Skocz do zawartości

Start 128-l P.Saulosi - kilka pytań


mrkojiro

Rekomendowane odpowiedzi

1 moduł to 1.08W i 120 lm (przynajmniej wg specyfikacji). Moim zdaniem do zbiornika dług. 80 cm spokojnie wystarczy 8 - 10 takich modułów. Żeby uzyskać pełne spectrum światła lepiej przemieszać 11kK z RGB. Ale możesz dać same białe zimne i zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Co do biologii.. jest wzór wg którego można policzyć niezbędną ilość ceramiki: (ilość l wody w systemie : 200) x 0,5 = ilość litrów ceramiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w takim zbiorniku jaki ma kolega dobrym a zarazem tanim kosztem było by zbudowanie kaseciaka na dobrej pompce https://www.plantagarden.pl/pompy/2771-pompa-obiegowa-hydor-pico-evo-mag-1200.html

Do kasety 0,5l ceramiki bądź innego złoża+potem ewentualnie purolite...

Co do oświetlenia to spokojnie koledze wystarczy zakupić 6szt białych modułów zimnych + 6szt RGB gdzie zapewne i tak będzie miał za jasno więc moduły skręci na sterowniku na mniejszą moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wstępnie 6xLED 11000K + 6LED RGB + sterownik Led Dimmer Pro, a moc skoryguję.. Fajny ten sterownik, właśnie czytam o nim :) Pokrywa faktycznie lepiej ze spienionego PCV. Tym bardziej, że meble mam białe, więc taka pokrywa będzie dobrze wyglądać. O filtrze jeszcze pomyślę i poczytam o tym kaseciaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrkojiro napisał:

Czyli wstępnie 6xLED 11000K + 6LED RGB + sterownik Led Dimmer Pro, a moc skoryguję.. Fajny ten sterownik, właśnie czytam o nim :) 

Dokładnie tak ja bym tobie proponował...

5 minut temu, mrkojiro napisał:

Pokrywa faktycznie lepiej ze spienionego PCV. Tym bardziej, że meble mam białe, więc taka pokrywa będzie dobrze wyglądać.

Białe meble to i białe PCV :) http://plyty.fabertec.pl/PCV-spienione-light-kolor-bialy

6 minut temu, mrkojiro napisał:

 O filtrze jeszcze pomyślę i poczytam o tym kaseciaku. 

Poczytaj bo w twoim przypadku to będzie dobre rozwiązanie...

Potem zdecydujesz co dalej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wybrałeś mniejsze ilości tych modułów. W praktyce sam zobaczysz jak to ładnie świeci i wybarwia, a to, że będziesz miał skręcone do ~70% to raczej pewne :) Plusem takiego układu jest to, że przy przesiadce na większe pogonisz pokrywę i ledy a sterownik zostanie do nowego większego baniaka.

Nieśmiało spytam, może jeszcze możesz zrobić te 100cm ? móże jeszcze mebel nie gotowy, uwierz, ze dla tych ryb te 20 cm to dużo :) Ryby będą się naturalniej zachowywać, być może (w co wątpię uda Cię się stworzyć dwa haremy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do płyt PCV, właśnie szukałem. Jaka grubość będzie najlepsza? Na pewno jedna tafla 80x40 cm będzie otwierana na siłownikach. Taki mam plan w głowie :D

Niestety 100 cm już się nie da. Płyty pocięte i oklejone maszynowo, szafka już częściowo złożona. Poza tym 100 cm to trącałbym łokciem w akwarium siedząc przy biurku obok.

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrkojiro napisał:

Niestety 100 cm już się nie da. Płyty pocięte i oklejone maszynowo, szafka już częściowo złożona. Poza tym 100 cm to trącałbym łokciem w akwarium siedząc przy biurku obok.

Wszystko się da :) kleisz płytę 100x40 i kładziesz na obecnej szafce, gorsza sprawa z tym łokciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pleziorro napisał:

Te glony których się tak boisz, w naszym biotopie są dość pożądane, nasze ryby się nimi żywią a moim zdaniem dywan z glonów na kamieniach wygląda bardzo dobrze. Odsyłam do Galerii i zdjęcie akwarium koleżanki Rosa1986.

Tak jak Plezi napisał, nie bój się glonów :D. One naprawdę fajnie wyglądają, a do tego ryby mają frajdę ;)

Spójrz jak to wygląda u mnie :)

 

20161102_190506.jpg

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mrkojiro napisał:

Dzięki za link :D Właśnie szukałem gdzie mogę to dostać już pocięte. Jaką grubość najlepiej zastosować? Nie wiem jaką to ma sztywność. W głowie urodził już się pomysł na otwieraną klapę na siłownikach, czyli największa tafla to właśnie 80x40 cm około. 

Co do grubości pokrywy to ja u siebie w 100cm długości zbiorniku mam z 5mm grubości PCV...

Mogę tobie ułatwić zbudowanie pokrywy :) 

Mam taki plik co wylicza ilość potrzebnych formatek do zbudowania jej...Wtedy zamawiasz gotowe formatki,sklejasz i gotowe...

9 minut temu, spiochu napisał:

Dodajmy, LEDy białe na diodach 5630(5730) a RGB na 5050.

Dokładnie ja bym koledze proponował zakup tych ;) 

https://www.perfektmarket.com.pl/modulled-goq-samsung-3-smd-5730-zimny-11000k-id-765

https://www.perfektmarket.com.pl/modul-led-goq-samsung-3-smd-5050-rgb-id-151

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.