnia. Wiec mamy czas.... 

 

Ok podsumowując. 

Wyjalem z filtra Grys. ...

Wyjalem rybki

wlałem 2ml WA 

i zbadalem NH4 po 10 min. ..

wynik NH4 po 10 min to: 0,6 

Ustawiłem temp 30 stopni.  

DECCORATIVO czy dolać jeszcze WA?

 

 

Dodałem jeszcze 2-3 krople.... 

myślę że no2 zbadać jutro rano bo za 6 godz będzie noc.... 

ale wpuszczenia ampulke diobidest za 2 godz bo musze kupić. ...

jak jutro sprawdzę NH4 oraz NO2 będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miałeś ok po kiego dolewałeś te 2-3 krople raczej napisz prawdę bo chyba z liczeniem nie masz problemu to ile wlałeś na prawdę 5?

koniecznie zmierz te NO2 po 6h  nawet w nocy przy sztucznym - nie chodzi o dokładny wynik tylko o odpowiedz czy I etap ruszył w 6 godzin bo to mówi jak dobra jest ta biologia.

jutro za dnia normalne pomiary z wynikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 6h zbadaj tylko NO2 i nic więcej - ważne czy jest więcej jak 0,01ppm

jutro po 24h ale w świetle dziennym zbadaj NH4, NO2 , NO3

chodziło mi o to że nie można wlać 2-3 krople

albo wlałeś 2 albo wlałeś 3:D

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sprawdziła sie teoria że gdy zawiodą wszystkie metody, człowiek sięga po instrukcję obsługi ?

Ja tez nie mogłem się doczekać akwarium, ale przed startem zapoznałem sie i zastosowałem szablon startu. Już w 14 dniu było gotowe na przyjęcie ryb, a bez tego po miesiącu klapa. Polecam każdemu kto zakłada nowe akwarium i mam nadzieję że Twój baniaczek przy pomocy doświadczonych Szanownych Malawistów uda się uratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.