XGrzesX Opublikowano 27 Listopada 2016 Autor #41 Opublikowano 27 Listopada 2016 Nie pamietam dokładnie bo tego nie zanotowałem ale w tym okresie mogłem wsadzić nurzańce do których dołożyłem nawóz AQUAMAX TERRDRAKON NPK - 5 glinianych kulek.Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
deccorativo Opublikowano 28 Listopada 2016 #42 Opublikowano 28 Listopada 2016 Grzegorz co post to dowiadujemy się czegoś nowego. Możesz wymienić wszystkie twoje maczania łap w startującym baniaku? napisz co jeszcze dawałeś lub robiłeś w startującym akwarium. Wiemy na razie że dałeś JBL Bakteria Filter Starter w najmniej pożądanym momencie , nawóz NPK , w trakcie startu nurzańce posadziłeś i dawki NH4, NO3 dałeś w tym NPK ( pięknie zamaskują poziom NO3, NO2) i raczej nie da się posadzić nurzańców z kulkami nawozu bez kompletnego wymieszania piasku - cudownie . Trudno zrobiłeś wszystko by ci ten baniak nie ruszył. Ile to razy tu napisano - jak baniak startuje to łapek nie pchamy do baniaka. Te globulki do baniaka roślinnego które dałeś nurzańcom to nawet NH4 zawierały . Wiesz jak się skończy ? - jak ryby wpuścisz to nurzańce ci wyrwą w tydzień i tylko te globulki NPK pozostaną i tak dadzą ci po NO3 że się z parametrami wody długo będziesz borykał. Dam ci trzy rady 1/ wylej ten JBL Starter wymieniając wodę jak ci radził już Darek - on radził podmianę 50% wody a ja radzę 70% wody po tym pomiarze NO2 10/90% ale warunek jest jeden - podmiana wody przez ustrojstwo z węglem albo z uzdatniaczem Tropicala Antychlor by tylko usunął chlor a nie inne uzdatniacze które polecą ci w Kakadu - drogie i maskujące pomiary NH4,NO2, NO3. 2/ po tej podmianie wlej 2 ampułki Prodibio Biodigest i nic innego z kakadu. 3/ po tym zrób pomiary NH4, NO2, NO3 i jak temp ustawiona 30C , napowietrzanie na max kamieniem lub deszczownią to niestety nie możesz zgasić światła bo te nurzańce już są a właśnie zgaszone światło by było ze wszech miar wskazane by plagi cię ominęły jak okrzemki czy sinice. ale po tych operacjach łapy z daleka od baniaka - nawet jak się tam roślinka wyrwie z dna to jej nie wsadzaj ponownie. następne pomiary za 3-4 dni.
XGrzesX Opublikowano 28 Listopada 2016 Autor #43 Opublikowano 28 Listopada 2016 Bardzo dziękuje za wskazówki. Zastosuje się do nich i dam znać jakie rezultaty.Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
XGrzesX Opublikowano 3 Grudnia 2016 Autor #44 Opublikowano 3 Grudnia 2016 30.11 podmieniłem 70% wody którą uzdatniłem tropicalem antychlor. Dodałem dwie ampułki biodigest. Dzisiaj zrobiłem pomiary i wyniki są zupełnie bez zmian tj. NO2 ma kolor czerwony, NO3 ok 10.
deccorativo Opublikowano 4 Grudnia 2016 #45 Opublikowano 4 Grudnia 2016 Dnia 28.11.2016 o 09:30, deccorativo napisał: 2/ po tej podmianie wlej 2 ampułki Prodibio Biodigest i nic innego z kakadu. 3/ po tym zrób pomiary NH4, NO2, NO3 Wyjątkowy roztrzepaniec ten Grześ. Muszę sam siebie cytować bo za chwilę sam się pogubię. Miałeś zrobić 3 pomiary zaraz po podmianie wody i wlaniu bakterii a nie 4 dni po tym i na dodatek bez najważniejszego czyli wyniku NH4. Wlane 4 dni temu bakterie na pewno już siedzą w złożach więc . Nowe instrukcje na dziś 1/ dziś wymieniasz ponownie 70% wody dając antychlor jak nie masz trudno ryzyk fizyk wymieniasz wodę bez uzdatniacza 2/ po 10 minutach robisz pomiary : a/ NH4 w baniaku - wynik = b/ NO2 w baniaku - wynik = c/ NO3 w baniaku - wynik = d/ NO3 w kranie - wynik = Razem oczekuję 4 wyników zrobionych zaraz po podmianie.
XGrzesX Opublikowano 4 Grudnia 2016 Autor #46 Opublikowano 4 Grudnia 2016 Faktycznie przegapiłem pomiar po wcześniejszej podmianie. Zrobiłem zadania przewidziane na dzisiaj : 1. podmieniłem 70% wody z uzdatniaczem antychlor (jedno z ośmiu wiader bez uzdatniacza bo się skończył). 2. wykonałem pomiary: a. NH4 w baniaku <0,05 b. NO2 w banaiku 0,6 (nie do końca ten sam kolor z wzornikiem ale na moje oko najbliższy 0,6) c. NO3 w baniaku 5 d. NO3 w kranie <0,5 (na wzorniku kolor jest bardziej biały. Uzyskany kolor jest bardziej żółty ale daleko mu do koloru oznaczonego na wzorniku jako "1") Poniżej wszystkie buteleczki w kolejności: NO3 kran -> NH4 banaiak -> NO2 baniak -> NO3 banaiak
deccorativo Opublikowano 4 Grudnia 2016 #47 Opublikowano 4 Grudnia 2016 NO3 robimy z 10ml wody a nie 5ml powtórz oba pomiary z właściwą ilością wody.
XGrzesX Opublikowano 4 Grudnia 2016 Autor #48 Opublikowano 4 Grudnia 2016 Poniżej wyniki NO3 zrobione teraz prawidłowo. NO3 kran - pomiędzy 1 a 5 NO3 baniak 5 Ogólnie mam problem z interpretacją wyników testów o dopasowaniem kolorów dlatego zamieszczam fotki.
deccorativo Opublikowano 4 Grudnia 2016 #49 Opublikowano 4 Grudnia 2016 37 minut temu, XGrzesX napisał: Ogólnie mam problem z interpretacją wyników testów o dopasowaniem kolorów dlatego zamieszczam fotki. Bo mam wrażenie że nadal nie potrafisz dobrze wykonać tego testu na NO3. Przeczytaj jeszcze raz instrukcję bo tam jest to 2x5ml wody wlać do dwu fiolek i wstawić do komparatora - to ten plastik z dwoma dziurami. Tam jest dokładnie co lać co sypać i ile i w jakiej kolejności i najważniejsze ile potrząsać i na koniec ile czekać. Nie wiem ale nigdy nie mam tyle farfocli latających w tej kolorowej próbce - czegoś za dużo dajesz chyba proszku - powinno być dwie płaskie nie ubite łyżeczki zielone - proszek musi być zawsze suchy i nie wolno zamienić ani nakrętek ani mokrej łopaty pakować do fiolki z proszkiem. Zachowaj czasy z instrukcji a na koniec po 10 min stania bez wstrząsania wszystko opadnie i wtedy delikatnie fiolkę zakręć przechyl na bok by proszek na dnie zsunął się na jedną stronę - wstaw do komparatora postaw na skali odkręć nakrętkę i odszukaj właściwy kolor i zrób z góry fotkę jakbyś patrzył przez lornetkę przez dwie fiolki stojące w komparatorze jednocześnie. Odczytujesz wyniki z tej niższej wartości liczbowej. Tak z boku to można patrzyć na dziewczynę czy ma zgrabne nogi, ale ile jest NO3 to nie odczytasz.
XGrzesX Opublikowano 4 Grudnia 2016 Autor #50 Opublikowano 4 Grudnia 2016 Powtórzyłem wyniki NO3: Kranówka - 5. Baniak - tutaj wynik pomiędzy 10 a 20.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się