Skocz do zawartości

280l oświetlenie Power LED COB


kris19

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę doradzić to przy RGB COB 20W cały czas pamiętając o estetyce wykonania polecam.

Przewód 5x0,5m2 linka a nie drut o ten

http://www.tme.eu/pl/details/liyy5x0.5/przewody-wielozylowe-nieekranowane/helukabel/18088/

 

a dlatego 5 żył że na + dasz dwie żyły więc będzie przekrój 1mm a jak cię kiedyś najdzie zrobić coś na diodach RGBW 12W  to już masz kabel więc kup go z zapasem bo wyjątkowo tani.

Kabel w dobrej izolacji okrągły więc jak kupisz wiertło do szkła fi6mm to na szybkich obrotach przewiercisz otwory z boku w szalkach Petriego bez problemu ( no może pierwsza ci pęknie jak za mocno naciśniesz). Chyba jak zrobić dalej by przewody nie szły wierzchem profila alu a było pod szalką hermetycznie to już wiesz:D czy pisać dalej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sorry jakoś mi umknęła ta wiadomość ale to nic nie zmienia w tym co napisałem powyżej.

Moje dwie belki w dwu baniakach pracują też na RGB COB 10W i na takim przewodzie do systemów alarmowych 4x0,5mm2 ale drut a nie linka.

Już miałem dwukrotnie że pękł ten drut wewnątrz izolacji i jeden kolor zgasł - trudno to znależć - poruszysz przewodem i jest - popracuje jakiś czas i znowu gaśnie . trzeba wymieniać cały odcinek , dlatego polecam jednak 5x0,5mm2 z linki.

Wierciłeś kiedykolwiek w szkle ? - naftę kup w AGD i zamocz wiertło. Ci z fabryk akwariów też moczą diament zanim pojedzie po szybie.:D podejrzałem a nawet sam mistrzu nam to pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kris19 napisał:

Zastanawiałem się czy nie lepiej palnikiem gazowym wytopić "dołeczek" w szalce.

Moim zdaniem "dołeczek" nie wystarczy potrzebna jest " dziureczka"  ale nie mówię że się nie uda.

Lepiej w tej sprawie zwróć się do fachowców w robieniu dzziureczek w szkle palnikiem.

W Jerzmanowicach pod Krakowem ( po to był mi potrzebny wpis w twoim profilu ) masz fabrykę bombek choinkowych .

Ale sam wierciłem nawet w grubych szybach otwory wiertłem do szkła. Idzie jak w masło pod warunkiem użycia wiertła do szkła i wysokich obrotów wiertarki + nafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jestem raczej kiepski z elektroniki. Czy jeżeli rozumiem dobrze, to te 350mA diody pobierają przy ich napięciach znamionowych ? Więc jeżeli napięcie jest niższe to i prąd mniejszy ?

Myślałem, że utrzymuje stałą moc. Czy możesz to pokrótce objaśnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.