Marecki Opublikowano 3 Września 2016 #1 Opublikowano 3 Września 2016 Witam Szanowne Grono ! Od roku staram się utrzymać w nienagannym stanie wraz z synem biotyp jeziora Malawi. Bywa różnie ale dzięki Waszym wywodom dużo udało się dowiedzieć. Pozdrawiam Marecki
egon44 Opublikowano 3 Września 2016 #2 Opublikowano 3 Września 2016 Witaj... Fajnie że ogarniasz temat przy pomocy naszego forum ... Mógłbyś jeszcze dać jakiś opis zbiornika tj -wymiary,filtracja,oraz obsada.... Co do wystroju to trochę ono nie w moim guście(ważne że tobie się podoba bo to najważniejsze) ale postarałbym się wybrać jeden rodzaj kamienia(np otoczaki,serpentynit,piaskowiec itd) który jako całość lepiej się prezentuje niż taka mieszanka... Tło też dałbym inne np czarne lub jakieś strukturalne... Przejrzyj naszą galerię,może ona da tobie inspirację na zmianę ... Oczywiście to tylko moje sugestie które możesz brać pod uwagę(ale też wcale nie musisz) bo tak jak napisałem to tylko i wyłącznie kwestia gustu... Ps...Widzę że mieszkasz całkiem niedaleko mnie...
Marecki Opublikowano 4 Września 2016 Autor #3 Opublikowano 4 Września 2016 Więc tak ... Zbiornik 1600 x 400 x 600 Filtracja aqua nova 1500 2 grzałka 300 W Aquale 300 Plus Super Wave Maker W kwestii aranżacji - zmienia się on jak w kalejdoskopie zdecydowałem się ostatecznie na wapień - czekam na dostawę przy wymianie kamień chce wrzucić takie tło : Obsada Acei 5 szt Rdzawy 5 szt Yellow - 5 szt Red red - 4 szt Saulosi - 4 szt Red fin 4 szt Alunocara calico , Maylandi, Jacobfreibergi - po 5 szt I co chwile coś się rodzi nowego PH 8,5 N03 7,6 Jeszcze nie dawno wyglądało tak ;
Pleziorro Opublikowano 4 Września 2016 #4 Opublikowano 4 Września 2016 Moim zdaniem troszkę przesadziłeś z obsadą, to za małe akwarium na tyle ryb, na taki baniak to maksymalnie 3-4 gatunki kupione w ilościach po 8-10sztuk i potem redukcja do haremów. Jeśli chodzi o wystrój to także nie mój klimat, kamieni tyle rodzajów co gatunków ryb ;). Do tego jacuzzi Możesz mi wyjaśnić czym zmierzyłeś poziom No3, że otrzymałeś wynik z dokładnością do dziesiętnej ? Oddałeś próbkę do laboratorium ?
Marecki Opublikowano 4 Września 2016 Autor #5 Opublikowano 4 Września 2016 Trafiłeś w punkt ! a ryby - fakt może ciut za dużo ... przy kolejne gruntownej przebudowie zostanie tylko to co powinno dzięki za uwagi Pzdr
suricade Opublikowano 4 Września 2016 #6 Opublikowano 4 Września 2016 7 minut temu, Marecki napisał: Trafiłeś w punkt ! A jaśniej z czym plezi trafił?
egon44 Opublikowano 4 Września 2016 #7 Opublikowano 4 Września 2016 (edytowane) 57 minut temu, Marecki napisał: W kwestii aranżacji - zmienia się on jak w kalejdoskopie zdecydowałem się ostatecznie na wapień - czekam na dostawę przy wymianie kamień chce wrzucić takie tło : Jeśli planujesz tak fajne tło to zdecydowanie odpada wapien który tylko oszpeci piękny efekt samego tła... Proponuje przy tym tle poszukać serpentynitu,lub kamienia podobnego kolorystycznie do tego tła,wtedy o niebo lepiej by się to prezentowało jako całokształt Pomyśl nad tym... Edytowane 4 Września 2016 przez egon44 1 1
egon44 Opublikowano 4 Września 2016 #8 Opublikowano 4 Września 2016 6 minut temu, suricade napisał: A jaśniej z czym plezi trafił? Zapewne z wynikami testów
Marecki Opublikowano 4 Września 2016 Autor #9 Opublikowano 4 Września 2016 Panowie każda Wasz uwaga jest na wagę złota ! cyt " serpentynit " - muszę się poważnie zastanowić - z dostępnością niema problemu.
Marecki Opublikowano 5 Września 2016 Autor #10 Opublikowano 5 Września 2016 A co powiecie na to żeby tło zrobić z marmur forest green lub forest braun ... może ktoś widział takie rozwiązanie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się