Skocz do zawartości

Bezpieczne akwarium 840 l


iquitos68

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając liczne projekty stelaży akwariowych zwróciłem uwagę na to, że do szerszych zbiorników stosuje się dodatkowe podparcie na środku szyby dna akwarium. U mnie teraz podparcie jest w ośmiu punktach na obwodzie prostokąta 200x70 cm. Zastanawiam się czy uzasadnione byłoby podparcie dodatkowo blatu od spodu na środku w dwóch lub 3 punktach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok mnie budują nowy blok. Dzień po zalaniu stropu trzeciej kondygnacji na samym środku, nie przy żadnych ścianach nośnych postawili kontener budowlany z pustakami w środku. Waga myślę że około 1000 kg? Może więcej... I jakoś niezbyt Panowie się przejmowali czy strop wytrzyma :) Też miałem wcześniej obawy co do nośności stropu ale po tym co zobaczyłem już jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, d3sign napisał:

Dzień po zalaniu stropu trzeciej kondygnacji na samym środku, nie przy żadnych ścianach nośnych postawili kontener budowlany z pustakami w środku. Waga myślę że około 1000 kg? Może więcej... I jakoś niezbyt Panowie się przejmowali czy strop wytrzyma :) Też miałem wcześniej obawy co do nośności stropu ale po tym co zobaczyłem już jestem spokojny.

Dzień po zalaniu stropu (i znacznie, znacznie dłużej) jest on podstemplowany. Gdyby tak nie było, to najprawdopodobniej (zależy to od różnych czynników) zawaliłby się pod własnym ciężarem:icon_smile:

Nie zmienia to faktu, że kontenera nie powinni stawiać na środku stropu. :icon_smile: ............ sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium doszedł piach 0,8-1,2mm w ilości 75 kg. Cały dzień czyszczenia go w kotle po zanęcie - rachunek za wodę będzie znaczny ;)

Udało mi się znaleźć trzy ładne kamole. Po umyci w wannie trafiły do baniaka. Myślę, że jeszcze pare kamieni dodam. 

DSC_4628.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień poszukiwań kamieni za mną. Szukałem po polach, wioskach, rowach, lasach, ale ostatecznie trafiłem do Kobiałki pod Warszawą. Wybór kamieni ogromny. Uzupełniłem zestaw o duży kamień po prawej stronie akwarium. Zastanawiam się czy warto jeszcze dawać jakieś kamienie ? Nie chcę za bardzo zagracić zbiornika. 

Prace nad pokrywą nieco przedłużają się. Ale nie mogę się doczekać i chyba zaleje pół zbiornika i puszczę jakiś niewielki filtr, niech już mieli wodę ;)

DSC_4638.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.