spiochu Opublikowano 29 Sierpnia 2016 #11 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 Chcesz powiedzieć, że zalałeś akwarium i od razu wpuściłeś ryby? Rozumiem, że wiesz co to cykl azotowy i zrobiłeś to wypełni świadomie wspierając się nowoczesnymi preparatami i porządnymi testami na NO2 i NO3? Czy można zrobiłeś to na pałę bo przecież jest woda to muszą być i rybki? Wysłane z telefonu
Toomek Opublikowano 29 Sierpnia 2016 Autor #12 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 12 minut temu, Quba napisał: Jak duże masz te saulosi ? Ja polecałbym Ci schować ten termometr w jakimś mniej widocznym miejscu - przecież nie patrzysz na niego co chwile Lepiej by wyglądały trochę większe kamienie, ale jeśli Tobie się podoba to Twoja sprawa Ten największy ma jakieś 6 cm, reszta ciut mniejsze. No tak, schowa termometr. Będą większe kamole za czas jakiś.
Toomek Opublikowano 29 Sierpnia 2016 Autor #13 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 10 minut temu, spiochu napisał: Chcesz powiedzieć, że zalałeś akwarium i od razu wpuściłeś ryby? Rozumiem, że wiesz co to cykl azotowy i zrobiłeś to wypełni świadomie wspierając się nowoczesnymi preparatami i porządnymi testami na NO2 i NO3? Czy można zrobiłeś to na pałę bo przecież jest woda to muszą być i rybki? Wysłane z telefonu Chcę powiedzieć, że zalałem akwarium i po 3 dniach wpuściłem ryby. Wspomogłem wodę preparatem do uzdatniania wody i rozumiem cykl azotowy, który skąd ma być skoro nie ma ryb w wodzie. Co do ostatniej części wypowiedzi kolegi - bez komentarza. Póki co moim rybkom nic nie dolega i mają się świetnie..
spiochu Opublikowano 29 Sierpnia 2016 #14 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 Czyli jednak niewiele wiesz... Życzę zdrowia dla rybek P. S. Nie chciałem kolegi urazić. Wysłane z telefonu
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Sierpnia 2016 #15 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 https://kosd.pl/kontakt/ Cześć Tomek. W tym linku masz namiar gdzie na naszym terenie kupisz najtaniej serpentynit. Koszt za kg to 14-17 groszy. Taniej chyba nigdzie nie kupisz. To tak na wszelki wypadek:) Gdybyś chciał się pozbyć bąbelków powietrza to byś musiał zdjąć wężyk . Chyba ,że Ci to ze względów estetycznych nie przeszkadza. A napowietrzać możesz poprzez łamanie lustra wody wylatującą wodą z filtra ale tutaj musisz się przekonać jak z cyrkulacją. To są takie detale ale istotne.. Cały czas pamiętaj ,że strona estetyczna to tylko i wyłącznie sprawa Twojego gustu.. Fajnie jakbyś podał jeszcze parametry wody...Jak coś to pytaj tylko pamiętaj ,żeby pytać w odpowiednich działach np. o wodzie i parametrach w dziale WODA itp:)
deccorativo Opublikowano 29 Sierpnia 2016 #16 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 11 minut temu, Toomek napisał: Chcę powiedzieć, że zalałem akwarium i po 3 dniach wpuściłem ryby. Wspomogłem wodę preparatem do uzdatniania wody i rozumiem cykl azotowy, który skąd ma być skoro nie ma ryb w wodzie. Póki co Toomek mniej hardości a więcej pokory, bo twoja wiedza jest znikoma i tylko na pomoc kolegów z tego forum możesz liczyć. Więc zanim obrazisz -pomyśl.. Zrobiłeś najgłupszą rzecz jaką mogłeś zrobić i jeszcze się tym chwalisz. Tu się tylko przedstawiamy. Radzę w dziale WODA zacząć nowy temat - Jak ratować rybki Toomka
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Sierpnia 2016 #17 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 (edytowane) 22 minuty temu, Toomek napisał: Chcę powiedzieć, że zalałem akwarium i po 3 dniach wpuściłem ryby Tomku..dopiero teraz zauważyłem ,że to napisałeś. U góry na pasku masz FAQ...Poczytaj tam i pytaj odpowiednich działach...Bo jak Ci coś pójdzie źle to się zrazisz ... Poszukaj na forum bo są tu fajnie opisane sposoby startu zbiornika... Edytowane 29 Sierpnia 2016 przez AndrzejWalb
Andrzej Głuszyca Opublikowano 29 Sierpnia 2016 #18 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 49 minut temu, Toomek napisał: Jedna pomarańczowa rybka wyskoczyła i pożegnała nas na zawsze One są chyba żółte:) I to chyba Pseudotropheus Saulosi ale musisz być tego pewny.
Toomek Opublikowano 29 Sierpnia 2016 Autor #19 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 15 minut temu, AndrzejWalb napisał: https://kosd.pl/kontakt/ Cześć Tomek. W tym linku masz namiar gdzie na naszym terenie kupisz najtaniej serpentynit. Koszt za kg to 14-17 groszy. Taniej chyba nigdzie nie kupisz. To tak na wszelki wypadek:) Gdybyś chciał się pozbyć bąbelków powietrza to byś musiał zdjąć wężyk . Chyba ,że Ci to ze względów estetycznych nie przeszkadza. A napowietrzać możesz poprzez łamanie lustra wody wylatującą wodą z filtra ale tutaj musisz się przekonać jak z cyrkulacją. To są takie detale ale istotne.. Cały czas pamiętaj ,że strona estetyczna to tylko i wyłącznie sprawa Twojego gustu.. Fajnie jakbyś podał jeszcze parametry wody...Jak coś to pytaj tylko pamiętaj ,żeby pytać w odpowiednich działach np. o wodzie i parametrach w dziale WODA itp:) Cześć, ok, dziękuję za wskazówki
Toomek Opublikowano 29 Sierpnia 2016 Autor #20 Opublikowano 29 Sierpnia 2016 13 minut temu, deccorativo napisał: Toomek mniej hardości a więcej pokory, bo twoja wiedza jest znikoma i tylko na pomoc kolegów z tego forum możesz liczyć. Więc zanim obrazisz -pomyśl.. Zrobiłeś najgłupszą rzecz jaką mogłeś zrobić i jeszcze się tym chwalisz. Tu się tylko przedstawiamy. Radzę w dziale WODA zacząć nowy temat - Jak ratować rybki Toomka Hej, mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc. Póki co, to nikogo nie obraziłem, to ja dostałem kamieniem w głowę i jest mi przykro z tego powodu. Błędów nie robi ten, co nic nie robi nieprawdaż ? A słabiutkie krytykanctwo mnie nie interesuje, całe szczęście są tu odpowiednie funkcjonalności w tym forum. No dobra nie ważne. Jednak chyba w odpowiednim dziale się przywitałem prawda ? p.s. fajne filmy masz na youtubie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się