eljot Opublikowano 26 Listopada 2016 #21 Opublikowano 26 Listopada 2016 2 godziny temu, spiochu napisał: No niestety nie zawsze chcą znikać... Jak ktoś będzie czyścił z nich kamienie to nie znikną nigdy
Pleziorro Opublikowano 26 Listopada 2016 #22 Opublikowano 26 Listopada 2016 Ja nie czyszczę i wciąż mam kanion kolorado Pomiędzy okrzemkami gdzieniegdzie przebijają się zielone, ale to jest wizualnie 10-20% przy 80-90% burego
eljot Opublikowano 26 Listopada 2016 #23 Opublikowano 26 Listopada 2016 2 godziny temu, Pleziorro napisał: Ja nie czyszczę i wciąż mam kanion kolorado Pomiędzy okrzemkami gdzieniegdzie przebijają się zielone, ale to jest wizualnie 10-20% przy 80-90% burego Czyli jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę . Napisałem o czyszczeniu bo wiele osób chcących mieć (dla mnie niezrozumiałe) białe kamienie co jakiś czas je pucuje, jakie jest tego efekt każdy może sprawdzić wkładając do dojrzałego (nie mylić z akwa z "zamkniętym cyklem azotowym") nowy kamień. Pierwsze co się na nim pojawi to okrzemki w 90% przypadków. No chyba że ktoś przepuszcza wodę przez filtr RO i pakuje do akwa od groma absorberów . __________________________________ Dla ciekawskich http://www.perma-guard.com.pl/okrzemki
XGrzesX Opublikowano 27 Listopada 2016 Autor #24 Opublikowano 27 Listopada 2016 Panowie, może dokupić jeszcze i wlać Biodigest ? Jedną fiolkę czy dwie ?Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
eljot Opublikowano 27 Listopada 2016 #25 Opublikowano 27 Listopada 2016 Jak masz to wlej 1 ampułkę nie zaszkodzi. Sprawdź test NO2 np. mierząc kranówę i drugi pomiar kranówa + dodatek tej z akwa?
XGrzesX Opublikowano 27 Listopada 2016 Autor #26 Opublikowano 27 Listopada 2016 Zrobiłem dodatkowy pomiar zgodnie z sugestią eljota. Od lewej: woda kranowa, woda kranowa+akwariowa (50%/50%), woda akwariowa (100%). Nie widać różnicy w kolorze pomiędzy wodą akwariową a zmieszaną z kranową.
eljot Opublikowano 27 Listopada 2016 #27 Opublikowano 27 Listopada 2016 Zrób pomiar dodając do kranówy tylko 10% wody z akwa. Dziwi mnie trochę aż tak wysoki poziom azotynów.
XGrzesX Opublikowano 27 Listopada 2016 Autor #28 Opublikowano 27 Listopada 2016 Poniżej wynik dla próbki 10% wody akwariowej + 90% wody kranowej. Na moje oko to wynik 0,4:
eljot Opublikowano 27 Listopada 2016 #29 Opublikowano 27 Listopada 2016 Czyli test mierzy, pozostaje ci czekać. Jak ci się spieszy możesz podmienić 50% wody (z uzdatniaczem) i wtedy wlać Biodigest. Jak się nie spieszy, to poczekaj i jak NO2 spadnie do 0,0.... zmierz NO3 jak będzie duże to podmiana i zamawianie ryb
Pleziorro Opublikowano 27 Listopada 2016 #30 Opublikowano 27 Listopada 2016 A ile dokładnie wlałeś tej wody amoniakalnej ? tylko tak z ręką na sercu.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się