Skocz do zawartości

Pokarm własnej produkcji


Pumba

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić sobie domowy pokarm dla tych o to ryb:

Na pewno użyje do tego mrożonych krewetek, witamin bioaron baby wanilia, spiruliny w płatkach, czosnek i do zagęszczenia Agar Agar ewentualnie żelatyna.

 

Ktoś poradzi co jeszcze mógłbym dorzucić?

Pseudotropheus socolofi snow

Cynotilapia Afra Red Top Likoma 

Labidochromis caeruleus 

Melanochromis cyaneorhabdos "maingano”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pumba napisał:

Chciałbym zrobić sobie domowy pokarm dla tych o to ryb:

Ty to na poważnie??:cry:

Mnie już odetkało ale Karol Mortis jeszcze słowa nie może wydusić.

No możesz zrobić jak chcesz , mozesz też sprzedać samochód i sam wyrzeżbić lektykę.

To co proponujesz to połowa tych składników z tych najgorszych pasz dla ryb w stawach hodowlanych.

Raczej sam to mozesz im dać ogórka, sałatę, gotowanego brokuła ale żelatyny to im nie dawaj, zamiast krewetek daj homara:D

Jak mamy kilkanaście róznych firm z karmą premium i standard to nie ma co koła wymyślać - ale to tylko moje zdanie i jak szukasz bloata to go znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum było jak robić karmy własnej produkcji ale z żelatyną to trochę przesada. Takie rzeczy pewnie daje się do zanent wędkarskich plus środki zapachowe ale na to masz rybę zwabić,  a nie karmić. 

Tak jak koledzy radzą daj ogórka, sałatę i najlepiej jak warzywa są z własnego ogródka niczym nie pryskane.

Jak masz ochotę dać coś treściwego to kup krewetki lub małże bez przypraw rozmroź je natrzyj lub nawet przetrzymaj w czosnku i masz świetne danie na podanie raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie bo te skorupiaki są wysokokaloryczne. 

Masz zestaw pokarmów z górnej półki, trudno coś więcej opisać na temat żywienia bo nie wiem jakie ryby u Ciebie pływają, to może z krewetkami przesadziłem jak masz roślinożerców. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎09‎-‎05 o 18:41, deccorativo napisał:

Ty to na poważnie??:cry:

Mnie już odetkało ale Karol Mortis jeszcze słowa nie może wydusić.

No możesz zrobić jak chcesz , mozesz też sprzedać samochód i sam wyrzeżbić lektykę.

To co proponujesz to połowa tych składników z tych najgorszych pasz dla ryb w stawach hodowlanych.

Raczej sam to mozesz im dać ogórka, sałatę, gotowanego brokuła ale żelatyny to im nie dawaj, zamiast krewetek daj homara:D

Jak mamy kilkanaście róznych firm z karmą premium i standard to nie ma co koła wymyślać - ale to tylko moje zdanie i jak szukasz bloata to go znajdziesz.

Witaj
O zastosowaniu żelatyny pisali w swojej publikacji Moe i Konings, jest tam również wzmianka o zastosowaniu mięsa z ryb. Osobiście stosuje krewetki, mięso z dorsza ,śledzia i nie wydaje mi się aby ten rodzaj pokarmu odbiegał od tego co stosujesz.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  również stosuję mięso ze świeżego dorsza lub mintaja. Siekam bardzo drobno, mieszam z sokiem z czosnku i zamrażam w kulki o średnicy ok. 5 - 7 mm (czasem robię "płatki").  Karmię tym średnio  raz w tygodniu. Radości jaka wtedy panuje wśród moich Mdok i Fryeri nie zobaczy się przy żadnej  innej karmie, a używam większość z wymienionych w temacie "marek".  Więc ja uważam że jest sens. (no może bez tych witamin, żelatyny !?!  itp.)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale z tą żelatyną jest teraz strach bo diabli wiedzą skąd ona pochodzi. Kiedyś wycofano żelatynę wołową bo była choroba wściekłych krów. Teraz jest Afrykański pomór świń to może nie będzie można używać żelatyny wieprzowej. Wiem,  że żelatyny się nie uniknie w produktach codziennych ale jeśli możemy ją zminimalizować to może warto. 

W linku masz gotowy przepis to go zastosuj jeśli chcesz, przecież nikt Ci nie broni tego robić. Każdy z nas tylko wyraził swoją opinię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.