Skocz do zawartości

384 l Malawi by Marecki


Marecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj...

Fajnie że ogarniasz temat przy pomocy naszego forum ;) ...

Mógłbyś jeszcze dać jakiś opis zbiornika tj -wymiary,filtracja,oraz obsada....

Co do wystroju to trochę ono nie w moim guście(ważne że tobie się podoba bo to najważniejsze) ale postarałbym się wybrać jeden rodzaj kamienia(np otoczaki,serpentynit,piaskowiec itd) który jako całość lepiej się prezentuje niż taka mieszanka...

Tło też dałbym inne np czarne lub jakieś strukturalne...

Przejrzyj naszą galerię,może ona da tobie inspirację na zmianę :D ...

Oczywiście to tylko moje sugestie które możesz brać pod uwagę(ale też wcale nie musisz) bo tak jak napisałem to tylko i wyłącznie kwestia gustu...

Ps...Widzę że mieszkasz całkiem niedaleko mnie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ...

Zbiornik 1600 x 400 x 600 

Filtracja aqua nova 1500 

2 grzałka 300 W 

Aquale 300 Plus 

Super Wave Maker 

W kwestii aranżacji - zmienia się on jak w kalejdoskopie :) zdecydowałem się ostatecznie na wapień  - czekam na dostawę przy wymianie kamień chce wrzucić takie tło : RockyIV.jpg 

Obsada 

Acei 5 szt 

Rdzawy 5 szt 

Yellow - 5 szt 

Red red - 4 szt 

Saulosi - 4 szt 

Red fin 4 szt 

Alunocara calico , Maylandi, Jacobfreibergi -  po 5 szt 

I co chwile coś się rodzi nowego :) 

PH 8,5 N03 7,6 

Jeszcze nie dawno wyglądało tak ; 

 

 

12698576_1111162915594971_122406632437934680_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem troszkę przesadziłeś z obsadą, to za małe akwarium na tyle ryb, na taki baniak to maksymalnie 3-4 gatunki kupione w ilościach po 8-10sztuk i potem redukcja do haremów. 

Jeśli chodzi o wystrój to także nie mój klimat, kamieni tyle rodzajów co gatunków ryb ;). Do tego jacuzzi :) 

Możesz mi wyjaśnić czym zmierzyłeś poziom No3, że otrzymałeś wynik z dokładnością do dziesiętnej ? Oddałeś próbkę do laboratorium :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Marecki napisał:

W kwestii aranżacji - zmienia się on jak w kalejdoskopie :) zdecydowałem się ostatecznie na wapień  - czekam na dostawę przy wymianie kamień chce wrzucić takie tło : RockyIV.jpg 

Jeśli planujesz tak fajne tło to zdecydowanie odpada wapien który tylko oszpeci piękny efekt samego tła...

Proponuje przy tym tle poszukać serpentynitu,lub kamienia podobnego kolorystycznie do tego tła,wtedy o niebo lepiej by się to prezentowało jako całokształt ;) 

Pomyśl nad tym...

Edytowane przez egon44
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.