Skocz do zawartości

Zamiana 240L na Optiwhite 480L-172×47×60h


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Całość wygląda bardzo ładnie.

1/ Z prawej kupki usunąłbym kamień najbliższy środka oraz przyjrzałbym się przydatności tego najbliżej obserwatora. Całość przesunąłbym 5cm do środka.

2/ Z lewej kupki usunąłbym kamień "podpierający" "leżącego kolegę" (ale nie wiem, czy jest to możliwe ze względów konstrukcyjnych).

3/ Ale to tylko moje trzy grosze.:)

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Przemek jest klimat - dosyp tylko piasku na 4-5cm przed zalewaniem woda bo ten piasek strasznie mleczy i lej wodę. resztę tam widocznych przewodów i termometr sam dojdziesz jak zrobić by nie waliły po oczach. - startujemy kolego wodę.:D

  • Dziękuję 1
Opublikowano
Przemek jest klimat - dosyp tylko piasku na 4-5cm przed zalewaniem woda bo ten piasek strasznie mleczy i lej wodę. resztę tam widocznych przewodów i termometr sam dojdziesz jak zrobić by nie waliły po oczach. - startujemy kolego wodę.


No właśnie resztę piasku mam w starym akwarium. Jak go teraz usunę z niego to pewno się mocno zachwieje biologia ale chyba te dwa dni ryby przeżyją?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

ze starego zgarnij tylko 1-2cm z wierzchu i przenieś na wierzch tego w nowym baniaku , złoże biologii też chyba przenosisz .

Z moich prób i doświadczeń wynika że im mniej tych litrów złóż pochowanych w kilku kubłach i AqCTurbo a więcej biologii w piasku i gąbce tym mniej waha się jak coś ruszamy w biologii, ale to zrozumiałe i logiczne.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Świetnie. Piasku dosypuje. Wody przybywa. Od momentu pełnego zalania ile odczekać do przeniesienia ryb? Mierzyc parametry co dziennie i jak jest OK to wpuszczać?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano (edytowane)

Jak przeniosłeś piasek i złoże biologiczne to możesz ryby przenosić jak temperatura będzie OK

edit

tylko nie sugeruj się tymi wskazaniami tego termometru naklejonego na szybę :cry: on pokazuje temperaturę po środku między temperaturą w pokoju a wierzchem szkła a to się ma nijak do temperatury wody w baniaku.

Kup taki  http://allegro.pl/aa4-termometr-elektroniczny-lcd-z-sonda-co-piec-i6160993452.html

sondę w miejscu  wejścia kabelka posmaruj dookoła silikonem i wrzuć do dowolnej komory kaseciaka byle nie przy grzałce a wskażnik cyfrowy przyklej na taśmę dwustronną do szyby tu gdzie kaseciak jest przy szybie to nic nie zasłoni a pomiar dokładny jest.

Edytowane przez deccorativo
Opublikowano

Dzięki Henryku.

Termometr zakupiony.

Zbiornik zalany wodą przez Ustrojstwo.

Media do Kasety przeniesione według porządku: Koszyk 2cm na to 1L TMBT, 1L Matrix, 2 woreczki węgla aktywnego. Ampułka Prodibio i Stability wlane. Turbo kaseciak ustawiony na przepływ 7cm. Pompa DCS4000 na 10 biegu. W komorze pompy lustro wody około 5cm poniżej.

DSC06779.JPGDSC06787.JPG

DSC06785.JPGDSC06786.JPGDSC06792.JPG

Mierzyć parametry i jak jest OK to przenosić ryby? Czy to za odważny scenariusz?

PS.

Dziękuję serdecznie wszystkim za wszelkie rady, wskazówki! Jestem mega dumny że udało się mi zrealizować plan i marzenie! Dziękuję że mieliście w tym udział!

Opublikowano

Mierzeniu tu parametrów wody poza pH czy jest zbliżone do tego w poprzednim baniaku oraz temperatury wody nic nie da .

Nalałeś świeżej przez ustrojstwo a więc na pewno bez chloru, więc z biologią którą przeniosłeś wszystko.

Pomiar teraz NO2 i NO3 pokaże ci poziom kranówy.

Jeśłi pH i temp OK - wpuszczaj ryby niech się cieszą przestrzenią i może tak na 5biegu wystarczy ?:D

może tą rurę głębiej by nie plumkało.

Spadek lustra wody przy 10 biegu wzorcowy. więc filtracja działa.

też ci dziękuję za współpracę i cieszy mnie następny kaseciarz:D tym razem turbo.

Po wpuszczeniu ryb  tak za 2-3 dni zmierz NO2 a w międzyczasie zakup Kordon Amquel Plus 118ml  w razie zbyt dużego wzrostu azotynów masz plaster na kuku.:D

Opublikowano

Super to wszytko wyszło :D. Kawał świetnie wykonanej roboty.

Mogę Ci jeszcze tylko doradzić to co zastosowałam u siebie, a mianowicie ścięcie tej rurki wylotowej pod kątem. Wtedy tak nie pluska i jest mniej widoczne, a ruch tafli jest ;). Widzę też, że zastosowałeś patent z czarną koszulką termokurczliwą. U siebie też to mam i sprawdza się super, gdy biel rurki nie bije po oczach :)

Opublikowano
9 minut temu, rosa1986 napisał:

Super to wszytko wyszło :D. Kawał świetnie wykonanej roboty.

Mogę Ci jeszcze tylko doradzić to co zastosowałam u siebie, a mianowicie ścięcie tej rurki wylotowej pod kątem. Wtedy tak nie pluska i jest mniej widoczne, a ruch tafli jest ;). Widzę też, że zastosowałeś patent z czarną koszulką termokurczliwą. U siebie też to mam i sprawdza się super, gdy biel rurki nie bije po oczach :)

No tak podkradłem pomysł :D

Pod jakim kątem podciąć?

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.