XGrzesX Opublikowano 27 Listopada 2016 Autor #31 Opublikowano 27 Listopada 2016 Wlałem WA dokładnie 1 ml. 1 ampułkę biodigest już zamówiłem. Pewnie dotrze za 2-3 dni. A może wlać biodigest bez podmiany 50% wody ? Podmiana wody zaburzy trochę obserwację tendencji parametrów...
Pleziorro Opublikowano 27 Listopada 2016 #32 Opublikowano 27 Listopada 2016 I co miałeś po wlaniu NH4 - 1mg/l ? W innym wątku pytałem Cię o dzielnicę, zdradzisz ten sekret ?
XGrzesX Opublikowano 27 Listopada 2016 Autor #33 Opublikowano 27 Listopada 2016 Po wlaniu WA czyli 7.11 było 1 NH4. Dzielnica Ursus (Skoroszze).
Pleziorro Opublikowano 27 Listopada 2016 #34 Opublikowano 27 Listopada 2016 Teoretycznie książkowo wszystko zrobiłeś, no chyba, że coś tam po drodze nie tak poszło i grzebałeś. U mnie także No2 bardzo wysoko idzie przy starcie nowego baniaka, myślałem że to może moja woda, ale Ty masz z Pruszkowską wodę.
eljot Opublikowano 27 Listopada 2016 #35 Opublikowano 27 Listopada 2016 Tak jak pisałem biodigest zawsze możesz wlać.
deccorativo Opublikowano 27 Listopada 2016 #36 Opublikowano 27 Listopada 2016 2 minuty temu, Pleziorro napisał: U mnie także No2 bardzo wysoko idzie przy starcie nowego baniaka, myślałem że to może moja woda, ale Ty masz z Pruszkowską wodę. No nie - teoretycznie to on ma twoją wodę Rafale - Wodociąg Centralny z ul Filtrowej powinien mu Purolite też nie działać a okrzemki jak u ciebie czyli stale. https://www.mpwik.com.pl/view/strefa-zasilania-zakladow-wodociagowych Kolego Grześ weż miarkę i zmierz w cm wymiar od powierzchni piasku w najwyższym punkcie do lustra wody i podaj wynik. Jak znam Juwela Rio240 to nie mogłeś mieć 200l wody netto przy 5-7cm piasku i tej ramie plastikowej. Typuję że 140-160l .
Pleziorro Opublikowano 27 Listopada 2016 #37 Opublikowano 27 Listopada 2016 Ale kolega podaje że uzyskał stężenie No4 - 1mg/l czyli prawidłowo. A co do wodociągów, to chyba nie do końca, oni wodę czerpią z wodociągu centralnego ale uzdatniają ja w Pruszkowie... tak można wywnioskować po tym artykule ze strony urzędu miasta i Twojej mapie https://infrastruktura.um.warszawa.pl/adresy/firmy/mpwik-sa
deccorativo Opublikowano 27 Listopada 2016 #38 Opublikowano 27 Listopada 2016 17 minut temu, Pleziorro napisał: Ale kolega podaje że uzyskał stężenie No4 - 1mg/l czyli prawidłowo. Ja tam czytam też między wierszami. przeczytaj uważnie post #1 i #6 Kolega baniak zalał 6.11 i przełożył 3 tygodniowy Matrix z dojrzałego baniaka i wlał Prodibio a następnego dnia bez żadnych pomiarów czyli 7.11 wlał 1ml WA. Nie zrobił żadnych badań startowych ani kranówy ani tego co miał w baniaku w dniu wlania WA. Pierwsze wyniki NH4 podał z 17.11 czyli po 10 dniach i wtedy miał NH4 - 1ppm Założenie że tyle samo było 10 dni wcześniej niczym nie jest uprawnione bo ten Matrix i dodatkowo Prodibio powinny działać już po 6h od wlania tego amoniaku. Co do kranów w Skoroszach to nie wiem ale z mojej mapy wynika że to ta sama woda co twoja. Mam znajomych w Ursusie i ciągle tam się z awariami borykają a całkiem nie dawno walnęła magistrala wodna do Pruszkowa i fakt wtedy Ursus miał wodę ale Pruszków już nie - ale to nie ważne . Ważne by kolega Grześ się odnalazł bo gdzieś zaginął i podał ten pomiar piasek-lustro wody Jak mamy dyskutować między sobą to wolę tą dyskusję na Maziowieckim Spotkaniu.
XGrzesX Opublikowano 27 Listopada 2016 Autor #39 Opublikowano 27 Listopada 2016 Od piaska do lustra wody jest u mnie ok 39 cm. 5 godzin temu, deccorativo napisał: Pierwsze wyniki NH4 podał z 17.11 czyli po 10 dniach i wtedy miał NH4 - 1ppm Założenie że tyle samo było 10 dni wcześniej niczym nie jest uprawnione bo ten Matrix i dodatkowo Prodibio powinny działać już po 6h od wlania tego amoniaku. Podaję wszystkie pomiary NH4: 07.11 NH4 1 (po wlaniu WA) 11.11 NH4 0,6 (NO2 0,2) 13.11 NH4 0,6 (NO2 0,4) 15.11 NH4 0,6 (NO2 0,4-0,6) 17.11 NH4 1,0 (NO2 "czerwony") 20.11 NH4 0,4 (NO2 "czerwony") 22.11 NH4 <0,05 (NO2 "czerwony") 24.11 NH4 <0,05 (NO2 "czerwony") 26.11 NH4 <0,05 (NO2 "czerwony")
Bezprym Opublikowano 27 Listopada 2016 #40 Opublikowano 27 Listopada 2016 (edytowane) 17.11 coś wlewałeś że ci amoniak tak w górę ta śmignął czy to błąd? Edytowane 27 Listopada 2016 przez Bezprym
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się