AFOL Opublikowano 25 Sierpnia 2016 #1 Opublikowano 25 Sierpnia 2016 Dzień dobry wszystkim! Czas na oficjalne przywitanie się i przedstawienie zbiornika 3 miesiące temu padł pomysł na akwarium. Przez ponad miesiąc czytałem forum i założyłem nawet kilka tematów. Akwarium w trakcie dojrzewania. Wczoraj zanotowałem wzrost NO2. Sprzęt: Aquael Glossy 120x40x55 Filtr zewnętrzny - Aquael UNIMAX 500 + prefiltr (W środku gąbka, wata, ceramika i grys koralowy) Filtr wewnętrzny - Aquael 2000 gąbka (zamierzam zmienić gąbkę na 20x10x10 20ppi Grzałka - Aquael 300W Oświetlenie - Świetlówka LED (ustawiona z przodu zbiornika, skręcona tak, aby oświetlała górę z przodu. Udało się uzyskać głębie, mimo 40 cm szerokości. Sprzęt nie bije po oczach) Dekoracja: Piasek z nad morza Serpentynit PCV 3mm na dno i tło (nie kleiłem) Prawdopodobnie za słabo wypłukałem piasek i kamienie, przez 2 tygodnie miałem mleko w akwarium + biały pyłek na tafli wody (na szczęście wata załatwiła sprawę). Odwiedziłem 3 składy kamieni. W jednym kupiłem wszystko co mieli, czyli 15kg małych kamieni, w drugim były tylko 2 duże głazy. Nie miałem dużego pola manewru, wykorzystałem wszystkie skały. Pochwała dla Aqueala, reklamowałem drzwiczki, które wyglądały fatalnie, dostałem nowy komplet, bez odsyłania starych. Nie podoba mi się trochę oświetlenie w tym zestawie, marzy mi się barwa światła Power-glo To chyba wszystko. Ryby wpuszczam za 2 tygodnie Pozdrawiam AFOL 1
spiochu Opublikowano 25 Sierpnia 2016 #2 Opublikowano 25 Sierpnia 2016 No całkiem fajnie. Chociaż ten po lewej bym postawił na sztorc Jak by nie chciał stać to bym go potraktował kątówką Wysłane z telefonu 1
egon44 Opublikowano 26 Sierpnia 2016 #4 Opublikowano 26 Sierpnia 2016 Jak dla mnie bomba!!! Akurat lubię takie mroczne klimaty,jednak dałbym dodatkowo wyższy kamień za tym leżącym z lewej strony zbiornika Ale i bez niego jest super 1
Lee Opublikowano 26 Sierpnia 2016 #5 Opublikowano 26 Sierpnia 2016 Witaj, Mam takie samo akwarium i chciałem dopytać o oświetlenie. 1. Świecisz jedną standardowa świetlówką z zestawu glossy? 2. Ustawiona jest tak aby świeciła w górę, w pokrywę akwarium? Faktycznie głębia i czerń wyszła fajnie. Zgadzam się z przedmówcami odnośnie wyższych kamieni. Choć wiem, że przy tak wysokim i wąskim akwarium, jest to wyzwaniem.
AFOL Opublikowano 26 Sierpnia 2016 Autor #6 Opublikowano 26 Sierpnia 2016 Wsadziłem tylko jedną świetlówkę z przodu, skręciłem ją maksymalnie, prawie świeci w pokrywę. Sprzęt widać u mnie tylko jak stanie się z boku z prawej strony, z przodu nie widać tego nawet w dzień. Oczywiście zdjęcie trochę przekłamuje, w rzeczywistości jest delikatnie jaśniej. Jeśli chodzi o kamienie to kupiłem dosłownie wszystko co było, nie miałem wyboru, użyłem wszystkich Co prawda kupiłem jeden 65kg kamień, chciałem go rozwalić przed garażem, ale nie poszło tak łatwo. Nie wiem Lee jak Ty to zrobiłeś, że masz taką klarowną wodę
Bezprym Opublikowano 26 Sierpnia 2016 #7 Opublikowano 26 Sierpnia 2016 Do klarowania wody używałem i polecam preparat JBL Clynol. W ciągu 24 godzin woda zrobiła się kryształowa. Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
AFOL Opublikowano 27 Sierpnia 2016 Autor #8 Opublikowano 27 Sierpnia 2016 Dnia 26.08.2016 o 15:37, Bezprym napisał: Do klarowania wody używałem i polecam preparat JBL Clynol. W ciągu 24 godzin woda zrobiła się kryształowa. Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka Przetestuję
Bezprym Opublikowano 27 Sierpnia 2016 #9 Opublikowano 27 Sierpnia 2016 Na początku po wlaniu preparatu woda ci zmętnieje, następnie stopniowo zmętnienie będzie ustępować.
MatiK Opublikowano 28 Sierpnia 2016 #10 Opublikowano 28 Sierpnia 2016 Witaj, ja w przeciwieństwie do poprzedników nie zmieniałbym absolutnie nic. Bardzo mi się podoba Twój wystrój, a kamień po lewej stronie dodaje realizmu. To jedno z niewielu akwariów w tym rozmiarze, które wygląda sensownie. Gratuluję i życzę powodzenia w hodowli! Napisz jeszcze tylko jaką obsadę planujesz
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się