Skocz do zawartości

Dojrzewanie 240l


XGrzesX

Rekomendowane odpowiedzi

1/3 rybek jest wielkości ok 7cm, reszta maluchy ok 4 cm.

Słabo z dostępnością Kordon Amquel Plus. Mogę zamówić w internecie ale pewnie poczekam kilka ładnych dni na przesyłkę, do tego jeszcze okres świąteczny więc pewnie są opóźnienia w dostarczaniu.

Może podacie jeszcze kilka alternatyw dla tego produktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pleziorro za propozycję :-) Gdybym jeszcze mieszkał bliżej Ciebie to pewnie bym skorzystał z Twojej uprzejmości ale mieszkam dosyć daleko od Ciebie (ursus) i to dla mnie spora wyprawa tym bardziej, że dużo pracy w firmie i jeszcze dużo zajęć w domu.

Zamówiłem już Amquela z dostawą kurierem ale na dostawę jutro nie ma  szans. Najwcześniej będzie w poniedziałek. Do tego czasu będą robił pomiary codziennie i ewentualnie podmieniał wodę. Napiszcie do jakiego poziomu NO2 mogę dość zakładając, że taki poziom będzie krótkotrwały ? Obecnie (po wczorajszej podmianie) jest pomiędzy 0,2-0,4. Reagować (podmieniać) jak dojdzie do 0,6 czy wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ wszystkie testy JBLa mają oprócz kolorowych kółek także pasek na górze od zielonego poprzez żółty do czerwonego..

Nie pozwalaj by wynik wszedł na czerwony pasek.

Jest to wartość o której już napisał ci wcześniej eljot - 0,3-0,4ppm NO2.

Może masz zeolit? - w worek i w kubeł ale nie wolno ruszyć gąbek ani złóz , nawet wsadz w worku do baniaka i by mechanik w niego dmuchał.

Tyle razy pisałem by mieć Amquel  przy akwarium jak plaster na rany w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie dzisiaj Kordon Amquel Plus.

Przef chwilą zrobiłem pomiary i parametry są następujące:

NO2 0,1

NO3 20 (co dziwne 4 dni temu NO3 te było 20 a NO2 0,6)

Wlewać ten preparat czy lepiej zaczekać i zrobić pomiar za 2 dni ?

Edytowane przez XGrzesX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dziwne to że nadal robicie pomiary nocą ciemną.:(

Preparat wlej od razu wg instrukcji licząc na ilość wody netto w baniaku a pomiary zrób jutro po widoku czyli w świetle dziennym.

Do jutra możesz jeszcze bardziej się zdziwić bo te dzisiejsze pomiary nic nie warte.

chyba sama biologia sobie poradziła z tym wzrostem NO2 - to typowe w każdym nowym dojrzałym dopiero co baniaku zaraz po wpuszczeniu  ryb.  Jak ktoś ma test NO2 Sery, Tetry to często zupełnie tego nie wyłapie. Tylko te czułe to wskazują a ryby rzadko zareagują swoim zachowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.