Micheal Opublikowano 28 Września 2016 #1 Opublikowano 28 Września 2016 Witam, wszystkich forumowiczów. Trochę zmian w moim zbiorniku. Przede wszystkim nowa filtracja (filtr narurowy) związku z tym faktem byłem również zmuszony zmienić aranżacje w celu ukrycia nowych rur od filtra itp. Czekam cały czas na glony-tło wyszło trochę za jasne. Dołożyłem dwa nowe gatunki ryb i to chyba tyle z nowości Akwarium -540l 150x60x60 Oswietlenie -t5 30Wx3 Filtracja- narurowa Tlo -DYI fauna- Labidochromis caeruleus , Acei , cynotilapia zebroides likoma red top, metriaclima zebra kawanga gold
egon44 Opublikowano 28 Września 2016 #2 Opublikowano 28 Września 2016 (edytowane) Witaj... Zarośnie glonem i będzie super Mogłeś dać parę wyższych kamieni,bo ułożenie kamieni wygląda trochę za nisko... Edytowane 28 Września 2016 przez egon44
spiochu Opublikowano 28 Września 2016 #3 Opublikowano 28 Września 2016 Bez skojarzeń proszę, ale wyszła Ci fajna męska klata Zdecydowanie brakuje wyższych kamieni i do tego niestety nijak nie pasują kolorystycznie do tła Wysłane z telefonu
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Września 2016 #4 Opublikowano 29 Września 2016 ...spróbuj zmniejszyć oświetlenie. Wiem..może się nie dać. Ale możesz celem sprawdzenia owinąć jedną, dwie świetlówki folią aluminiową i zobaczysz czy tak nie będzie lepiej jeżeli chodzi o oświetlenie. Możesz też ( tak miałem) nałożyć na pierwszą świetlówkę od tła pomalowany na czarno odbłyśnik i skierować z niej światło na przód. Ale to wszystko zależy od tego jakie klimaty lubisz.
Micheal Opublikowano 29 Września 2016 Autor #6 Opublikowano 29 Września 2016 Tło jest robione z ceresistu65 i pianki montażowej. Oświetlenie celowo jest mocne aby przyspieszyć rozwój glonów;)
Lee Opublikowano 29 Września 2016 #7 Opublikowano 29 Września 2016 Mnie się tam marzy malawi z otoczakami. Kamienie masz świetne, idealne dla naszych ryb. Praktycznie między każdym jednym tworzy się grota do zasiedlenia. Jednak to bardzo trudny budulec Zgadzam się z przedmówcami, że jest za nisko. Ja bym ułożył z nich wyższe gruzowisko, dodając następne warstwy przy tych 2ch największych kamieniach po prawej. Masz sporą szerokość do wykorzystania, a przy wysokości akwarium 60 cm, kamienie powinny być przynajmniej na wysokość 35, nawet 40 cm. Zluzuj trochę środek akwa a dodaj kamieni na wysokość po prawej. Piach tez fajnie kolorystycznie pasuje do kamieni. Tło DIY to całkiem nie moja bajka. Kolor nie gra z resztą i mocno daje po oczach. Załączam foto znalezione w sieci z otoczakami, tak dla inspiracji.
bakus_44 Opublikowano 29 Września 2016 #8 Opublikowano 29 Września 2016 Mi tam się w ogóle otoczaki nie podobają, chociaż pewnie odzwierciedlają najbardziej środowisko naturalne. W jeziorze łatwiej o otoczaka niż łupka
suricade Opublikowano 29 Września 2016 #9 Opublikowano 29 Września 2016 Stan ma podobny wystrój ale większe kamienie ...
eljot Opublikowano 29 Września 2016 #10 Opublikowano 29 Września 2016 6 godzin temu, Lee napisał: Mnie się tam marzy malawi z otoczakami. Otoczaki są ok ale pięć razy większe i pięć razy mniej niż na tej fotce
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się