Skocz do zawartości

Jaki filtr do 200l?


otziziki

Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam się, tylko jeśli do zbudowania tego przelewu potrzeba kawałka rurki, jakiejś głowicy i wkłady (bo mniemam że szkło jest), to koszt jest naprawdę niewielki (<60zł - tylko wkłady i rurka bo głowica w szafie się zawsze znajdzie jak nie u siebie, to u kolegi :wink: )


a wtedy można zbierać już na sensowny kubełek - do którego zawsze te parę litrów ceramiki można dołożyć


oczywiście zależy ile kto ma kasy... bo ja np. kupiłbym kubeł rezygnując z jedzenia i chodząc pieszo... no ale to już sprawa indywidualna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no! Żeby nie było powiem to od razu- już zacisnąłem pasa! Choć od czasu do czasu coś tam zdarzy mi się przekąsić... :P Z myślą że trzeba kupić kubełek już się oswoiłem i przestały mi się śnić po nocach koszmary związane z wydatkami na akwarium :D Dlatego jak już wspomniałem jest to tylko rozwiązanie tymczasowe- przy dobrych wiatrach może udałoby się już coś znaleźć w lutym. Przypuszczam że rozsądniejsze byłoby przeczekanie tych 2 miesięcy ale po prostu nie mogę patrzeć jak mój baniaczek stoi taki samotny i pusty w środku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry akwarysta to cierpliwy akwarysta... lepiej czasami patrzec na pusty baniak, niz na baniak z ktorego ucieka zycie... :( Dozbieraj funduszy na filtr i dopiero wtedy zakladaj baniak. Z samym wewnetrznym nie ma co kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiscie polecam którys z tych filtrów:

Eheim 2026-jak masz sporo kaski.Cud, miód i orzeszki!!

JBL Cristall Profi 250-bardzo dobre i ciche filtry, długi okres gwarancji. Co prawda wyszła seria która miała wadliwa czesc, ale w razie problemów szybko to Ci naprawia i masz filterek na lata.

JBL Cristall Profi 500 -jak wyzej ale zadnych problemów- sam ma ten filterek od roku.

TETRA TEC EX 1200-tani, nawt niezły ale częsciej sie psuje niż JBL, czasami przecieka, okres gwarancyjny krótszy.


Oczywiscie zaopatrz sie w filtr wewnętrzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Aquaela 3, więc póki co z wewnętrznym mam spokój. Tylko mam pewien problem- ostatnio podczas mycia wyślizgnął mi się z rąk i spadł na ziemię. Efekt jest taki, że stłukła mi się górna część filtra (takie małe plastikowe coś co przykrywa wirnik, jest ujściem wody i doprowadzeniem powietrza- nie wiem jak to inaczej opisać) :/ Zrobiłem prowizoryczny odpowiednik tego z malutkiej doniczki, jednak wygląda to trochę śmiesznie. Nie wiecie czy można to gdzieś dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.